Справа № 1-797/2010
В И Р О К
І м е н е м У к р а ї н и
07 вересня 2010 р. Гагарінський районний суд м. Севастополя у складі:
головуючого - судді Буцмак Ю.Є., при секретарі - Бикової О.М.,
за участі прокурора - Мосійчука І.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за обвинуваченням:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Інгуловка Береславського району Херсонської області, громадянина України, українця, освіта середня, не одруженого, матроса, курсанта Академії Військово-Морських Сил ім. П.С. Нахімова, на строковій військовій службі з 18.07.2007 р., не судимого, мешкає АДРЕСА_1,
у вчинені злочину, передбаченого ст. 424 ч.2 КК України,
в с т а н о в и л :
ОСОБА_1 11 червня 2010 р. біля 07 години ранку на центральному проході спального приміщення, як старшина 1 статті Академії ВМС ім. П.С. Нахімова в порушення вимог ст.ст. 11, 49, 50, 128 Статуту внутрішньої служби ЗС України та ст.ст. 1,4 Дисциплінарного статуту ЗС України, як начальник за військовим званням для матроса ОСОБА_3, з метою показати свою явну перевагу по військовій службі, принизити честь і гідність матроса ОСОБА_3 та домогтися беззаперечного виконання своїх вимог в майбутньому, наніс останньому удар лівою ладо нею в праве вухо, спричинивши матросу ОСОБА_3 тілесні ушкодження у вигляді тупої травми правого вуха, що супроводжувалась травматичним розривом барабанної перетинки з права, та гострою правобічною нейросенсорною приглухуватістю і гострим правостороннім зовнішнім отитом із сприйняттям шепітної мови 0,5 м., розмовної мови 5 м., які відповідно до висновку судово-медичного експерта № 331 мд від 05.08.2010 р., відносяться до середніх тілесних ушкоджень
Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчинені злочину, передбаченного ст. 424 ч.2 КК України визнав повністю, фактичні обставини справи і зібрані по ній докази не заперечує, не оспорює, у вчиненому щиро кається і дав покази, що повністю узгоджуються з описовою частиною цього вироку.
По суті пред»явленного обвинувачення і заданих запитань ОСОБА_1 пояснив, що 11 червня 2010 р. біля 7 години ранку у проході спального приміщення 11 роти, як старшина 1 статті, будучи начальником за військовим званням для матроса ОСОБА_3, порушуючи вимоги статутів, з метою показати свою явну перевагу по військовій службі, принизити честь і гідність матроса ОСОБА_3 та домогтися беззаперечного виконання своїх вимог в майбутньому, наніс останньому удар лівою ладонею в праве вухо, спричинивши матросу ОСОБА_3 середньої тяжкості тілесне ушкодження. Після удару ОСОБА_4 сказав йому, що він не чує на одне вухо. Вимоги Статутів про незастосування фізичного насилля до підлеглих, нестатутним засобів, до нього були доведені. Після вчиненого у званні він був розжалуваний. Про вчинене шкодує. Позови визнає. Повністю перерахував кошти за позовами. Докази зібрані по справі визнає у
2.
повному обсязі, їх не заперечує та не оспорює. Свою вину визнає повністю. У вчиненому щиро розкаюється. Просить суд про полегкість та суворо не засуджувати.
Оскільки зібрані на досудовому слідстві докази визнані підсудним ОСОБА_1 у повному обсязі і ним не заперечуються та не оспорюються, відповідно до ст. 299 КПК України, вони зі згоди прокурора, підсудного і потерпілого, у судовому засіданні не досліджувались.
Визнавальні покази підсудного в ході судового засідання, підтверджуються, доказами, що містяться у кримінальній справі і повністю з ними узгоджуються, тому його покази суд визнає достовірними.
Дії підсудного правильно кваліфіковані за ст. 424 ч.2 КК України – застосування насильства щодо підлеглого.
Обираючи вид та міру покарання суд, керується вимогами ст.ст. 65-67 КК України, враховує вид та межі покарання, установлені в санкції частини статті КК України, що передбачає відповідальність за вчинений злочин, ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом’якшують та обтяжують покарання.
Підсудний за формою вини, ступенем тяжкості вчинив умисний тяжкий злочин.
ОСОБА_1 раніше не судимий (а.с.91-94).
Обставинами, що пом’якшують покарання підсудного судом визнаються: з»явлення із зізнанням, щире каяття, вчинення злочину вперше, повне відшкодування витрат на лікування потерпілого, проживання у багатодітній сім»ї.
Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_1 судом не встановлено.
За місцем служби підсудний зарекомендував себе позитивно.
Суд, враховуючи ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, який за місцем служби характеризується позитивно, обставини, що пом’якшують покарання: з»явлення із зізнанням, щире каяття, вчинення злочину вперше, повне відшкодування витрат на лікування потерпілого, проживання у багатодітній сім»ї та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, вважає можливим призначити підсудному покарання, нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції ч.2 ст. 424 КК України.
Суд, враховуючи ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, який за місцем служби характеризується позитивно, вперше притягується до кримінальної відповідальності, обставини, що пом’якшують покарання, відсутність обставин, що обтяжують покарання, думку потерпілого, щодо покарання підсудного, приходить до висновку що його виправлення можливе без відбування покарання, установленого в санкції частини за вчинений злочин, тобто відповідно до ст. 75 КК України, звільнивши його відбування покарання з випробування, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки, передбачені ст. 76 КК України.
Таке покарання, на думку суду, буде необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчинення підсудним та іншими особами нових злочинів.
Органом досудового слідства відносно ОСОБА_1 30 червня 2010 р. обраний запобіжний захід – нагляд командування Академії ВМС ім. П.С. Нахімова (а.с.51,52).
Суд, вирішуючи позови Військового прокурора Севастопольського гарнізону в інтересах Військово-медичного клінічного центру Кримського регіону, Головного військово-медичного клінічного ордена Червоної Зірки центру «Головний військовий клінічний госпіталь», про стягнення понесених витрат на стаціонарне лікування потерпілого від злочину ОСОБА_3 у розмірі 1558 грн. 18 коп. та 3782 грн. 51 коп. (а.с.102,103,105-108), на підставі ст. 1206 ЦК України, керуючись ст.ст. 28, 93-1 КПК України, вважає, що в їх задоволені слід відмовити, тому, що підсудний добровільно 03.09.2010 г. перерахував: Військово-медичному клінічного центру Кримського регіону, понесені витрати на стаціонарне лікування потерпілого від злочину ОСОБА_3 - 1558 грн. 18 коп., Головному військово-медичному клінічному ордена Червоної Зірки центру
3.
«Головний військовий клінічний госпіталь», понесені витрати на стаціонарне лікування потерпілого від злочину ОСОБА_3 - 3782 грн. 51 коп., надавши суду оригінали відповідних квитанцій.
Речових доказів у справі не має.
Судові витрати по справі відсутні.
Руководствуясь ст.ст. 321-324, 327, 328, 332-335, 339, 343 КПК Украины, суд,-
з а с у д и в :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 424 ч.2 КК України і призначити йому, із застосуванням ст. 69 КК України, покарання у виді позбавлення волі на строк 1 (один) рік.
Відповідно до ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з іспитовим строком 2 (два) роки.
Відповідно до ст. 76 ч.1 п. 1,2,3,4 КК України покласти на ОСОБА_1 такі обов’язки:
- попросити публічно пробачення у потерпілого ОСОБА_3;
- не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції;
- повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи або навчання;
- періодично з»являтись для реєстрації в кримінально-виконавчу інспекцію.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_1 до набрання вироком законної сили залишити - нагляд командування Академії ВМС ім. П.С. Нахімова.
У задоволені позовів Військового прокурора Севастопольського гарнізону в інтересах Військово-медичного клінічного центру Кримського регіону, Головного військово-медичного клінічного ордена Червоної Зірки центру «Головний військовий клінічний госпіталь» - відмовити, у зв’язку із добровільним перерахуванням підсудним ОСОБА_1 03.09.2010 р. (під час розгляду справи судом) Військово-медичному клінічному центру Кримського регіону, понесених витрат на стаціонарне лікування потерпілого від злочину ОСОБА_3 у розмірі 1558 грн. 18 коп., Головному військово-медичному клінічному ордена Червоної Зірки центру «Головний військовий клінічний госпіталь», понесених витрат на стаціонарне лікування потерпілого від злочину ОСОБА_3 у розмірі 3782 грн. 51 коп.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду м. Севастополя протягом 15 діб з моменту його проголошення, шляхом подачі апеляції через Гагарінський районний суд м. Севастополя.
Суддя
Гагарінського районного суду
м. Севастополя Ю.Є. Буцмак