Справа №2-1578 2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 березня 2007 року
Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді - Мясоєдової О.М.,
при секретарі - Овчаровій Т.О.,
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Кривому Розі цивільну справу за позовом
ОСОБА_1
до Центрально-Міської районної у м. Кривому Розі ради народних депутатів,
про визначення часток у спільній сумісній власності та визнанні права власності в порядку спадкування за законом, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду із вищезазначеним позовом, обґрунтовуючи його тим, що згідно свідоцтва про право власності на житлове приміщення від 23.05.1997 року, їй, її батькові ОСОБА_2та матері ОСОБА_3на праві приватної спільної сумісної власності належитьАДРЕСА_1 (надалі - квартира). ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 після його смерті вона отримала свідоцтво про право власності за законом. ІНФОРМАЦІЯ_2померла її мати -ОСОБА_3 Коли вона в листопаді 2006 року звернулась до нот контори , у видачі свідоцтва про право на спадщину їй було відмовлено, оскільки не визначені частки у спільній сумісній власності. Оскільки за життя співвласників спору щодо частки кожного у праві приватної власності на квартиру не виникало та кожен вважав, що є власником 1/3 частини квартири, а після смерті матері вона постійно проживала у квартирі, не відмовилася від спадщини, тому може вважатися такою, що прийняла спадщину, вона просить визначити частку у розмірі 1/3 у спільній сумісній власності - квартирі - за ОСОБА_3; визнати за нею - ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом, як спадкоємицею першої черги після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2на 1/3 частину вищезазначеної квартири.
У попередньому судовому засіданні позивачка уточнила вимоги позовної заяви та обставини справи, зазначивши, що після смерті батька вона та її мати в порядку спадкування за законом отримали по 1/6 частки квартири, при цьому за кожною з них залишалось 2/3 частини у спільній сумісній власності. Тому вона просила визначити частку у праві спільної сумісної власності на квартиру між нею та її матір'ю - кожній по 1/3; визнати за нею -ОСОБА_1 - право власності в порядку спадкування за законом, як спадкоємицею першої черги після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2на 1/2 частину вищезазначеної квартири.
Представник відповідача - виконкому Центрально-Міської райради м. Кривого Рогу -у попереднє судове засідання не з'явився, поштою на адресу суду надійшла заява, в якій відповідач просить справу слухати без участі його представника у зв'язку з відсутністю претензій з даного питання.
Вислухавши позивачку, свідків, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Судом встановлено, що згідно свідоцтва про право власності на житло від 23.05.1997 року та свідоцтва про народження, позивачу та її батькам ОСОБА_2. і ОСОБА_3 на праві приватної спільної сумісної власності належала АДРЕСА_1.ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_2 помер, після його смерті
2
позивачка та її мати отримали по 1/6 частині квартири в порядку спадкування за законом. Крім того, за ними залишилось 2/3 частини квартири на праві спільної сумісної власності, що підтверджується витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно КП "Криворізьке БТІ". ІНФОРМАЦІЯ_2померла ОСОБА_3 Згідно довідки ЖКК №2 м. Кривого Рогу, позивачка на день смерті своєї матері ОСОБА_3 мешкала у АДРЕСА_1
Відповідно до ст. ст. 370, 372 ЦК України, у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, чи поділу такого майна, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду. Згідно ст. 1226 ЦК України, частка у праві спільної сумісної власності спадкується на загальних підставах.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 370, 372, 1226, 1258, 1261, 1268 ЦК України, ст.ст. 130, 174, 213-215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити повністю.
Виділити із спільної сумісної власності 2/3 АДРЕСА_1по 1/3 частині ОСОБА_3та ОСОБА_1.
Визнати за ОСОБА_1право власності на 1/2 частину АДРЕСА_1в порядку спадкування за законом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2ОСОБА_3.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.