ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СЕВАСТОПОЛЯ ______________________________________________________________________
Справа №2-3893/10
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 жовтня 2010 року Ленінський районний суд міста Севастополя у складі: головуючого судді Балюкової К.Г.,
при секретарі: Галій О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Севастополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Командира військової частини А 2355 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вимогами до відповідача про стягнення на його користь з командира військової частини А 2355 суму матеріальної шкоди у розмірі 2456,38 грн., відшкодування моральної шкоди в розмірі 100 000 грн. Вимоги позову обґрунтовані тим, що відповідачем був виданий наказ № 283 «Про результати службового розслідування», яким на нього була накладена дисциплінарна відповідальність, та він був позбавлений усіх премій у термін на 6 місяців, що спричинила йому матеріальну шкоду. Зазначений наказ був оскаржений у судовому порядку, та Постановою Севастопольського апеляційного суду м. Севастополя від 30.09.2009 р. наказ командира військової частини А 2355 № 238 від 17.08.2007 р. «Про результати службового розслідування» визнаний противоправним та скасований, зазначена постанова набрала законної чинності, у зв’язку з чим позивач просить відшкодувати заподіяну йому матеріальну та моральну шкоду під час дій вказаного наказу.
У судове засідання позивач не з’явився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив.
Представник відповідача у судовому засіданні заявив клопотання про закриття провадження по справі, у зв’язку з тим, що зазначена справа не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
Вивчивши матеріали позову, приходжу до висновку, що він не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства з наступних підстав.
У відповідності до ст. 15 ЦПК України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до ст. 3 КАС України „справа адміністративної юрисдикції” – це справа під якою розуміється переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією з сторін є суб’єкт, що здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, при цьому ці функції повинні здійснюватися суб’єктом у тих правовідносинах у яких віник спір.
З позовних вимог, які заявлені ОСОБА_1 вбачається, що спричинена йому відповідачем матеріальна та моральна шкода є наслідком притягнення його до дисциплінарної відповідальності під час проходження дійсної військової служби та пов’язані зі здійсненням відповідачем владних управлінських функцій на основі законодавства у межах наданої йому компетенції, при цьому порушень будь-яких цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових вправ позивач відповідачем не вбачається.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму, на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання не чинними адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 205 ЦПК України суд ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
З матеріалів позову вбачається, що позивач звернувся до суду з вимогами до відповідача - посадової особи військової частини А 2355, тобто суб’єкта власних повноважень про відшкодування матеріальної та моральної шкоди , завданої йому відповідачем внаслідок незаконного притягнення до дисциплінарної відповідальності при проходженні публічної служби, що має ознаки публічно-правового спору, з приводу чого провадження за цім позовом у порядку цивільного судочинства слід закрити, запропонувавши позивачеві звернутися до суду з адміністративним позовом в порядку КАС України до Окружного адміністративного суду м. Севастополя.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 205 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Командиру військової частини А 2355 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди - закрити.
Ухвала суду може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Севастополя протягом п’яті днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали .
Суддя – підпис
Копія вірна:
Суддя Ленінського районного
суду м. Севастополя К.Г. Балюкова