Справа № 2-2452/2010р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 жовтня 2010 року Ленінський районний суд м.Луганська в складі:
головуючого судді Попової О.М.,
при секретарі Ждановій Ю.П.,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Луганську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління комунальним майном Луганської міської ради, Державної нотаріальної контори №4 м. Луганська про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
УСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з даним позовом де просить суд визначити йому додатковий строк тривалістю в один місяць для подання до Четвертої державної нотаріальної контори м. Луганська зави про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги позивача у повному обсязі, просив суд задовольнити їх.
Представник Управління комунальним майном Луганської міської ради в судове засідання не з’явився, надав суду заяву в якій просив суд розглянути справу за його відсутністю, визнав у повному обсязі вимоги, не заперечував проти їх задоволення.
Представник Державної нотаріальної контори №4 м. Луганська в судове засідання не з’явився, надав суду заяву про розгляд справи без його участі.
Суд, вислухавши думку позивача, дослідивши й оцінивши докази в справі в їхній сукупності, заяви які надійшли від відповідачів доходить висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Як встановлено в судовому засіданні, ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2.
Згідно заповіту від 07 серпня 2006 року складеного секретарем Челюскінської селищної ради (в реєстрі №58) все майно що належало ОСОБА_2 на день смерті повинно належить позивачу.
У встановлений законом шестимісячний строк позивачка не звернулась з заявою про прийняття спадщини до Державної нотаріальної контори, тому що ОСОБА_2 на день смерті знаходилась у Луганському обласному геріатричному пансіонаті для ветеранів війни та праці, відвідувати її вона не мала можливості за станом здоров’я та складним матеріальним становищем, тому про то ОСОБА_2 померла позивачка довідалася лише 15 вересня 2009 року і не мала можливості встигнути зібрати необхідні документи для подання заяви у визначений законом строк.
Ніхто з інших спадкоємців ОСОБА_2 заяв про прийняття спадщини також не подавав.
Згідно ст. 1223 ЦК України, право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.
Відповідно ч.3 ст. 1272 ЦПК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
З огляду на вище викладене, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі ст.ст.1272 ЦК України, ст.ст.10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
П озов ОСОБА_1 задовольнити у повному обсязі.
В изначити ОСОБА_1 додатковий строк тривалістю в один місяць з дня набрання рішенням суду законної сили для подання до Державної нотаріальної контори №4 м. Луганська зави про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя ___________________________