Судове рішення #11657385

РІШЕННЯ

І М Е Н Е М   У К Р А І Н И.

Справа № 2-395/09.

27 квітня 2009 року. м. Радомишль.

Радомишльський місцевий суд Житомирської області в складі головуючого: судді Невмержицького І.М., при секретарі Присяжнюк Т.М. розглянувши у відкритому судовому засідання в м. Радомишлі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконкому Верлоцької сільської ради про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, посилаючись на те, що після смерті його батька залишилося спадкове майно, а з поважних причин він пропустив строк для прийняття спадщини, просив суд визначити додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини терміном в один місяць з дня вступу рішення суду в законну силу.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав і пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько - ОСОБА_2, після смерті батька залишилося спадкове майно, однак в зв»язку з тим, що він, проживаючи в іншому регіоні України, будучи постійно задіяним у навчальному процесі як викладач Київського національного університету внутрішніх справ, не звернувся вчасно до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, вважає, що строк для подачі до нотконтори заяви про прийняття спадщини пропустив з поважної причини, а тому просив суд визначити йому додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини строком в один місяць з дня вступу рішення суду в законну силу.

Представник Верлоцької с/ради в судове засідання не з”явився, надіслав письмову заяву про те, щоб справу розглядали у його відсутності, з позовними вимогами погодився.

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку ст. 174 цього ж Кодексу, відповідно до якої в разі визнання відповідачем позову, суд при наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

Вислухавши пояснення позивача по справі, дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Верлок Радомишльського району Житомирської області і в свідоцтві про народження його батьками були записані: батько - ОСОБА_2, мати - ОСОБА_3.

Батько позивача - ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 67 років в с. Верлок Радомишльського району Житомирської області і після його смерті залишилося спадкове майно, в т.ч. частина жилого будинку, розташованого в с. Верлок Радомишльського району.

05 липня 2007 року Верлоцькою с)радою Радомишльського району Житомирської області був посвідчений заповіт згідно якого ОСОБА_2, на випадок своєї смерті вчинив розпорядження: все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося і взагалі все те, що буде належати їй на день смерті заповів своєму сину - ОСОБА_1.

Також в судовому засіданні встановлено, що позивач проживаючи в іншому регіоні України, будучи постійно задіяним у навчальному процесі як викладач Київського національного університету внутрішніх справ, не зміг звернутися у встановлений Законом термін до Радомишльської держнотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, тому пропустив строк для подачі заяви про прийняття спадщини у встановлений законом термін.

У відповідності до ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Зазначене підтверджується і письмовими матеріалами справи, зокрема копіями наступних документів:паспорта гр.України (а.с. 04, 05), свідоцтва про народження(а.с. 06, 07), свідоцтва про одруження(а.с. 08), свідоцтва про смерть (а.с. 09, 10), довідок (а.с. 12-14) та інш.

Приймаючи до уваги викладене, суд вважає, що позивач пропустив строк з поважної причини, а тому визначає йому додатковий строк для прийняття спадщини терміном в один місяць, починаючи з дня вступу рішення суду в законну силу.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 79, 88, 208, 209, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 1123, 1261 ЦК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України від 24 червня 1984 року з послідуючими змінами та доповненнями „Про практику розгляду судами України справ про спадкування", суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити. Визначити ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Верлок Радомишльського району Житомирської області - додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті його батька - ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 67 років в с. Верлок Радомишльського району Житомирської області - визначивши його терміном в один місяць, починаючи з дня вступу рішення суду в законну силу.

Заяву про оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення.Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Житомирської області через Радомишльський місцевий суд протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.

  • Номер: 22-ц/790/2631/18
  • Опис: за позовом КП "ХТМ" до Дерев'янко Тетяни Василівни та інш. про стягнення заборгованості за опалення та гарячу воду
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-395/09
  • Суд: Апеляційний суд Харківської області
  • Суддя: Невмержицький І.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Повернуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.03.2018
  • Дата етапу: 02.04.2018
  • Номер: 6/161/12/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-395/09
  • Суд: Луцький міськрайонний суд Волинської області
  • Суддя: Невмержицький І.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.08.2018
  • Дата етапу: 14.02.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація