Справа № 2-1018/2010р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 жовтня 2010 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
у складі: головуючого судді Далматової Г.А.
при секретарі Філіпповій Ю.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Южноукраїнську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за участю третіх осіб ОСОБА_4, Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційне об'єднання" про визначення порядку користування жилим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визначення порядку користування квартирою АДРЕСА_1, зміну особових рахунків та укладення договору обслуговування спірної квартири.
Позовні вимоги ОСОБА_1 мотивує тим, що відповідно до мирової угоди ОСОБА_2 є квартиронаймачем двох кімнат площею 16,3 м2 та 10,5 м2 спірної квартири, а квартиронаймачем кімнати площею 12,7 м2 є ОСОБА_4 проте договори про надання послуг по утриманню будинків та прибудинкової території укладені не були. В спірній квартирі проживають лише відповідачі. А позивач з дружиною та малолітнім сином проживають у батьків дружини. Позивач просить виділити йому у користування кімнату площею 10,5 м2, відповідачам кімнату площею 16,3 м2 в спірній квартирі. Інші приміщення залишити у спільному користуванні.
В судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримав. Пояснив, що після одруження він разом з дружиною винаймав квартиру, але згодом їхня сім'я переїхала проживати до батьків дружини. А в цей час його матір відповідач ОСОБА_2 спірну квартиру здавала в піднайом. Просить виділити йому у користування кімнату площею 10,5 м2, відповідачам кімнату площею 16,3 м2 в спірній квартирі, інші приміщення залишити у спільному користуванні, зобов'язати КП "Житлово-експлуатаційне об'єднання" відкрити на його ім'я особовий рахунок та укласти договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та зобов'язати відповідачів виселити квартирантів з кімнати площею 10,5 м2 спірної квартири.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнала частково. Пояснила, що не заперечує проти того, щоб позивач проживав у спірній квартирі разом із дружиною та їх спільною дитиною. На час розгляду справи квартира в піднайом не здається і в квартирі ніхто не проживає.
Представник КП "Житлово-експлуатаційне об'єднання" позовні вимоги ОСОБА_1 підтримав, пояснив, що квартирну плату мешканці квартири не оплачують, внаслідок чого виникла велика заборгованість.
В судове засідання ОСОБА_3 та ОСОБА_4 не з'явилися, про причини своєї неявки суду не повідомили, хоча про час і місце розгляду справи були своєчасно повідомлені судом належним чином через оголошення в газеті "Южная правда" від 2 вересня 2010 року.
Вислухавши сторони, представника третьої особи, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню за таких обставин.
Судом встановлено, що в квартирі АДРЕСА_1 зареєстровані як проживаючі ОСОБА_2, ОСОБА_1 та ОСОБА_3 /а.с. 14, 19, 20/.
Спірна квартира належить на праві приватної власності ОСОБА_4 /а.с. 5-7, 35/.
Загальна площа квартири АДРЕСА_1 становить 70,2 м2, жила площа становить 39,5м2. Квартира складається з трьох жилих кімнат площею 10,5; 12,7 та 16,3 м2, кухні, коридору, шафи, туалету, ванної кімнати, лоджії /а.с.8/.
Частиною 1 статті 156 ЖК України встановлено, що члени сім'ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням.
Угоди про порядок користування спірною квартирою особи, що брали участь у справі суду не надали, тому суд виходить з того, що така угода не укладалася і члени власника квартири користуються жилим приміщенням нарівні з власником.
Відповідно до ст. 104 ЖК України члени сім'ї наймача вправі вимагати, за згодою інших членів сім'ї, які проживають разом з ним, укладення з ним окремого договору найму, якщо жилу площу, що припадає на нього, може бути виділено у вигляді приміщення, яке відповідає вимогам ст. 63 ЖК України.
У разі відмовлення членів сім'ї дати згоду на укладення окремого договору найму, а також у разі відмови наймодавця в укладенні такого договору спір може бути вирішено в судовому порядку.
Рішенням виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради народних депутатів Миколаївської області № 435 від 1992 року встановлено, що потребуючими в поліпшенні житлових умов признаються громадяни, забезпечені житловою площею не більш 7 кв. м на одну людину; рівень середньої забезпеченості громадян житловою площею в населених пунктах області встановлений у розмірі 9 кв. м на кожного члена сім'ї.
Запропонований позивачем варіант зміни договору найму спірного жилого приміщення відповідає вимогам ст. 63 ЖК України.
Визначаючи порядок користування спірною квартирою, суд враховує кількість зареєстрованих в квартирі, їх стать і вік, жилу площу квартири.
За таких обставин, суд вважає, що ОСОБА_1 можливо виділити в користування жилу кімнату площею 10,5 м2, а ОСОБА_2, ОСОБА_3 і ОСОБА_4 виділити кімнати площею 12,7 та16,3 м2. Інші приміщення в квартирі залишити в загальному користуванні.
Зобов’язати КП "Житлово-експлуатаційне об'єднання" укласти з ОСОБА_1 договір на обслуговування про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій на виділені житлові приміщення.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Виділити в користування ОСОБА_1 жилу кімнату площею 10,5 м2 в квартирі АДРЕСА_1, а ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 виділити в користування жилі кімнати площею 12,7 та 16,3 м2 в цій же квартирі.
Кухню, коридор, туалет, ванну кімнату, шафу, лоджію залишити у спільному користуванні.
Зобов'язати Комунальне Підприємство "Житлово-експлуатаційне об'єднання" укласти із ОСОБА_1 окремий договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій на виділені житлові приміщення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через Южноукраїнський міський суд протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Южноукраїнського
міського суду Г.А.Далматова