Судове рішення #11656703

    Справа №2 – 3463/2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М           У К Р А Ї Н И

    27 жовтня 2010 року Крюківський районний суд м.Кременчука Полтавської області в складі головуючої судді Усенко Т.І., секретаря Кобзар А.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кременчуці цивільну справу за позовом фізичної особи, ОСОБА_1 до фізичної особи, ОСОБА_2, третя особа – ОСОБА_3 про стягнення аліментів на період навчання, -

В С Т А Н О В И В :

    В вересні 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаним позовом та просила постановити рішення, яким стягувати на її користь з відповідача ОСОБА_2 аліменти в розмірі ј  частини від всіх видів його заробітку (доходу) на утримання їх повнолітньої дитини, доньки –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 на період її навчанняв у вищому навчальному закладі.

На обгрунтування заявлених вимог позивачка вказувала, що до 1995 року вона з  відповідачем перебувала у зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу вони мають повнолітню дитину – доньку, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з нею та навчається в УКООПСПІЛКА Полтавський Кооперативний технікум і буде продовжувати навчання до 29.06.2012 року. Відповідач не надає належної матеріальної допомоги на утримання своєї доньки, яка навчається, хоча й працює та має таку можливість.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позов підтримала з підстав викладених в позові та з урахуванням доказів здобутих в ході розгляду справи.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнав, вказував, що дійсно він являється батьком своєї доньки, ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, яка в дійсний час повнолітня та навчається. Не заперечував сплачувати аліменти на утримання своєї доньки на період її навчання у розмірі зазначеному позивачкою.

Третя особа, ОСОБА_3 в судове засідання не з”явилася, про час та місце слухання справи належним чином була повідомлена, завчасно надала заяву про розгляд справи за її відсутності. Не запеерчувала, що аліменти на її утримання, отримувала матір, ОСОБА_1

Суд вважає, що в справі наявні достатні письмові докази та підстави для розгляду справи за відсутності третьої особи, ОСОБА_3

Вислухавши пояснення сторін ,  дослідивши та оцінивши наявні письмові докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню зі слідуючих підстав:

Судом встановлено, що до 16 жовтня 1995 року сторони по справі, перебували в зареєстрованому шлюбі (свідоцтво про розірвання шлюбу серії НОМЕР_1)

Від шлюбу сторони мають повнолітню дитину – доньку, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з матір’ю (позивачкою). (фотокопія свідоцтва про народження серії НОМЕР_2).

На час розгляду вказаної справи, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 має повних вісімнадцять років.

    В дійсний час повнолітня донька сторін, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 з 01.09.2010 року навчається в УКООПСПІЛКА Полтавський Кооперативний технікум. Навчання у вказаному закладі триватиме до 29.06.2012 року. (довідка №1254 від 06.09.2010 року).  

Статтями 181, 183 СК України передбачено, що одним із способів виконання батьками обов’язку з утримання дитини є сплата аліментів, розмір яких визначається судом у виді частки від заробітку (доходу) матері чи батька, яка буде стягуватися.  

    Статтею 199 СК України, передбачається обов”язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання, зокрема частиною першою вказаної статті, визначено, що якщо повнолітня дочка, син продовжують навчання і у зв”язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов”язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Відповідач не подав суду доказів наявності істотних обставин, які б унеможливлювали надання ним матеріальної допомоги на утримання повнолітньої  дитини на час її навчання.    

    Заявлений позивачкою розмір аліментів з урахуванням періоду стягнення, отримуваних повнолітнім сином доходів (стипендії), матеріального стану відповідача є розумним та достатнім і не оспорюється відповідачем.

    Отже, між сторонами в справі виникли правовідносини, щодо реалізації батьківських обов’язків з утримання своїх повнолітніх дітей, які продовжують навчання.  

Відмова відповідача матеріально підтримувати свою повнолітню дитину, яка навчається і потребує в зв’язку з цим допомоги, є порушенням  батьківського обов’язку, передбаченого ст. 199 СК України.

Таким чином, заявлені позовні вимоги є обгрунтованими та правомірними і підлягають задоволенню в повному обсязі, а саме підлягають стягненню з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м.Кременчука, проживаючого АДРЕСА_1, працює Служба Безпеки України на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання повнолітньої доньки, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, в розмірі ј частини від всіх видів заробітку щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на час навчання, починаючи з 28.10.2010 року до 29.06.2012 року, до досягнення віку 23 роки.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 79, 88, 212, 213 – 215, 367 ЦПК України; ст.ст.181, 183, 199, 200 СК України,-

Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 задовольнити: стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м.Кременчука, проживаючого АДРЕСА_1, працює Служба Безпеки України на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання повнолітньої доньки, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, в розмірі ј частини від всіх видів заробітку щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на час навчання, починаючи з 28.10.2010 року до 29.06.2012 року, до досягнення віку 23 роки.

Стягнути з ОСОБА_2 51 грн. судового збору та 120 грн. 00 коп. витрат з інформаційно – технічного забезпечення розгляду цивільних справ в прибуток держави.

Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.

Апеляційна  скарга  на  рішення  суду  подається до апеляційного суду Полтавськоі області  через Крюківський райсуд протягом десяти днів з дня його проголошення.

Особи,  які брали  участь  у справі,  але  не  були  присутні  у  судовому  засіданні  під  час проголошення судового рішення,  можуть  подати  апеляційну  скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

    Суддя:             Т.І.Усенко

    Повний текст рішення суду виготовлений 28.10.2010 року

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація