Увага! Зараз ми працюємо у тестовому режимі! Якщо у Вас є будь-які підказки, бажання або відгуки, будь-ласка, лишайте їх на
Судове рішення #1162490
№ 2-0-11/2007

№ 2-0-11/2007

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

 

22 лютого 2007 року                                                                      Голованівський районний суд

Кіровоградської області

в складі головуючого - судді                                                                      Гут  Ю.О.

при секретареві -                                                                                        Цимбал Т.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Голованівськ справу за заявами ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, зацікавлена особа - державний нотаріус Голованівського нотаріального округу про встановлення факту належності правовстановлюючого документа.

 

встановив:

 

Заявники звернулись до суду з зазначеною заявою та вказали, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла їх бабуся ОСОБА_4. Після її смерті відкрилася спадщина. Згідно з заповітом бабуся заповіла їм право на земельну частку(пай) , що належала їй на підставі сертифікату серія НОМЕР_1, та земельну частку( пай ) належний їй на підставі свідоцтва про право на спадщину, що належав її чоловікові ОСОБА_5 на підставі сертифікату серіїНОМЕР_2 , які знаходяться на території Голованівської селищної ради. Заповіт було складено в 2000 році і в ньому зроблено розпорядження ,що до „належного права на земельну частку (пай) на підставі сертифікату та земельний пай належний на підставі свідоцтва на право на спадщиною". В 2002 році бабуся отримала Державний акт на право приватної власності на землю на ці обидві ділянки, але не внесла змін в заповіт. І тому заявникам було відмовлено в оформленні свідоцтва на право на спадщину, так як в заповіті не вказано що земельна частка (пай) , що земельна ділянка №НОМЕР_3, площею 8,46,шо знаходиться на території Голованівської селищної ради належить ОСОБА_4, і в нотаріальну контору потрібно представити докази, що земельна ділянка завіщана заявникам бабкою є земельна ділянка завіщана заявникам по сертифікату та свідоцтві на право на спадщину є земельною ділянкою що належала на підставі Державного акту на право приватної власності на земельну частку (пай) ОСОБА_4.

Просять встановити факт, що державний акт на право приватної власності на земельну частку (пай) № НОМЕР_3, площею 8,46 га, яка знаходиться на території Голованівської селищної ради Кіровоградської області ,виданий 09 січня 2002 року серіяНОМЕР_4 , було видано взамін документів вказаних в заповіті : свідоцтва на право на спадщину за законом від 14 .06.2000 року, виданого на підставі сертифікату на право власності на земельну частку (пай) серіяНОМЕР_2, що належала ОСОБА_5 та сертифікату на право на земельну частку (пай) серія НОМЕР_1, що належав ОСОБА_4 і на підставі яких

 

2

зроблено розпорядження в заповіті складеному ОСОБА_4 від 22 липня 2000 року, складеному на ім'я заявників.

В судовому засіданні представник заявників ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - ОСОБА_6 вимоги заявників підтримала і пояснила, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 являються її дітьми, а ОСОБА_4 являється її матір'ю, яка в свою чергу приходиться бабкою ОСОБА_1 та ОСОБА_2, а також ОСОБА_3, оскільки її рідний брат ОСОБА_7 приходиться рідним сином ОСОБА_4.

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_4. Після її смерті відкрилася спадщина. Згідно з заповітом ОСОБА_4. заповіла ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право на земельну частку (пай), що належала їй на підставі сертифікату серія НОМЕР_1,та земельну частку( пай ) належний їй на підставі свідоцтва про право на спадщину, що належав її чоловікові ОСОБА_5 на підставі сертифікату серіїНОМЕР_2 , які знаходяться на території Голованівської селищної ради. Заповіт було складено в 2000 році і в ньому зроблено розпорядження ,що до „належного права на земельну частку (пай) на підставі сертифікату та земельний пай належний на підставі свідоцтва на право на спадщиную". В 2002 році ОСОБА_4. отримала Державний акт на право приватної власності на землю на ці обидві ділянки, але не внесла змін в заповіт. І тому їй було відмовлено в оформленні свідоцтва на право на спадщину, так як в заповіті не вказано, що земельна частка (пай), що земельна ділянка №НОМЕР_3, площею 8,46,шо знаходиться на території Голованівської селищної ради належить ОСОБА_4, і в нотаріальну контору потрібно представити докази, що земельна ділянка заповідана ОСОБА_1 та ОСОБА_2 бабкою є земельна ділянка заповідана заявникам по сертифікату та свідоцтві на право на спадщину є земельною ділянкою що належала на підставі Державного акту на право приватної власності на земельну частку (пай) ОСОБА_4.

Просить заяву задовольнити Просить заяву задовольнити.

В судовому засіданні заявниця ОСОБА_3 свої вимоги підтримала і пояснила, що ОСОБА_4 являється її бабкою, а також приходиться бабкою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 і вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_4. Після її смерті відкрилася спадщина. Згідно з заповітом ОСОБА_4. заповіла її та ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право на земельну частку (пай), що належала їй на підставі сертифікату серія НОМЕР_1,та земельну частку( пай ) належний їй на підставі свідоцтва про право на спадщину, що належав її чоловікові ОСОБА_5 на підставі сертифікату серіїНОМЕР_2 , які знаходяться на території Голованівської селищної ради. Заповіт було складено в 2000 році і в ньому зроблено розпорядження ,що до „належного права на земельну частку (пай) на підставі сертифікату та земельний пай належний на підставі свідоцтва на право на спадщиную". В 2002 році ОСОБА_4. отримала Державний акт на право приватної власності на землю на ці обидві ділянки, але не внесла змін в заповіт. І тому їй було відмовлено в оформленні свідоцтва на право на спадщину, так як в заповіті не вказано, що земельна частка (пай), що земельна ділянка №НОМЕР_3, площею 8,46,шо знаходиться на території Голованівської селищної ради належить ОСОБА_4, і в нотаріальну контору потрібно представити докази, що земельна ділянка заповідана їй, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 бабкою є земельна ділянка   заповідана   заявникам по сертифікату   та свідоцтві на право на

 

3

спадщину є земельною ділянкою що належала на підставі Державного акту на право приватної власності на земельну частку (пай) ОСОБА_4.

Просить заяву задовольнити.

Зацікавлена особа в судовому засіданні із заявними вимогами погодилась, не заперечує про задоволення заяви .

Суд, заслухавши представника заявників, заявника, заінтересовану особу, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, дійшов до висновку, що заява підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_4, яка являлась рідною бабкою ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 Після смерті ОСОБА_4 відкрилася спадщина. Згідно з заповітом ОСОБА_4. заповіла ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 право на земельну частку (пай), що належала їй на підставі сертифікату серія НОМЕР_1,та земельну частку (пай) належний їй на підставі свідоцтва про право на спадщину, що належав її чоловікові ОСОБА_5 на підставі сертифікату серіїНОМЕР_2 , які знаходяться на території Голованівської селищної ради. Заповіт було складено в 2000 році і в ньому зроблено розпорядження ,що до „належного права на земельну частку (пай) на підставі сертифікату та земельний пай належний на підставі свідоцтва на право на спадщиную". В 2002 році ОСОБА_4. отримала Державний акт на право приватної власності на землю на ці обидві ділянки, але не внесла змін в заповіт. І тому ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3нотаріусом відмовлено в оформленні свідоцтва на право на спадщину, так як в заповіті не вказано, що земельна частка (пай), що земельна ділянка №НОМЕР_5, площею 8,46,шо знаходиться на території Голованівської селищної ради належить ОСОБА_4, і в нотаріальну контору не представлено доказів, що земельна ділянка заповідана ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3бабкою є земельна ділянка заповідана заявникам по сертифікату та свідоцтві на право на спадщину є земельною ділянкою, що належала на підставі Державного акту серіїНОМЕР_4 на право приватної власності на земельну частку (пай) ОСОБА_4.

Факт, що державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_4 №НОМЕР_3 від 09.01.2002 року площею 8,46 га. виданий взамін сертифікатів на право власності на земельні частки (пай) серії НОМЕР_2 та серії НОМЕР_1, підтверджується копією заповіту серії НОМЕР_6 зареєстрованого в реєстрі за №2194 (а/с-19), копією свідоцтва про право на спадщину за законом від 14.06.2000 року зареєстрованого в реєстрі за №1868 (а/с-20), копією державного акту на право приватної власності на землю серіїНОМЕР_4 №НОМЕР_3 від 09.01.2002 року зареєстрований в книзі записів державних актів на право приватної власності на землю №НОМЕР_3 (а/с-17), копіями сертифікатів на право власності на земельні частки (пай) серіїНОМЕР_2 та серії НОМЕР_1 на ім'я ОСОБА_5. та ОСОБА_4.(а.с-23,25) , що не викликає сумніву, є достовірним.

Суд рахує, що звернення заявників до суду викликане необхідністю встановлення факту, який має юридичне значення, так як від нього залежить виникнення їх майнових прав . Іншого порядку встановлення даного факту діюче законодавство не передбачає.

Керуючись ст.ст. 3, 5, 10, 14, 57, 60, 213, 215, п.5 ч.2 ст. 234, ч.2 ст. 256 ЦПК України, суд -

 

4

 

вирішив:

 

Заяви задовольнити.

Встановити факт, що державний акт право приватної власності на землю серіяНОМЕР_4 зареєстрований 09 січня 2002 року в книзі записів державних актів на право приватної власності на землю №НОМЕР_3, площею 8,46 га, яка знаходиться на території Голованівської селищної ради Кіровоградської області, на ім'я ОСОБА_4, видано взамін документів вказаних в свідоцтві на право на спадщину за законом від 14 .06.2000 року, виданого на підставі сертифікату на право власності на земельну частку (пай) серіяНОМЕР_2, що належала ОСОБА_5 та сертифікату на право на земельну частку (пай) серія НОМЕР_1, що належав ОСОБА_4 на підставі яких зроблено розпорядження в заповіті ОСОБА_4 серії НОМЕР_6, складено на ім'я ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3.

Рішення може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області через Голованівський районний суд протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження .

Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10 (десяти) днів з дня проголошення рішення .

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається до апеляційного суду Кіровоградської області.