Судове рішення #11663500

                                            справа   № 2-743/10

                                                                                 

                           

РІШЕННЯ

Іменем   України

               

19 жовтня  2010 року                                

Андрушівський  районний суд Житомирської області у складі:

головуючого – судді Брагіна В.І.

при секретарі - Лавренчук Л.М.

з участю: позивача – ОСОБА_1,відповідача – ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Андрушівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,-

встановив:

     Позивач звернулася до суду з позовом,зазначила,що перебуває з відповідачем в шлюбі,зареєстрованого виконкомом Старокотельнянської сільської ради Андрушівського району Житомирської області 10 лютого 2007 року. Від шлюбу мають доньку - ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1. Через постійні сварки та різні погляди на життя сторони проживають окремо,спільного господарства не ведуть.За таких обставин позивач вважає,що сім’я розпалась остаточно та поновлена бути не може. Відповідач вихованням дитини не займається,коштів на її утримання не надає. Просила розірвати шлюб з відповідачем, стягнути з нього аліменти на утримання дочки в розмірі 1\4 частина всіх видів його заробітку (доходу),але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісячно.

     Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі обґрунтувавши їх наведеними в позові обставинами, просила шлюб розірвати.

     Відповідач в судовому засіданні позов визнав,проти задоволення не заперечував,погодився сплачувати аліменти у зазначеному позивачем розмірі.

     Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає,що позов обґрунтований та підлягає задоволенню з наступних підстав.

     Згідно ст.112 Сімейного кодексу України,шлюб розривається, якщо судом буде встановлено, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам кожного з подружжя, інтересам їхніх дітей,що мають істотне значення. Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття.  

     Як встановлено в судовому засідання сторони припинили шлюбні відносини.

     Враховуючи, що регулювання шлюбно-сімейних правовідносин здійснюється на принципах добровільності, взаємоповаги, взаєморозуміння,а держава забезпечує принцип свободи шлюбу та принцип свободи розірвання шлюбу.

     Суд вважає встановленим,що між сторонами втрачено взаєморозуміння, збереження сім’ї та поновлення шлюбних відносин неможливо,що відповідач є батьком ОСОБА_3, має можливість сплачувати на неї аліменти, заява про розірвання шлюбу та стягнення аліментів відповідає вимогам закону.

     Суд вирішуючи питання про розірвання шлюбу вважає за необхідне з’ясувати прізвище подружжя після розірвання шлюбу. Відповідачем надана заява про залишення їй прізвища, яке вона отримала під час реєстрації шлюбу.

     Відповідно до ст.113 СК України, відповідачу залишити прізвище, яке вона отримала під час реєстрації шлюбу, що розривається, ОСОБА_3.    

     Керуючись ст.ст. 104 ч.2,110,112,113,181-183,191 СК України, ст.ст.10,11, 60,209,212,214,215 ЦПК України,суд,-

вирішив:

       Позов задовольнити.

       Розірвати шлюб між громадянами України ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_3,зареєстрований 10 лютого 2007 року виконкомом Старокотельнянської сільської ради Андрушівського району Житомирської області за актовим записом № 2.

      Позивачу - ОСОБА_1 залишити прізвище,яке вона отримала під час державної реєстрації шлюбу,що розірвано – ОСОБА_1.  

      Шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

      Стягувати з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_3,уродженця смт.Червоноармійськ итомирської області, жителя АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дочки: ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини усіх видів його заробітку(доходів),але не менше 30 % прожиткового мінімуму для  дитини відповідного віку,починаючи з 20.05.2010 року і до її повноліття.

      Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

 

  Суддя :                                                      

 

                                                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація