Копія: Справа № 2-А-994,2010 рік
У Х В А Л А
05 жовтня 2010 року Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:
головуючого – судді Маржиної Т.В.
при секретарі – Мирошниченко Р.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Первомайська заяву ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до адміністративного суду за її позовом до Управління Пенсійного Фонду України в м. Первомайську Миколаївської області, про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни», -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Управління Пенсійного Фонду України в м. Первомайську Миколаївської області з вимогою про визнання дій відповідача неправомірними та зобов’язання відповідача нарахувати та виплатити недоплачену їй, як «Дитині війни» щомісячну державну соціальну допомогу з січня 2006 року до 01 жовтня 2008 року в сумі 3583 грн. 10 коп., також ОСОБА_1 просить визнати поважною причину пропуску нею строку звернення до суду та поновити такий строк. Позивачка вказує, що строк звернення до суду з даним позовом з 01.01.2006 року по 01.10.2008 року, був нею пропущений з поважної причини, а саме: факт порушення її прав став їй відомий лише після звернення висвітлення зазначений подій у пресі у зв’язку з ухваленням відповідного рішення Конституційним Судом України від 09.07.2007 року та його опублікуванням у «Віснику Конституційного Суду України» № 4 від 07.11.2007 року.
Позивачка ОСОБА_1 в судове засідання не з’явилася, хоча була повідомлена своєчасно та належним чином про дату проведення судового розгляду. Згідно ст. 102 КАС України неявка осіб, які належним чином були повідомлені, не перешкоджає розгляду клопотання.
Представник відповідача Панченко Т.М. в судовому засіданні заперечувала проти поновлення строку звернення до суду, мотивуючи тим, що позивачка пропустила строк звернення до суду із позовом без поважних причин.
Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши надані позивачкою докази, суд прийшов до висновку про те, що відсутні підстави для поновлення позивачці строку для звернення до адміністративного суду із наданим позовом.
В обґрунтування поважності причини пропуску звернення до суду ОСОБА_1 вказує, що дізналася про порушення її права стосовно невірного нарахування пенсії їй як «дитині війни» з преси, зокрема, після опублікування у «Віснику Конституційного Суду України» № 4 від 07.11.2007 року рішення Конституційного Суду України № 6-рп-2007 від 09.07.2007 року. Позивачка із даним позовом звернулася до суду 21 вересня 2010 року, про що свідчить штамп вхідного номеру. Тобто протягом грудня 2007 року, 2008-2009 років, з січня по серпень 2010 року ОСОБА_1 знала про порушення її прав у сфері публічно-правових відносин, мала можливість, однак до суду із відповідним позовом не зверталася. Інших причин пропущення процесуального строку, встановленого законом, позивачка не навела.
Тому за наведених обставин, відповідно до ст.ст. 100, 102 КАС України слід відмовити ОСОБА_1 в поновленні пропущеного строку для звернення до адміністративного суду з наданим позовом.
Відповідно до ч.1 ст. 100 КАС України а дміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Таким чином позовну заяву ОСОБА_1 в силу ч.1 ст. 100 КАС України слід залишити без розгляду.
Керуючись ст. ст. 100, 102, 165 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
ОСОБА_1 в поновленні пропущеного процесуального строку для звернення до адміністративного суду за її позовом до Управління Пенсійного Фонду України в м. Первомайську Миколаївської області, про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни» – відмовити.
Адміністративний позов ОСОБА_1 до адміністративного суду за її позовом до Управління Пенсійного Фонду України в м. Первомайську Миколаївської області, про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни» - залишити без розгляду.
Ухвала суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. У разі постановлення ухвали без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
С У Д Д Я: підпис
Копія вірна: С У Д Д Я:
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-994/2010
- Суд: Снігурівський районний суд Миколаївської області
- Суддя: Маржина Тетяна Валеріївна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.10.2017
- Дата етапу: 31.10.2017
- Номер: 850/1209/18
- Опис: оскарження рішення суб'єкта владних повноважень
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 2-а-994/2010
- Суд: Перший апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Маржина Тетяна Валеріївна
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.10.2018
- Дата етапу: 16.11.2018