Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
04.10.2010№ 2а-6173/10/1470
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Малих О.В., ознайомившись з
адміністративним позовом: ОСОБА_1
(АДРЕСА_1, 54025),
до відповідача: Військова частина А 0224
( пр..Героїв Сталінграду, 72, м.Миколаїв, 54025),
про: визнати протиправним рішення, стягнення компенсації в розмірі 37750,00 грн..
в с т а н о в и в:
Позивач, ОСОБА_1 звернувся до Миколаївського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Військової частини А 0224 про визнати протиправним рішення щодо відмови в забезпечені його родини службовим житлом , а в разі відсутності вільного службового житла орендувати йому службове приміщення та стягнення компенсації за оренду житла в розмірі 37750,00 грн..
Пунктом 2 частини 1 ст.17 КАС України встановлено, що спори фізичних та юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності відносяться до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.18 КАС України, адміністративні справи, фізичних осіб з суб’єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам , виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни , інших соціальних виплат , доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг - віднесені до компетенції місцевих загальних судів як адміністративних судів.
Відповідно до ст.12 Закону України “ Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей ” від 20 грудня 1991 року N2011-XII забезпечення службовими жилими приміщеннями - це соціальна послуга, а компенсація за оренду житла відноситься до системи соціальних виплат .
Виходячи з вищезазначеного, дану справу слід розглядати в порядку адміністративного судочинства, але не в окружному адміністративному суді.
Згідно з п.6 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи предметну підсудність адміністративних справ, позивач не позбавлений права звернутись з цим же позовом до місцевого загального суду як адміністративного, у відповідності до п. п.4 ч.1 ст.18 КАС України.
Враховуючи викладене, керуючись п.6 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –
У Х В А Л И В:
1. Повернути позовну заяву позивачу.
2. Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати позивачу разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала про повернення позовної заяви може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву. Повернення позовної заяви не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги , встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Згідност.186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.
Суддя О.В. Малих