Судове рішення #11615154

Справа № 2-342/10.

                                                                         Р І Ш Е Н Н Я

    ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

   

           18 жовтня 2010 року                                          смт. Любар

Любарський районний суд Житомирської області у складі:

                                     головуючого-судді:   В.М.Паламарчука

                                             при  секретарі:   В.І.Демчук

                                     за участю позивача:   ОСОБА_1

               відповідачки:   ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у селищі Любар справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про визнання недійсним договору купівлі – продажу житлового будинку, здійсненого під впливом обманом.

ВСТАНОВИВ:

Позивач вказує на те, що 10 травня 2010 року йому стало відомо, що жителька с. Семенівка Любарського району ОСОБА_2 продає житловий будинок після смерті свого чоловіка ОСОБА_3  Того ж дня він зустрівся з продавцем і вони разом домовились про договір купівлі –продажу житлового будинку. Відповідачка сказала, що готова продати житловий будинок за умови, що гроші отримає наперед, а нотаріально переоформить житловий будинок пізніше.  Він погодився на її умови і сплатив їй 3100 грн. Вона в свою чергу написала йому відповідну розписку, в якій були відображені вищезгадані умови договору і віддала ключі від будинку.   Через деякий час відповідачка відмовилась нотаріально переоформити на нього житловий будинок.  Він вважає, що відповідачка є повністю винною в умисних діях, яка намагалася запевнити його про наслідки правочину, які насправді настати не можуть, тобто знала про відсутність право установчих документів на житловий будинок без яких неможливо здійснити нотаріальні дії, а тому він просить суд постановити рішення про визнання недійсним  договору купівлі - продажу  житлового будинку в АДРЕСА_1 від 10 травня 2010 року укладеного між ним – ОСОБА_1 та відповідачем – ОСОБА_2. Зобов»язати відповідача – ОСОБА_2 повернути йому 3100 грн. отриманих в рахунок за проданий житловий будинок. Стягнути з відповідачки на його користь витрати пов»язані у зв»язку із сплатою судового збору в сумі 51 грн. і оплатою витрат на ІТЗ розгляду судової справи в сумі 120 грн.

            В судовому засіданні  позивач заявлені позовні  вимоги підтримав  у повному об”ємі.

            Відповідачка заявлені позовні вимоги не визнала і заперечувала проти їх задоволення.

            Заслухавши пояснення сторін, розглянувши та дослідивши матеріали справи суд приходить до слідуючого:

Судом встановлено, що 10 травня 2010 року позивач досяг домовленості з ОСОБА_2 про укладення договору купівлі-продажу будинку АДРЕСА_1, що стверджується письмовою розпискою гр.ОСОБА_2,скріплену підписами свідків: ОСОБА_4 та ОСОБА_5 Також в судовому засіданні встановлено, що право установчі документи у відповідачки на даний будинок відсутні, тобто вона не є власником даного будинку.

У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 208 ЦК України, правочини договору купівлі- продажу між фізичними особами на суму, що перевищує у двадцять  і більше разів розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, крім правочинів, передбачених ч. 1 ст. 206 ЦК України, належить вчиняти в письмовій формі.

Як встановлено в суді і не заперечується сторонами, між позивачем та відповідачкою домовленість за придбаний будинок відбулась на суму 3100 грн., а тому даний договір необхідно було вчиняти в письмовій формі.

Згідно з ч. 1 ст. 206 ЦК України, правочини можуть вчинятися усно, які повністю виконуються сторонами у момент їх вчинення, за винятком правочинів, які підлягають нотаріальному посвідченню та державній реєстрації, а також правочинів, для яких недодержання письмової форми має наслідком їх недійсність.

            Враховуючи наведене вище, суд вважає, що договір купівлі-продажу житлового будинку, який розташований в АДРЕСА_1, укладений між продавцем – ОСОБА_2 та покупцем – ОСОБА_1, слід визнати недійсним, оскільки він здійснений не в письмовій формі та нотаріально не посвідчений.

      Керуючись ст.ст.10, 15, 60, 88, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 216,218,220,230 ЦК України,  Суд

                                       

Р І Ш И В:

 Позов задовольнити.

Визнати недійсним договір  купівлі- продажу житлового будинку в АДРЕСА_1 від 10 травня 2010 року укладений між позивачем – ОСОБА_1 та між відповідачкою – ОСОБА_2.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1  3100 ( три тисячі сто) грн. отриманих в рахунок за проданий будинок.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1  51 грн. витрат по сплаті судового збору та 120 грн. витрат за ІТЗ розгляду справи, а разом 171 (сто сімдесят одну) грн.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Житомирської області через Любарський районний суд  протягом десяти днів з дня його проголошення, о особами, які брали участь у справі, але не були присутніми у судовому засіданні під час проголошення судового рішення – протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

                                     Суддя

                 Любарського районного суду:                                             В.М.Паламарчук

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація