Судове рішення #1164885476

 

                                                                                                    Справа № 1527/10898/12

ЗАОЧНЕ  РІШЕННЯ

                                                                 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 вересня 2012 р.                                                                                                                 м. Одеса


Суворовський районний суд міста Одеси у складі:  

головуючого судді                 Мунтян О. О.

при секретарі                        Скоріній М. Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі судових засідань № 5 в приміщенні Суворовського районного суду м. Одеси цивільну справу за позовом   ОСОБА_1 до ОСОБА_2

«про  стягнення аліментів на утримання  неповнолітньої дитини»,  суд –


ВСТАНОВИВ:


У липні 2012 року позивачка ОСОБА_1  звернулась до Суворовського районного суду м. Одеси із вищеназваним позовом  до відповідача.

На обґрунтування своїх позовних вимог позивачка зазначила, що з  2004 року перебувала у фактичних шлюбних стосунках із відповідачем у справі ОСОБА_2 .   

Від цивільного шлюбу є неповнолітня дитина,  донька – ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка мешкає разом з позивачкою та знаходиться на її утриманні. З вересня 2011 року вони з відповідачем припинили шлюбні відносини, мешкають окремо, неповнолітня дитина залишалась на її вихованні та утриманні та враховуючи, що відповідач ніякої матеріальної допомоги на утримання їх неповнолітньої доньки у добровільному порядку не надає, позивачка була змушена звернутися до суду із зазначеним позовом.  

У судовому засіданні представник позивачки ОСОБА_1 заявлені  позовні вимоги підтримала, пояснила, що спільне життя позивачки ОСОБА_1 із відповідачем ОСОБА_2 не склалось, шлюбні відносин між позивачкою та відповідачем припинились з вересня 2011 року, мешкають  з відповідачем окремо, матеріальної допомоги на утримання  неповнолітньої доньки  у добровільному порядку, відповідач не надає та просила суд позов задовольнити, стягнути з відповідача на  користь позивачки ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої доньки   ОСОБА_3 , 2006 року народження, аліменти у частці від заробітку у розмірі 1/3, щомісячно.

 Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання, не з`явився про час, місце та дату розгляду справи сповіщений належним чином, що підтверджується відповідним поштовим повідомленням в матеріалах справи (а.с. 11).

Відповідно до положень ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомленні ним причини неявки визнанні неповажними суд може ухвалити заочне Рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Зі згоди представника позивачки, про що свідчить  письмова заява в матеріалах справи, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, відповідно до положень ст. 224 ЦПК України.

Заслухавши пояснення представника позивачки, дослідивши матеріали даної цивільної справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає  задоволенню  з наступних підстав.

Положення ст.  180 СК України, передбачають, що  батьки зобов`язанні утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Частина 3 ст. 181 СК України, передбачає, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і або у твердій грошовій сумі. Стаття 183 СК України, передбачає, що частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватись як аліменти на дитину, визначається судом.

Як встановлено судом, позивачка у справі та відповідач ОСОБА_2 перебували у фактичних шлюбних стосунках.  

 У даному цивільному шлюбі  народилася дитина – донька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,  актовий запис про народження  за № НОМЕР_1 згідно свідоцтво про народження серії НОМЕР_2  виданого повторно 16 березня 2012  року, батьком вказано – ОСОБА_2 (а.с. 5).

Також судом встановлено, що шлюбні відносини між позивачкою та відповідачем припинились з  вересня 2011 року, мешкають вони окремо.

Відповідно до Довідки № 924 від  18.06.2012 року  неповнолітня ОСОБА_3 , 2006 року народження, мешкає разом з позивачкою    ОСОБА_1  (а.с. 4).

Відповідно до матеріалів справи відповідач ОСОБА_2  тяжкими хворобами не страждає, інших дітей та непрацездатних батьків на його утриманні не має, однак останнім часом у вихованні та матеріальному забезпеченні неповнолітньої доньки ОСОБА_3 , 2006 року народження, у добровільному порядку участі не приймає.

За таких обставин, враховуючи матеріальне становище позивачки з якою мешкає неповнолітня ОСОБА_3 , 2006 р.н., стан здоров`я та матеріальне становище  платника аліментів, відсутність у платника аліментів інших дітей  а також інших осіб, які б знаходились на його утриманні, а також інші обставини, що мають істотне значення, суд вважає можливим визначити аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3 , 2006 року народження у частці від заробітку у розмірі  1/3, щомісячно.

Керуючись ст.ст. 180, 181, 184 СК України, ст.ст. 11, 88, 209, 212, 214, 215, 218, 224-226 ЦПК України  суд  -


ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про  стягнення аліментів на утримання  неповнолітньої дитини –задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,  зареєстрований: АДРЕСА_1  на користь   ОСОБА_1 , 1986 року народження, зареєстрована: АДРЕСА_2 на утримання їх неповнолітньої  доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти у розмірі 1/3  частини від усіх видів  щомісячного доходу   ОСОБА_2 , але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно починаючи з  12 липня 2012 року і до досягнення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави суму  судового збору у розмірі 214 гривень 60 копійок.

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів в межах платежу за один місяць.

Заочне рішення може бути переглянуте судом який його ухвалив, відповідно до положень ст.ст. 227 –232 ЦПК України, за письмовою заявою відповідача, поданої ним  протягом 10-ти днів з дня отримання копії заочного рішення.


Суддя:  





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація