Справа № 2 - 1603\2010
Р І Ш Е Н Н Я
ІМ’ЯМ УКРАЇНИ
“ 15 ” червня 2010 р. Коростенський міськрайонний суд
Житомирської області
в складі : головуючої-судді Куліченко М.В.
суддів _______________________________________
при секретарі Мишко В.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м.Коростень
цивільну справу за позовом Коростенського виробничого житлового ремонтного експлуатаційного підприємства № 2 до ОСОБА_2, ОСОБА_3,що діє особисто та в інтересах неповнолітьої ОСОБА_4, ОСОБА_5 про позбавлення прав на житло суд,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідачів в якому зазначає, що в будинку по АДРЕСА_1, що є власністю територіальної громади, зареєстровано відповідачів. Однак, відповідачі не проживають в зазначеному приміщенні , приміщення має антисанітарний стан, захаращено сміттям. Вважає, що тим самим відповідачі вибули з спірного житлового приміщення за власним бажанням , не користуються ним тривалий час, без поважних причин , а тому можуть бути визнаним такими, що втратили право на користування даним житловим приміщенням. В спірній квартирі речей відповідачів не має. Просив суд визнати відповідачів такими, що втратили право користування спірним житловим приміщенням.
В судовому засіданні представник позивача свої позовні вимоги підтримала з підстав, зазначених у позові, які просила задоволити.
Відповідач ОСОБА_2 проти позову заперечила ,пояснила,що тривалий час не має роботи, сім»я відчуває матеріальні труднощі, тому деякий час змушені проживати в селі, щоб доглянути польові насадження,обробити їх і таким чином прохарчуватись. Спірним будинком вони користуються по мірі можливого, бо не мають достатньо можливості забезпечити опалення будинку в зимовий період часу, їх відсутність в цьому будинку є вимушеною, обумовленою фінансовими труднощами, кошти на прожиття , вони мають заробити в літній час. Просила не позбавляти її прав на житло, бо іншого вони не мають .
Відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_5, своїм правом на участь в розгляді справи не скористались.(л.с. )
Позов не підлягає задоволенню ,виходячи з наступного:
Судом встановлено, що між сторонами виникли правовідносини з приводу користування житловим приміщенням, які врегульовані ст. 71,72 ЖК України. Спірна квартира перебуває у власності міської територіальної громади і експлуатується ВЖРЕП-2 м. Коростень. Те, що відповідачі деякий час не проживають у спірній квартирі має об»єктивні причини: відповідачі не мають достатньо можливості забезпечити опалення будинку в зимовий період часу,що обумовлено фінансовими труднощами, а їх відсутність в цьому будинку є вимушеною.
Законом передбачена можливість позбавлення прав на житло осіб, які не користуються житловим приміщенням без поважних причин, протягом більше 6 місяців. Судом встановлено, що відповідачі не користуються спірним приміщенням деякий час, з поважних причин , якими суд визнає матеріальні труднощі , пов»язані з відсутністю роботи у відповідачки ОСОБА_2, відповідач ОСОБА_3 має малолітню дитину, тому не працює, доглядаючи її, відповідач ОСОБА_5 є неповнолітнім, школярем. Крім того, позивач на навів суду переконливих доказів тривалості відсутності відповідачів в спірному приміщенні без поважних причин, не встановив такого і суд .За таких обставин, позов не є обґрунтованим і суд його відхиляє.
Керуючись ст. 213-218 ЦПК України, ст.71,72 ЖК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
В задоволенні позову Коростенського виробничого житлового ремонтного експлуатаційного підприємства № 2 до ОСОБА_2, ОСОБА_3,що діє особисто та в інтересах неповнолітьої ОСОБА_4, ОСОБА_5 про позбавлення прав на житло -відмовити. Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом 10 днів, після його ухвалення, апеляційну скаргу на вказане рішення може бути подано до Житомирського апеляційного суду на протязі 20днів, після подання заяви про оскарження.
Суддя: