Судове рішення #11628677

                       Справа  №2-475/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

30 вересня 2010 року          

Южний міський суд Одеської області у складі:

головуючого судді – Асанової З.І.,

при секретарі – Гнатюк Л.М.

розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини та дружини,

В С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини, сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ? частини з усіх видів його заробітку, мотивуючи свої вимоги тим, що вона перебуває у шлюбі з відповідачем. Від шлюбу у них народилася дитина, син: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. З кінця 2009 року проживають окремо, відносини з відповідачем погіршилися, дитина проживає з нею та повністю знаходяться на її утриманні. Позивачка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною. Інших утриманців у відповідача немає.

В попередньому судовому засіданні позивачка позов підтримала в повному обсязі.

В попередньому судовому засіданні відповідач визнав позовні вимоги у повному обсязі.

Вислухавши позивачку, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що сторони перебувають в шлюбі з 01.09.2007  року, що підтверджується свідоцтвом про одруження (а.с.6).

Відповідач є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с.3).

Відповідач не надає добровільно матеріальної допомоги на утримання неповнолітньої дитини, сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

 Згідно з ч.2 ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

Згідно зі ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно зі ст.182 СК України, при визначені розміру аліментів, суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

В порядку ст. 183 СК України, частка заробітку (доходу) батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

            За таких обставин суд вважає, що з відповідача необхідно стягнути на користь позивачки ?  частину його заробітку (доходу) на утримання неповнолітньої дитини, сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, а також стягнути з відповідача ? частину його заробітку (доходу) на користь ОСОБА_1 до досягнення ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 трирічного віку.

Крім того, з відповідача необхідно стягнути судовий збір на користь держави в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн.

Керуючись ст.ст. 10, 60, 212, 215, 367 ЦПК України, ст.ст. 84, 180-184 Сімейного Кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

Стягнути аліменти з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Одеси, на користь ОСОБА_1 щомісячно, починаючи з 26.05.2010 року у розмірі ? частини його заробітку (доходу), але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на утримання сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, до його повноліття, тобто до 03.03.2027 року.

Стягнути аліменти з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Одеси, на користь ОСОБА_1 щомісячно, починаючи з 26.05.2010 року у розмірі ? частини його заробітку (доходу) до досягнення сином – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трирічного віку, тобто до 03.03.2012 року.

Стягнути з ОСОБА_2 державне мито на користь держави в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн.

Негайно стягнути з ОСОБА_2 аліменти за один місяць, у розмірі ? частини його заробітку (доходу) на користь ОСОБА_1 на утримання сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Негайно стягнути з ОСОБА_2 аліменти за один місяць, у розмірі ? частини його заробітку (доходу) на користь ОСОБА_1.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку через суд першої інстанції, шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк – з дня проголошення рішення, а для осіб, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення – з дня отримання копії цього рішення.

           

Суддя Южного міського суду

Одеської області                                 З.І.Асанова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація