Судове рішення #1162434
Справа № 2-а-37/2007рік

Справа № 2-а-37/2007рік

 

ПОСТАНОВА

 Іменем    України

 

27 березня 2007 року                                                                                                                     м. Косів

Косівський районний суд, Івано-Франківської області в складі головуючого судді Турянського І.Є., з секретарем Лазорик Л.В., за участю адвоката ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Косові справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Державної виконавчої служби у Коломийському районі про визнання неправомірними дій та скасування акту опису й арешту майна від 24.06.2005 p.,

 

встановив:

 

позивачка звернулася до відповідача з адміністративним позовом про визнання дій ДВС у Коломийському районі при накладенні арешту на майно неправомірними і скасування акту опису і арешту майна від 24.06.2005 р.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала і суду пояснила, що 24.06.2005 р. на виконання рішення суду про стягнення з неї певних коштів, державним виконацем Коломийської ДВС було накладено арешт на незакінчений будівництвом житловий будинок, що в м. Косові по АДРЕСА_1. Вважає, як дії державного виконаця так і сам акт опису і арешту майна незаконними з тих підстав, що будинок не було зареєстровано на праві власності і арешт можна було накладати тільки на будівельні матеріали, при складанні акту, як вона так і члени сім'ї були відсутні, а також в акті зазначені надумані особи, які нібито були присутніми в якості понятих. Вказані обставини вказують на грубе порушення, з бокудержавного виконавця, норм ЗУ "Про виконавче провадження" та інструкції "Про порядок проведення виконавчих дій", а тому просить позов задоволити.

Представник суб'єкта оскарження, начальник ДВС у Коломийському районі Чабанюк І.І. позов не визнав і пояснив, що на момент складання акту опису й арешту майна, державний виконавець мав рішення Косівської міськради про надання дозволу на будівництво і акт введення в експлуатацію житлового будинку, а тому цілком правомірно вчинив виконавчу дію. Просить взяти до уваги, що позивачкою безпідставно пропущено строк звернення до суду, оскільки ОСОБА_2. дізналася про накладення арешту на майно та отримала копію акту наступного, після вчинення виконавчої дії, дня і мала реальну можливість оскаржити дії ДВС у встановлені законом строки. Оскільки ОСОБА_2. цього не зробила, просить у позові відмовити за пропуском строку звернення до суду.

Вислухавши сторони, показання свідка ОСОБА_3, який підтвердив факт своєї присутності в якості понятого 24.06.2005 р. при складанні акту опису й арешту майна та підпису цього акту та вивчивши матеріали справи суд вважає, що в задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.

У відповідності зі ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Крім того спеціальною нормою КАС України, а саме ст.181 цього Закону встановлено, що позовну заяву з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Як ствердила в судовому засіданні сама позивачка, про складення акту опису й арешту майна від 24.06.2005 р. вона дізналася того ж дня, хоча й перебувала у лікарні. 26.06.2005 р. вона вийшла з лікарні і 30.06.2005 р. отримала копію оскаржуваного нею акту.

 

2

Як вбачається з штампу вхідної кореспонденції на скарзі ОСОБА_2., до суду вона звернулася 14.09.2006 p., тобто з пропущенням всіх встановлених чинним законодавством строків і заяв чи клопотань про продовження пропущеного нею строку звернення до суду, не подавала, а тому суд не вбачає підстав для поновлення цього строку.

Крім того представник відповідача, у відповідності до ст.100 КАС України, наполягає на відмові у позові з підстав пропущення строку звернення до суду .

Керуючись ст.ст.99,100,181,158 - 163 КАС України, суд -

 

постановив:

 

В задоволенні скарги, відмовити за пропуском строку звернення до суду.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Івано-Франківської області через Косівський райсуд шляхом подачі, в 10-ти денний строк з моменту винесення, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього, в 20-ти денний строк, апеляційної скарги з подачею її копій.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація