Судове рішення #1164890017

   

УКРАЇНА

Суворовський районний  суд  міста Одеси

Справа № 1527/1529/12

2012 рік


РІШЕННЯ

Іменем України

09 серпня 2012 року Суворовський районний суд міста Одеси в складі:

головуючого судді Гудіної Н.І.

при секретарі Мельніченко Г.О.

розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Одесі

справу за позовом

           ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Одеська Товарна біржав, ОСОБА_3  про визнання договору купівлі- продажу нерухомого майна дійсним,

Установив:

          Позивач    звернувся з позовом до   відповідача  про визнання договору купівлі- продажу нерухомого майна дійсним,    мотивуючи свої вимоги тім, що згідно з договором купівлі-продажу нерухомого майна № 27364 від 21 квітня 2000 року,     ОСОБА_2   продала, а   позивач по справі  придбав квартиру АДРЕСА_1 . Договір купівлі-продажу № 27364 від 21 квітня 2000 року був засвідчений Одеською товарною    біржею.  05 травня 2000 року вказана квартира  була зареєстрована в КП «ОМБТІ та РОН» на     ім`я позивача -   ОСОБА_1 на праві приватної власності.           Вказаний договір купівлі-продажу  нотаріально засвідчений не був, однак сторони по договору   домовилися щодо усіх істотних умов і відбулося  повне його виконання. Після укладення договору позивач   вселився в вищезазначену квартиру, і на сьогоднішній день    проживає там. Відповідачка виселилася  з квартири   в зазначений договором  строк та  знялася з реєстраційного обліку. У зв`язку з тим, що на сьогоднішній день позивач володіє, користується квартирою, однак так як  не дотримана нотаріальна форма договору, він позбавлений права розпорядження та вимушений звернутися до суду з цим позовом. Позивач   просив визнати вищезазначений договір купівлі продажу дійсним.

          Позивач    в судове засідання не з`явився,  надав суду     заяву згідно з якою позовні вимоги   підтримав, наполягав на задоволенні позову та розгляді справи у його відсутність.         

Відповідачка   в судове засідання не з`явилася, про час та місце розгляду справи була сповіщена належним чином, про причини неявки суд не сповістила .  

          Вивчив матеріали справи,     встановив факти та відповідні до них правовідносини,  суд дійшов до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:

          В судовому засіданні достовірно встановлено наступне:

          Згідно з договором купівлі-продажу нерухомого майна № 27364 від 21 квітня 2000 року,     ОСОБА_2   продала, а   позивач по справі  придбав квартиру АДРЕСА_1 . Договір купівлі-продажу № 27364 від 21 квітня 2000 року був засвідчений Одеською товарною    біржею.  .  

          а.с.3-4

          05 травня 2000 року вказана квартира  була зареєстрована в КП «ОМБТІ та РОН`на     ім`я позивача -   ОСОБА_1 на праві приватної власності.

а.с.4 об.

На підставі ст.220 ЦК України,  якщо сторони домовилися, щодо всіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне, або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.

                    Таким чином, суд дійшов до висновку про те, що дійсно  позивач     придбав, а відповідачка     продала   квартиру АДРЕСА_1 ,  сторони домовилися щодо всіх істотних умов, тому цей договір повинний бути визнаний  дійсним.  

          На підставі викладеного, керуючись ст.ст.  10,11,169, 212-215,218, ЦПК України,    ст.ст. 202,204,205,207,218, 220 , 657 ЦК України, суд,-

Вирішив :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Одеська Товарна біржав, ОСОБА_3  про визнання договору купівлі- продажу нерухомого майна дійсним задовольнити.

Визнати дійсним договір № 27364 від 21 квітня 2000 року, зареєстрований Одеською товарною     біржею, згідно з яким ОСОБА_2  продала, а      ОСОБА_1       придбав   квартиру АДРЕСА_1 .

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через суд Суворовського району міста Одеси шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення   апеляційної скарги .

Суддя -


  • Номер: 2/1527/2190/12
  • Опис: про визнання договору дійсним
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 1527/1529/12
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Гудіна Н. І.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.02.2012
  • Дата етапу: 09.08.2012
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація