Справа № 1-547/10
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 вересня 2010 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
головуючої судді Омельченко М.М.
при секретарі Комендат М.Р.
за участю прокурора Балійчука Р.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Білогородка Києво-Святошинського району Київської області, українця, громадянина України, що має середню-професійну освіту, не працюючого, не одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше судимого на підставі ст. 89 КК України, у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України, -
встановив:
20 липня 2010 року близько 13 години ОСОБА_1, знаходячись поблизу лісосмуги неподалік вулиці Проліскової в с. Білогородка Києво-Святошинського району Київської області у невстановленої досудовим слідством особи незаконно для власного вживання придбав особливо небезпечний наркотичний засіб - ацетильований опій в кількості 10 мл за 600 гривень, який знаходився у одноразовому медичному шприці, достовірно знаючи про те, що придбане ним являється особливо небезпечним наркотичним засобом, після чого, незаконно зберігаючи особливо небезпечний наркотичний засіб при собі в лівій кишені шортів, переносив його для подальшого власного вживання без мети збуту до 13 години 30 хвилин – до моменту його затримання працівниками міліції поблизу будинку 32 по вул. Пролісковій в с. Білогородка Києво-Святошинського району Київської області, які під час зовнішнього огляду ОСОБА_1 виявили та вилучили з лівої кишені шортів, в які останній був одягнений, поліетиленовий прозорий пакет, в якому знаходився медичний шприц одноразового використання ємністю 10 мл, який на 10 мл був заповнений рідиною темно-коричневого кольору.
Згідно висновку експерта № 1036/х від 29.07.2010 року представлена на дослідження рідина об’ємом 10,1 мл, яка містилась в медичному шприці одноразового використання ємністю 10 мл, містить особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - опій (ацетильований). Маса наркотичного засобу (опію ацетильованого) в перерахунку на суху речовину становить 0,3212 г.
Ацетильований опій, згідно Списку № 1 Особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено, в Таблиці 1 Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 770 від 06.05.2000 року з наступними змінами та доповненнями, є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено.
В судовому засіданні підсудний свою вину у пред’явленому обвинуваченні визнав, підтвердив обставини вчиненого, крім того зазначив, що вперше спробував курити канабіс у 9 класі, пізніше попробував трамадол, потім почав вживати ацетильований опій, частота вживання зросла до 10 мл на добу, двічі він лікувався від наркотичної залежності, проте знову повертався до вживання наркотиків. У вчиненому щиро розкаявся, просив не позбавляти його волі, надав суду довідку про проходження курсу добровільного стаціонарного лікування від наркотичної залежності. Крім того, пояснив, що на даний час має постійне місце роботи, але офіційно не працевлаштований, вважає, що він має можливість повернутися до нормального життя без наркотиків, просив його суворо не карати, не позбавляти волі.
Окрім визнання підсудним своєї вини в інкримінованому йому діянні, вина ОСОБА_1 у вчиненому злочині підтверджується сукупністю інших доказів, досліджених у судовому засіданні, а саме: постановою від 26.07.2010 року про порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 309 КК України (а.с. 1); рапортом про затримання ОСОБА_1 та виявлення у нього наркотичного засобу (а.с. 3); протоколом огляду місця події (а.с. 4-5); висновком спеціаліста № 1327/х від 22.07.2010 року, відповідно до якого представлена на дослідження рідина об’ємом 10,1 мл, яка містилась в медичному шприці одноразового використання ємністю 10 мл, містить особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено – опій ацетильований.(а.с. 9-12); висновком експерта № 1036/х від 29.07.2010 року (а.с. 18-19); протоколом огляду речових доказів від 02.08.2010 року, які постановою від 02.08.2010 року були приєднані до матеріалів кримінальної справи (а.с. 32, 33); актом амбулаторної судово-наркологічної експертизи № 282 від 28.07.2010 року, відповідно до висновків якої ОСОБА_1 страждає на опійну наркоманію (а.с. 36).
Суд визнає, що підсудний давав суду правдиві покази, які підтверджуються іншими дослідженими в процесі судового слідства доказами та відповідають встановленим судом фактичним обставинам справи.
Таким чином, оцінюючи в сукупності зібрані по справі докази, суд визнає, що вина підсудного у вчинені злочину доведена повністю, його дії кваліфікуються судом за ч. 1 ст. 309 КК України як незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту.
З обвинувачення суд виключає таку кваліфікуючу ознаку як незаконне перевезення наркотичного засобу без мети збуту, оскільки дана обставина не знайшла свого підтвердження в ході судового розгляду.
Призначаючи покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, а також особу підсудного. Обставиною, що пом’якшує покарання підсудного, суд визнає щире каяття та проходження добровільного курсу стаціонарного лікування від наркотичної залежності. Обставин, що обтяжують покарання, судом не встановлено. З урахуванням того, що злочин, передбачений ч. 1 ст. 309 КК України, відповідно до ст. 12 КК України, є злочином середньої тяжкості, та з урахуванням особи підсудного, який за місцем проживання не має негативних характеристик, на обліку у лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не перебуває, суд вважає можливим обрати підсудному покарання у вигляді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 309 КК України.
Долю речових доказів суд вирішує відповідно до ст. 81 КПК України.
Судові витрати, відповідно до ст. 93 КПК України, підлягають стягненню з підсудного.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 323-324 КПК України, суд -
засудив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України і призначити йому покарання у вигляді штрафу розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУМВС України в Київській області 1657,20 (одну тисячу п’ятдесят сім грн.20 коп.) грн. за експертні роботи та дослідження у справі (а.с.13, 17).
Речовий доказ у справі: шприц ємністю 10 мл з рідиною коричневого кольору об’ємом 8,1 мл, упакований в прозорий пакет з полімерного матеріалу, який знаходиться в камері схову Києво-Святошинського РВ ГУ МВС України в Київській області (а.с. 33), - знищити.
Запобіжний захід, обраний відносно ОСОБА_1 у вигляді підписки про невиїзд, скасувати.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Київської області через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом п’ятнадцяти діб з дня його проголошення, а засудженим – в той же строк, з часу отримання ним копії вироку.
Суддя М.М.Омельченко
- Номер: 1-547/10
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-547/10
- Суд: Голосіївський районний суд міста Києва
- Суддя: Омельченко Мирослава Миколаївна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.11.2015
- Дата етапу: 19.11.2015