Справа №2а-1530/2010
Постанова
І М ЕНЕМ У К Р А Ї Н И
1 жовтня 2010 року Личаківський районний суд м.Львова
в складі: головуючого судді Шеремети Г.І.
при секретарі Литвинов Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора БДПС ВДАІ з ОАТ м.Львова та АТІ Савченко Романа Віталійовича, Управління ДАІ при ГУМВС України у Львівській області про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про скасування постанови про адміністративне правопорушення від 28.08.2009 року за ст..122 ч.1 КУпАП та накладення адміністративного стягнення в сумі 300 грн.
Позов мотивує тим, що згідно постанови від 28.08.2009 року здійснив стоянку на тротуарі залишивши відстань для руху пішоходів менше 2-х метрів, що зафіксовано приладом Візир. Однак вказану постанову вважає незаконною, просить таку скасувати, оскільки вказана постанова винесена за результатами фото фіксації, що працюють у автоматичному режимі, однак прилад яким здійснювалося фіксування не працював у автоматичному режимі, а знаходився у співробітника ДАІ, його не було зупинено, що не дає підстав вважати вчинення ним правопорушення.
Позивач заявив клопотання про розгляд справи у його відсутності. Представник відповідача в судове засідання не з»явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Оглянувши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов слід задоволити виходячи з наступних підстав.
Відповідно до постанови №ВС038260 від 28.08.2009 року позивача притягнено до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 300 грн. Згідно зазначеної постанови позивач 4.07.2009 року в м.Львові здійснив стоянку та тротуарі залишивши відстань для руху пішоходів менше 2-х метрів. Дане правопорушення зафіксовано приладом «Візир»..
Згідно ст..9 кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративним правопорушенням ( проступком) визнається протиправна, винна, (умисна або необережна) дія чи бездіяльність яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Судом встановлено, що рішення про притягнення позивача до адміністративної відповідальності було прийняте інспектором ВДАІ на підставі фото фіксації.
Ст..71 ч.2 КАСУ передбачено що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб»єкта владних повноважень обов»язок щодо доказування правомірності свого рішення дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи наведене, суд вважає що фотографії на підставі яких інспектором ДАІ було прийняте рішення про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП не можуть бути доказами у справі про адміністративне правопорушення, оскільки не містять необхідних фактичних даних, а саме із них неможливо встановити що саме позивач перебував за кермом автомобіля та одні лише фотографії не можуть бути достатнім доказом для притягнення позивача до адміністративної відповідальності, оскільки пристрій яким такі зафіксовані не працював у автоматичному режимі.
Керуючись ст.ст.9,17,18, 247, 251 КУпАП, ст..71,86,128,159-163 КАС України, суд ,-
вирішив:
Адміністративний позов задоволити.
Визнати дії Управління ДАІ при ГУМВС України у Львівській області неправомірними та скасувати постанову ВС038260 від 28.08.2009 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 300 грн., а провадження у справі про адміністративне правопорушення – закрити.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: Шеремета Г.І.