Увага! Зараз ми працюємо у тестовому режимі! Якщо у Вас є будь-які підказки, бажання або відгуки, будь-ласка, лишайте їх на
Судове рішення #1162474
Справа № 2-117/2007

Справа № 2-117/2007

 

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

21.03.2007 року    Голованівський районний суд Кіровоградської області

в складі головуючого судді                           Конякіна С.М.

при секретарі                                                 Корніцькій Л.В.

з участю адвоката                              ОСОБА_1.

розглянувши в відкритому попередньому судовому засіданні в селищі Голованівськ справу за позовом ОСОБА_2 до Лебединської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини

 

встановив:

 

Позивач звернувся до суду з зазначеною заявою і вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Табанове Голованівського району померла його бабка ОСОБА_3. Після її смерті відкрилась спадщина на Державний акт на право приватної власності на землю площею 3,49 га серії НОМЕР_1. Померла все своє майно заповітом від 18.07.2005 року заповіла йому. Він звертався з заявою до нотконтори для оформлення спадщини належним чином, але йому відмовили, оскільки він пропустив передбачений законом 6-місячний строк. Несвоєчасно він звернувся тому, що був у відрядженні.

Просить визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, в чотири місяці та зобов'язати нотаріуса прийняти в нього заяву про прийняття спадщини.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав повністю, просить його задовольнити.

Відповідач подав до суду письмову заяву, в якій вказує, що просить справу розглядати без їх присутності, проти заявлених вимог не заперечує.

Представник Голованівської нотконтори в судове засідання не з'явився, подав до суду письмову заяву, в якій вказує, що просить справу розглядати в її відсутність. Проти заявлених вимог не заперечує.

Суд, заслухавши позивача,  вивчивши матеріали справи, дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3. Після її смерті відкрилась спадщина на Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_1, що розташована на території Лебединської сільської ради.

Позивач пропустив передбачений законом 6-ти місячний строк для подачі заяви про прийняття спадщини, оскільки знаходився на роботі в м. Києві. Вказану причину суд вважає поважною, а тому позов необхідно задовольнити.

На підставі ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

 

2

Керуючись ст. ст. 8, 10, 60, 174,215, 218 ЦПК України, ст.ст. 1235, 1247, 1251, 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд

 

вирішив:

 

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_2 додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 в чотири місяці, як пропущений з поважних причин.

Зобов'язати державного нотаріуса Голованівського району прийняти у ОСОБА_2 заяву про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3.

Перебіг строку відраховується з моменту вступу рішення в законну силу.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Кіровоградської області через Голованівський районний суд протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10 (десяти) днів з дня проголошення рішення.