Судове рішення #1162560
Справа № 2-90/2007

Справа № 2-90/2007

 

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

23 березня 2007 року                        Голованівський районний суд Кіровоградської області

в складі головуючого судді                          Конякіна С.М.

при секретарі                                                Корніцькій Л.В.

розглянувши в відкритому судовому засіданні в селищі Голованівськ справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Добровеличківської селищної ради, Капітанської сільської ради та Побузької селищної ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини

 

встановив:

 

Позивач в позовній заяві вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_4. Після його смерті відкрилась спадщина на земельну частку (пай) та майновий пай, що знаходяться на території Добровеличківської сільської ради, грошові заощадження в Побузькому відділенні №2977/019 Ощадбанку та на житло, що розташоване на території Капітанської сільської ради . Крім нього спадкоємцями є також його син ОСОБА_2 та дружина ОСОБА_3 - відповідачі по справі.

Спадкодавець 24.10.2003 року склав заповіт, яким заповів йому земельну частку (пай) і грошові заощадження, які знаходяться в Побузькому відділенні Ощадбанку. На інше майно заповіт не складався.

15.11.2006 року при зверненні в Голованівську держнотконтору для оформлення спадщини в задоволенні його заяви йому відмовили, оскільки він пропустив строк подання заяви про прийняття спадщини. Цей строк він пропустив, оскільки доглядає хвору матір, яка потребує постійного догляду іншої людини.

Просить визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті його батька ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, на 3 місяці.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просить його задовольнити.

Відповідачі ОСОБА_1. та ОСОБА_3. подали до суду заяви , в яких вказують, що просять справу слухати в їх відсутність. Позовні вимоги визнають повністю.

Представники відповідачів - Добровеличківської селищної ради, Капітанської сільської ради та Побузької селищної ради в судове засідання не з'явилися, про день та час слухання справи повідомлені належним чином.

Суд, вивчивши матеріали справи в їх сукупності, дійшов до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_4. Після його смерті відкрилась спадщина на майновий пай та Державний акт на право приватної власності на землю серії Ш-КР №041006 від 30.04.2002 року, що розташовані на території Добровеличківської селищної ради, грошові заощадження в Побузькому відділенні №2977/019 Ощадбанку та на житло, що розташоване на території Капітанської сільської ради Згідно заповіту від 24.10.2003 року дане майно покійний ОСОБА_4. заповідав своєму синові ОСОБА_1.

Позивач пропустив передбачений законом 6-ти місячний строк для подачі заяви про прийняття спадщини, оскільки здійснював догляд за своєю матір'ю ОСОБА_3, 1922 року народження, яка важко хвора. Вказану причину суд вважає поважною, а тому позов необхідно задовольнити.

 

2

Керуючись ст. ст. 8, 10, 57, 60, 88, 213, 215, 218, 226, 227, 367 ЦПК України, ст.ст. 1235, 1247, 1251, 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд

 

вирішив:

 

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, в три місяці, як пропущений з поважних причин.

Зобов'язати державного нотаріуса Голованівського району та Добровеличківського району прийняти у ОСОБА_1 заяву про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4.

Перебіг строку відраховується з моменту вступу рішення в законну силу.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом 10 (десяти) днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Кіровоградської області через Голованівський районний суд протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10 (десяти) днів з дня проголошення рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація