Судове рішення #11624821

Справа № 2-840\2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

19 жовтня 2010 року Сумський районний суд Сумської області в складі головуючого судді Клочко Б.М., при секретарі Рудавін Є.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Н.Сироватської сільської ради, третя особа: Сумська районна державна нотаріальна контора про визнання права власності на домоволодіння в порядку спадкування

В С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулася до суду з даним позовом мотивуючи його тим, що її батько ОСОБА_3 згідно договору купівлі – продажу є власником будинку за адресою в АДРЕСА_1. Після придбання будинку, батько в ньому зробив переобладнання та добудував деякі будови. В грудні 2009 року ОСОБА_3 помер і після його смерті відкрилася спадщина на вищезазначене домоволодіння. Згідно заповіту, посвідченому секретарем Н.Сироватської сільської ради, ОСОБА_3 все майно заповідав позивачці по справі. На даний час позивачка звернулася до нотаріальної контори для прийняття спадщини, але у зв’язку з тим що її батько ОСОБА_3 не оформив право власності на вищезазначені споруди за адресою: АДРЕСА_1, їй було відмовлено у оформленні права власності. А тому вона просить суд визнати за нею право власності на вищезазначене домоволодіння.

 

В судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала в повному обсязі.

   

Представники Нижньосироватської сільської ради, Сумської районної державної нотаріальної контори до суду не з'явилися, направивши заяви про згоду з позовом і про слухання справи без їх участі.

Вислухавши пояснення позивачки, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи зі слідуючого.

   

В суді встановлено, що відповідно до договору купівлі – продажу будинку, посвідченого 12.10.1970 року виконавчим комітетом Н.Сироватської сільської ради, ОСОБА_3 належить домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 13). В вересні 2001 року ОСОБА_3 склав заповіт, згідно якого все належне йому майно заповідав своїй доньці ОСОБА_4.(а.с. 6). Різниця в прізвищах спадкоємця пояснюється, по – перше, тим, що в свідоцтві про народження, він не був записаний її батьком, а по – друге, тим, що позивачка після шлюбу взяла прізвище чоловіка (а.с. 4-5). За життя батько позивачки, після придбання будинку за вищевказаною адресою, зробив численні переобладнання і добудував самовільні забудови: житловий будинок «А-1», прибудови «а», «б», літню кухню «Б», вбиральню «В», сараї «Д», «Ж», «З», гараж «Г», літній душ «Е», навіси «К», «Л», «М», огорожі № 1-3, колонку І, вартістю 63569 гривень (а.с. 9-12).

Але ці будівлі були побудовані без дозволу відповідних служб та без будівельного паспорту, а тому вони являються самочинними.

Відповідно до ч. 5 ст. 376 ЦК України на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує прав інших осіб.

Відповідно до довідок Н.Сироватської сільської ради Сумського району № 730 від 03.08.2010 року (а.с. 16), Сумської районної санітарно – епідеміологічної станції № 01/1158 від 14.09.2010 р. (а.с. 25), служби державного пожежного нагляду Сумського району № 963 від 03.09.2010 року (а.с. 26), відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури № 158 від 03.09.2010 (а.с. 27)  самовільно побудовані будівлі за адресою: АДРЕСА_1 державним будівельним, санітарним та протипожежним нормам і не порушують чиїхось прав.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 375, 376, 392, 1261, 1268 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В:

   

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на домоволодіння, яке складається з житлового будинку «А-1», прибудов «а», «б», літньої кухні «Б», вбиральні «В», сараїв «Д», «Ж», «З», гаражу «Г», літнього душу «Е», навісів «К», «Л», «М», огорожі № 1-3, колонки І, загальною інвентаризаційною вартістю 63569 гривень, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

   

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів після проголошення рішення до апеляційного суду Сумської області через Сумський районний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

   

Суддя                                     Б.М.Клочко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація