РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2-5477\10
26 жовтня 2010 року
Київський районний суд м.Одеси
У складі головуючого судді Калашнікової О.І.
При секретарі Мішанчук О.Ф.
Розглянув у відкритому судовому засідання цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до Одеської міськради, Єгорівської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно
Встановив:
Позивачка звернулась до суду з вимогами ухвалити рішення, яким визнати за нею право власності на квартиру АДРЕСА_1, на земельну ділянку НОМЕР_2 площею 0,060 га, що розташована в об»єднанні садоводів масиву «Христинівський» на території Єгорівської сільради Роздільнянського району Одеської області, грошові внески, що знаходяться на рахунках в філії №7860/0282 ВАТ «Державний Ощадний Банк України» та на рахунку в АКБ «Морський транспортний Банк», як на спадщину за законом після смерті чоловіка- ОСОБА_4, стверджуючи, що вона є спадкоємцем першої черги до майна чоловіка, що вона виконала усі передбачені законом дії для прийняття спадщини, але свідоцтво про право на спадщину не отримала.
Представники відповідачів до суду не з»явились, про час слухання справи сповіщені і надали заяви про вирішення спору за їх відсутності.
Суд вислухав позивачеві сторону, вивчив надані документи і встановив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_4 – актовий запис про смерть №7280, складений Першим відділом РАЦС Приморського райуправління юстиції м.Одеси 11.09.2008 року. Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина на квартиру АДРЕСА_1, земельну ділянку НОМЕР_2 площею 0,060 га на території Єгорівської сільради в Об»єднанні садоводів масив «Христинівський», грошові внески на рахунках в філії 7860\0282 ВАТ «Ощадний Банк України» та грошові внески на рахунку в АКБ «МТБ». Позивачка у встановлений законом строк надала до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини після смерті чоловіка. Діти спадкодавця ОСОБА_5 і ОСОБА_7 відповідно до вимог ст.1273 ЦК України відмовились від спадщини на користь ОСОБА_1 При оформленні права позивачки на спадщину нотаріус отримав витяг зі спадкового реєстру №018800629 про наявність чинного заповіту, укладеного ОСОБА_4 і посвідченого 6.09.1999 року Приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу у м.Харкові – Гриценко Є.В. Відомості щодо заповідача (дата народження, місце проживання, ідентифікаційний номер) у реєстрі відсутні. На запит позивачки Головне Управління юстиції у Харківській області повідомило, що архівні матеріали приватного нотаріуса Гриценка Є.В. до Харківського обласного державного нотаріального архіву не надходили (тобто копія заповіту відсутня), що свідоцтво про право на зайняття приватною нотаріальною діяльністю Гриценко Є.В. скасовано наказом Міністерства юстиції України від 31.03.2006 року. У зв»язку з тим, що відсутня можливість з»ясувати який саме ОСОБА_4 у 1999 році у м. Харкові уклав заповіт, нотаріус відмовив позивачці в оформленні свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті чоловіка ОСОБА_4 Позивачка вважає, що її право на отримання спадщини порушено і звернулась до суду з цим позовом.
На підтвердження своїх вимог позивачева сторона посилалась на такі докази: копію спадкової справи до майна ОСОБА_4 з Третьої Державної нотаріальної контори м.Одеси, правовстановлюючі документи на спадкове майно – свідоцтво про право власності на житло, державний акт на право приватної власності на землю, рахунки з банків, свідоцтво про реєстрацію шлюбу, свідоцтва про народження, довідку з місця проживання позивачки і спадкодавця, відповіді-листи з Головного управління юстиції Харківської області, медичну карту спадкодавця, з якої вбачається, що 6.09.1999 року чоловік позивачки – ОСОБА_4 проходив медичне обстеження у лікаря-невропатолога у м.Одесі, а не знаходився у м.Харкові.
При вищенаведених обставинах суд вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню з таких підстав: після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина на таке майно: 1\2 частину квартири АДРЕСА_1 що належить на праві власності ОСОБА_4 і ОСОБА_1 у рівних частках на підставі свідоцтва про право власності на житло від 28 січня 1999 року, на земельну ділянку площею 0,060 га, що розташована на території Єгорівської сільради Об»єднання садоводів масиву «Христинівський» ділянка НОМЕР_2, належну ОСОБА_4 на підставі державного акту на право приватної власності на землю від 15.11.2000 року (акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №3542), грошові внески на рахунку НОМЕР_3 у ВАТ «МТБ» і на рахунках НОМЕР_4 та НОМЕР_5 в філії №7860\0282 ВАТ «Ощадний Банк України». Позивачка є спадкоємцем першої черги до майна чоловіка і у встановленому законом порядку виконала усі дії, передбачені Законом щодо прийняття спадщини, у зв»язку з чим набула права власності на спадкове майно. Дослідивши надані доводи і докази суд дійшов висновку, що у 1999 році у м.Харкові заповіт уклала особа, яка мала одне прізвище, ім.»я та по батькові з чоловіком ОСОБА_1
Правовідносини, які виникли між сторонами, регулюються нормами ст.ст.1216-1223,1258,1261,1268-1270 ЦК України.
Керуючись ст.213,214,215 ЦПК України, суд
Вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1\2 частину квартири АДРЕСА_1 на земельну ділянку площею 0,060 га НОМЕР_2 в Об»єднанні садоводів масиву «Христинівський» на території Єгорівської сільради Роздільнянського району Одеської області, грошові внески на рахунку НОМЕР_3 в ВАТ «Морський Транспортний Банк» та грошові внески на рахунках НОМЕР_4 і НОМЕР_5 в філії №7860\0282 ВАТ «Державний Ощадний Банк України» з усіма належними нарахуваннями та компенсаційними виплатами, як на спадщину за законом після смерті чоловіка ОСОБА_4.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через Київський районний суд м.Одеси протягом 10 днів з дня його проголошення.
Суддя