Копія:
Справа № 2 а – 511/10 р .
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 квітня 2010 р . Коростенський міськрайонний суд
Житомирської області
у складі головуючого – судді Рафальського Й . Л . розглянувши у письмовому провадженні в приміщенні суду в м . Коростені адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради , Управління пенсійного фонду в м . Коростені про визнання неправомірних дій та стягнення недовиплачених коштів ,
в с т а н о в и в :
Позивачка ОСОБА_1 . проживає в АДРЕСА_1 -- зоні гарантованого добровільного відселення та має статус потерпілої від Чорнобильської катастрофи, пенсіонерка. Відповідачі проводять нарахування та виплату компенсацій в зв”язку з обмеженням споживання продуктів харчування та доплату за роботу на радіоактивно забрудненій території , у фіксованому розмірі , визначеному Постановою Кабінету Міністрів України № 836 від 26.07.1996 року «Про компенсаційні виплати особам , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» , а не в кратному відношенні до мінімальної заробітної плати , згідно з нормами , закріпленими в ст . ст .37,39 Закону України ?ро статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” . В зв”язку з чим позивачка просить стягнути з УПСЗН Коростенської міської ради недоотримані кошти в розмірі 6600.40 гривень та з УПФ в м . Коростені недоотримані кошти в розмірі 33002.00 гривні .
Сторони в наданих заявах просять розглянути справу в їх відсутності .
Дослідивши письмові докази та проаналізувавши їх в сукупності , суд дійшов висновку про наступне :
Враховуючи принцип верховенства права , пріоритетності Закону як нормативного акту , що має вищу юридичну силу , що передбачено ст . ст .8,22 Конституції України , застосуванню при врегулюванні спору між сторонами підлягає Закон України «Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” .
Таким чином , суд зобов”язує відповідачів провести перерахунок та виплатити позивачу кошти , передбачені ст .37 ЗУ ?ро статус ... ” за період в межах строку звернення до суду , згідно зі ст .99 КАС України , та за ст . 39 даного Закону за це й же період .
Зокрема , для повного захисту прав та інтересів позивача , суд зобов”язує відповідачів в подальшому виплачувати позивачу кошти , що передбачені ст . ст .37,39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» .
За таких обставин позовні вимоги підлягають частковому задоволенню .
На підставі вищевикладеного та керуючись ст . ст . 7-12,158-163,167,254 КАС України , ст . 19 Конституції України , ст .37, ст .39 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ,
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов задовольнити частково .
Визнати дії управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради , Управління пенсійного фонду в м . Коростені неправомірними .
Зобов”язати управління праці та соціального захисту Коростенської міської ради провести перерахунок та виплатити ОСОБА_1 недоотримані кошти в розмірі , визначеному ст .37 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” за період з 1.04.2008 року по 1.04.2009 року .
Зобов”язати Управління пенсійного фонду в м . Коростені провести перерахунок та виплатити ОСОБА_1 недоотримані кошти в розмірі , визначеному ст .39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” за період з 1.04.2008 року по 1.04.2009 року .
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження , яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови .
Суддя : підпис
З оригіналом згідно : Суддя