Судове рішення #11642
3/116

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

    ПОСТАНОВА  


 "19" червня 2006 р.

Справа №  3/116


   Господарський суд Кіровоградської області у складі судді  Болгар Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні  19.06.06 о 16:25 матеріали адміністративної справи № 3/116

      за позовом:  Кіровоградського міськрайонний центр зайнятості    

до відповідача:  Свято-Покровської Церкви          

про стягнення 1 218 грн. 95 коп.  

за участю

секретаря судового засідання - Маринич Т.П.

представники:

від позивача - участі не брав   ;  

від відповідача - участі не брав   ;  

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості звернувся до господарського суду з позовною заявою, у якій просить стягнути з Свято-Покровської Церкви 1 218 грн. 95 коп. заборгованості по страховим внескам за період з 01.01.01 по 01.03.05 р.

Відповідач не надав господарському суду  письмового погодження  або  обґрунтованого заперечення  щодо вимог заявника.

Доказом того, що Свято-Покровська Церква отримала ухвалу про відкриття провадження у справі № 3/116 від 03.05.06 р., є поштове повідомлення про вручення органом поштового зв’язку 10.05.06 рекомендованого листа, що міститься в матеріалах справи.

При встановленні обставин справи, дослідженні письмових доказів у судовому засіданні господарський суд встановив наступне:

У відповідності до ч. 2 ст. 12 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості зобов’язаний вести реєстрацію платників страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування, проводити збір страхових внесків до зазначеного Фонду, контролювати своєчасність їх сплати, представляти інтереси Фонду в судових органах.

На підставі вищезазначеного закону, Свято-Покровська Церква  зареєструвалося  як платник страхових внесків в Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості та відповідно до цього повинен сплачувати страхові внески та нести відповідальність як за повну сплату страхових внесків так і за неповну їх сплату.

У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, або неповної їх сплати, страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки) штраф та пеню.

За період з 01.01.2001 року по 01.03.2005 року позивачем була проведена перевірка правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду   загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, за результатами якої складений акт № 402 від 16.03.05. на загальну суму 3 213  грн. 95 коп.

Як вбачається із такого акту, відповідачем порушено вимоги Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", а саме несвоєчасна реєстрація в Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості та не сплата страхових внесків із заробітної плати до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в сумі 1 895 грн. 58 коп.

Відповідно до ст. ст.17, 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", п. п. 5, 6 "Інструкції про порядок обчислення внесків  на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та  обліку надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття", страхові внески сплачуються в день одержання роботодавцями в установах банку коштів на оплату праці. У разі видачі підприємствами коштів на оплату праці з виручки від  реалізації продукції (наданих послуг) чи натуральній формі, платники зобов'язані не  пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до  установи банку платіжне доручення про перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

За несвоєчасне перерахування страхових внесків Кіровоградський міськрайонним центром зайнятості, на підставі ст. 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", виходячи із суми заборгованості, було нараховано пеню в розмірі 120 % облікової ставки Національного  банку  України від суми недоїмки в розмірі 370 грн. 58 коп. та накладений штраф 947 грн. 79 коп. за порушення строку реєстрації як платника страхових внесків у розмірі 50 % суми належних до сплати страхових внесків за весь період, який пройшов з  дня, коли страхувальник  повинен був зареєструватися. Загальна сума заборгованості складає 3 213 грн. 95 коп.

Згідно розпорядження директора Кіровоградського обласного центру зайнятості № 70 від 31.03.05 з відповідача  було вирішено стягнути прострочену заборгованість  в сумі 1 895 грн. 58 коп., пеню у сумі 370 грн. 58 коп., штраф за порушення строку реєстрації як платника страхових внесків у сумі 947 грн. 79 коп. до бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Свято-Покровська Церква частково погасила борг в сумі 1995 грн. залишок заборгованості - 1 218 грн. 95 коп. є непогашеним.

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості листом за вих. № 02-1466 від 13.06.06 підтвердило, що Свято-Покровська Церква в повному обсязі платіжними дорученнями №№ 335, 5 від 06.06.06 перерахувала  борг у сумі 1 218 грн. 95 коп., що підтверджується відомістю про надходження до Фонду загальнообов'язкового  державного соціального страхування на випадок безробіття.

При викладених обставинах господарський суд відмовляє у задоволенні позову, так як  відповідачем сума простроченої заборгованості сплачена.

За вищевикладених обставин підстави для задоволення позовних вимог відсутні.

Керуючись  ч. ч. 1, 2 ст. 160, ч. ч. 1-4 ст. 254,  п. 6 "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

                                         П О С Т А Н О В И В :


1. Відмовити у задоволенні адміністративного позову.



Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі  відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня  складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили  після закінчення цього строку.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Кіровоградської області.    

  

Суддя

 

Н. В. Болгар

 


 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація