Судове рішення #11641117

                                                                                                                                                             

                                                                                           

                                                               У Х В А Л А                       Справа 2-а-13/10

                                                            Ім’ям   України

                                             про  залишення позову без розгляду

 01.11.2010 року             Верхньорогачицький районний суд  

                                        Херсонської області

                                        в складі: головуючого – судді         СИДОРЯКІНОЇ А.Я.

                                        при секретарі -                              БЕДЮХ А.В.

        представника відповідача -           ЖАРКОВОЇ О.С.            

       

розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Верхній Рогачик, Херсонської області за позовною заявою ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України в смт Верхній Рогачик, Верхньорогачицького району, Херсонській області про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни, суд

                                                                      В С Т А Н О В И В:

  Позивач 21.09.2010 року звернулася до суду із позовною заявою до Управління пенсійного фонду України в смт. Верхній Рогачик, Верхньорогачицького району, Херсонській області в якій  вказав, що відповідно до статті Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року (далі - Закон) є дитиною війни.. Згідно статті 6 зазначеного Закону з 01,01.2006 року йому  повинна виплачуватися щомісячна соціальна державна допомога у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до п.2.1 Постанови правління Пенсійного фонду України «Про затвердження Положення про управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах» від 30 квітня 2002 року № 8-2, основним завданням органів Пенсійного «фонду України є забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів фонду та інших джерел, визначених законодавством.

Таким чином виплата надбавок до пенсії мала здійснюватись Відповідачем.

Всупереч положенням ст.22 Конституції України, якими передбачено, що при прийнятті нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод .

Проте, рішеннями Конституційного Суду України від 09.07.2007 року № б-рп/2007 та № ІО-рп/2008 від 22.05.2008 року положення, що призупиняли дію статті 6 Закону, були визнані такими що не відповідають Конституції України (є неконституційними) та втратили свою чинність з дня їх ухвалення. Таким чином відповідач зобов'язаний був здійснювати виплату належної позивачу  допомоги у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком за 2007, 2008 та 2009 роки.

Відповідно до положень ст.92 Конституції України виключно законами України визначаються основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.

Частиною 20 ст. 1 Бюджетного кодексу України визначено, що закон про державний бюджет України - це закон, який затверджує повноваження органам державної влади здійснювати виконання Державного бюджету України протягом бюджетного періоду.

Керуючись вищезазначеними рішеннями Конституційного Суду України та чинним  законодавством України, позивачем було направлене письмове звернення до відповідача з вимогою здійснити нарахування належної йому, як дитині   війни соціальної Державної допомоги у розмірі 30 відсотків від мінімальної пенсії за віком та забезпечити її виплату.

Попри те, що Конституція України, як закон прямої дії, має вищу юридичну силу, а Рішення Конституційного Суду є обов'язковим до виконання на території України і є остаточним, тому  не може бути оскаржено. Відповідач, як орган владних повноважень, відмовив позивачу у перерахуванні та виплаті щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни, що є правом позивача, яке гарантоване Конституцією України.

Позивач вважає, що відмова відповідача є протиправною, оскільки відповідно до частини 2 статті З цього закону, державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені вищевказаним Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.

В свою чергу, відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти и лише на підставі в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Розмір підвищення до пенсії відповідно до ст.6 вказаного Закону становить 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Мінімальна пенсія за віком відповідно до ст. 28 Закону України «Про обов'язкове державне пенсійне страхування» встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Згідно із Законом України «Про державний бюджет України на 2006 рік» прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить з 1 січня 350 гривень, з 1 квітня 359 гривень, з 1 жовтня 366 гривень.

Згідно із Законом України «Про державний бюджет України на 2007 рік» прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить з 1 січня 380 гривень, з 1 квітня 406 гривень, з 1 жовтня 411 гривень.

Згідно із Законом України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить з 1 січня 470 гривень, з 1 квітня 481 гривня, з 1 липня 482 гривні, з 1 жовтня 498 гривень.

Таким чином сума невиплаченої державної соціальної допомоги за 2006, 2007, 2008 роки становить:4471 гривень 20 копійок.

Просить суд визнати противоправною відмову відповідача щодо виплати йому щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Зобов'язати відповідача здійснювати нарахування щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком постійно згідно Закону та здійснити нарахування та виплату за 2006, 2007, 2008 роки недоплаченої щомісячної   соціальної допомоги у розмірі  4471,20 гривень .

В попередньому судовому засіданні позивачу роз’яснено ст.ст. 99, 100, 102 КАС України, а саме: що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Позов, поданий після закінчення строків залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку. Пропущений з поважних причин процесуальний строк може бути поновлений за клопотанням особи, яка бере участь у справі. Ухвала суду про відмову в поновленні чи провадженні пропущеного процесуального строку може бути оскаржено особами, які беруть участь у справі. Крім того, роз’яснено, що до першого судового засідання позивач має право подати заяву для поновлення пропущеного строку та надання доказів поважності його пропуску.

Але в судовому засіданні позивач заявила, що подавати заяву про поновлення пропущеного строку не буде, оскільки у неї відсутні докази поважності пропуску даного строку для звернення до суду.

          Тому на підставі п.7 ч.1 ст. 155 КАС України, суд вважає необхідним залишити даний позов без розгляду і роз’яснити позивачу, що відповідно ч.3 ст. 155 КАС України, при усунені недоліків по позову вона має право з даним позовом знову звернутись до суду.

          Керуючись: п.7 ч.1, ч.3 ст. 155, ст. 185, ч.4 ст. 186 КАС України, суд

                                                                 У Х В А Л И В:

            Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України в смт Верхній Рогачик, Верхньорогачицького району, Херсонській області про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни.

  Роз’яснити ОСОБА_2, що відповідно ч.3 ст. 155 КАС України, при усунені недоліків по позову він має право з даним позовом знову звернутись до суду.

           На ухвалу може бути подана апеляція через Верхньорогачицький районний суд Херсонської області, протягом  п’яти днів з дня її проголошення.

 

           ГОЛОВУЮЧИЙ:                  /підпис/    

                                      К О П І Я                    У Х В А Л И                    В І Р Н А

           Суддя

Верхньорогачицького районного

суду Херсонської області                                                                    А.Я. Сидорякіна                                                        

  • Номер: 6/266/65/17
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-а-13/10
  • Суд: Приморський районний суд м. Маріуполя
  • Суддя: Сидорякіна Анна Яківна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 04.07.2017
  • Дата етапу: 06.07.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація