Справа № 2-2506/2010
?
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24.11.2010 року Котовський міськрайонний суд Одеської області
в складі: судді - Нікітішина В.П.
розглянувши в м. Котовську Одеської області матеріали цивільного позову ОСОБА_1 до Міністерства Оборони України про стягнення одноразової грошової допомоги
ВСТ А Н О В И В:
Позивач 23.11.2010 року звернувся в суд з цим позовом до відповідача, вказуючи, що 10.03.2007 року був звільнений з військової служби на підставі п.63 п.п. «В» «Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України» за станом здоров`я. Відповідно до ст.16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей» має право на одноразову грошову допомогу в розмірі до п`ятикратного грошового забезпечення за останньою посадою в порядку і на умовах визначених постановою Кабінету Міністрів України. Однак до цього часу таку допомогу йому не сплачено.
Тому просив стягнути з відповідача належну йому грошову допомогу та судові витрати у справі.
Виходячи з суті заявлених вимог, вбачається спір у сфері публічно-правових правовідносин з приводу проходження військової служби (публічної служби) та права на виплату соціальної допомоги.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов`язаних із соціальними виплатами» від 18.02.2010 року №1691-У1, який набрав чинності 10.03.2010 року, встановлювалось, що суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання соціальних виплат, допомоги, захисту, пільг …
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 09.09.2010 року положення Закону №1691-У1 визнано неконституційним.
Згідно з ч.3 ст.150 Конституції України ухвалене Конституційним Судом України рішення щодо офіційного тлумачення Конституції та законів, є обов`язковим до виконання на всі території України, остаточне і не може бути оскаржене.
Частиною 3 ст.2 Цивільно-процесуального кодексу України встановлено, що провадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Таким чином , враховуючи дію процесуального закону у часі, з 09.09.2010 року суди загальної юрисдикції не мають право розглядати спори щодо соціальних виплат в порядку цивільного судочинства.
Згідно ч.1 ст.15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, не визнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Згідно п.1 ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спору, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб з суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.
Згідно ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб`єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи Законами України встановлений інший порядок судового провадження.
Тому з урахуванням зазначеного, починаючи з 09.09.2010 року, позовна заява має розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Згідно п.1 ч.2. ст.122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті справдження у справі, якщо заява не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
Разом з цим суд роз`яснює позивачу на його праві щодо звернення до суду з відповідним позовом за правилами адміністративного судочинства.
Керуючись п.1 ч.2. ст.122 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження у цивільній справі за позовом до Міністерства Оборони України про стягнення одноразової грошової допомоги.
Ухвалу суду може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду через суд який її ухвалив, протягом 5 днів з дня отримання копії.
Суддя -