Справа № 2-7199/10
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
04 жовтня 2010 року Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
головуючого Дзюбича В.Л.,
з участю секретаря Франчук Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Петриківської сільської ради Тернопільського району, Тернопільської області, з участю третіх осіб-Тернопільської районної державної нотаріальної контори, товариства з обмеженою відповідальністю «Тернопільське районне госпрозрахункове бюро технічної інвентаризації», Гаражний кооператив «Колос», інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області про визнання угоди дійсною та визнання права власності на гараж,-
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача Петриківської сільської ради Тернопільського району, Тернопільської області, з участю третіх осіб-Тернопільської районної державної нотаріальної контори, товариства з обмеженою відповідальністю «Тернопільське районне госпрозрахункове бюро технічної інвентаризації» Гаражний кооператив «Колос», інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області про визнання угоди дійсною та визнання права власності на гараж з підвалом АДРЕСА_1, Тернопільського району, Тернопільської області, посилаючись на те, що 04.04.1994 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_1 укладено договір дарування вказаного гаража, посвідченого Першої Тернопільською державною нотаріальною конторою за реєстровим №2-2180. Позивач має намір продати гараж, однак оформити в держнотконторі договір купівлі-продажу він не може із-за відсутності правовстановлюючих документів, зокрема витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно. В «Тернопільському районному госпрозрахунковому бюро технічної інвентаризації» відмовлено позивачу у реєстрації права власності на гараж у зв’язку з тим, що не проведено первинної реєстрації права власності на гараж та не вказано в договорі дарування його адреси, тобто порушені істотні умови договору.
В судовому засіданні позивач позов підтримав, посилаючись на мотиви, викладені у позовній заяві просить його задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача Петриківської сільської ради Тернопільського району, Тернопільської області в судове засідання не з’явився, однак на адресу суду надіслав заяву, в якій просить розглянути справу у його відсутності, стосовно вирішення спору покладається на думку суду.
Представник третьої особи Тернопільської районної державної нотаріальної контори, в судове засідання не з’явився, однак надіслав на адресу суду в якій просить суду справу розглядати у його відсутності.
Представник третьої особи товариства з обмеженою відповідальністю «Тернопільського районного госпрозрахункового бюро технічної інвентаризації» в судове засіданні не з’явився, з невідомих на те суду причин, хоча про день та час слухання справи повідомлявся належним чином.
Представник третьої особи гаражного кооперативу «Колос» в судовому засіданні відносно задоволення позову не заперечив, та вказав, що даний гараж дійсно належить ОСОБА_1 на підставі договору дарування.
Представник третьої особи інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області в судовому засіданні відносно задоволення позову не заперечив.
Дослідивши та оцінивши докази у справі, заслухавши пояснення сторін, суд встановив наступні обставини.
04.04.1994року між ОСОБА_3 (Дарувальник) та ОСОБА_1 (Обдарований) укладено договір дарування цегляного гаража з підвалом, що знаходиться в Тернопільському гаражному кооперативі «Колос» під АДРЕСА_1, який належить дарувальнику ОСОБА_3 на підставі договору дарування, посвідченого Першою Тернопільською державною нотаріальною конторою 15. 11.1993року по реєстру №5-7055 та зареєстровано в Тернопільському міському бюро технічної інвентаризації.
07.07.2010року Тернопільським районним госпрозрахунковим бюро технічної інвентаризації видано технічний паспорт на гараж АДРЕСА_1, власником якого є ОСОБА_1
14.07.2010 року Тернопільським районним госпрозрахунковим бюро технічної інвентаризації в особі начальника О.Й. Залецької відмовлено ОСОБА_1 у реєстрації права власності на гараж АДРЕСА_1 на підставі договору дарування посвідченого Першою Тернопільською нотаріальною конторою 04.04.1994р. за реєстром №1-228. Згідно п.3.3. «Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно» затвердженого в Міністерстві Юстиції України 28.01.2003р. за № 66/7387 надані для реєстрації документи не відповідають чинному законодавству та вимогам, встановленими Тимчасовим положенням. На даний гараж не проведено первинної реєстрації прав власності, в договорі дарування не вказана точна адреса об’єкта нерухомого майна.
Згідно довідки Петриківської сільської ради, ОСОБА_1 був членом гаражного кооперативу «Колос» і за ним рахується гараж АДРЕСА_1. Гараж знаходиться на землях Петриківської сільської ради.
Згідно довідки ТзОВ «Міське бюро технічної інвентаризації» №194 від 09.07.2010р., згідно обліку технічної інвентаризації станом на 08.07.2010р. право власності на гараж АДРЕСА_1 в гаражному кооперативі «Колос» скасовано.
Згідно довідки виданої головою правління гаражного кооперативу «Колос» О.М. Катруком від 30.09.2010року, про те, що ОСОБА_1 був членом гаражного кооперативу «Колос» і за ним рахується гараж АДРЕСА_1, заборгованості по оплаті не має. Гараж знаходиться на землях Петриківської сільської ради.
Відповідно до ч.1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов»язків.
У відповідності до ст. 203 ЦК України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства. Правочин має вчинятися у формі, встановленій законом та бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним. Учасник правочину повинен мати необхідний обсяг цивільної дієздатності, його волевиявлення має бути вільним та відповідати внутрішній волі .
Відповідно до ч.2 ст.220 ЦК України , якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
Згідно ч.2 ст.719 ЦК України, договір дарування нерухомої речі укладається в письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
Відповідно до ч.1 ст.15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Частиною 1 ст.61 ЦПК України, обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
За таких обставин, з врахуванням визнання позову відповідачем, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими і такими, що не порушують прав та інтересів інших осіб, а тому підлягають до задоволення у повному обсязі, шляхом визнання за ОСОБА_1 права власності на гараж АДРЕСА_1, Тернопільського району, Тернопільської області.
Виходячи з вищенаведеного, керуючись ст.ст.15, 16, 220, 392, 626, 719 ЦК України, ст.ст.10, 60, 61, 209, 213-215, 218, 223 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на гараж АДРЕСА_1, Тернопільського району, Тернопільської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий Дзюбич В.Л.