Судове рішення #1161283
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

 

ВИЩИЙ АдміністративниЙ СУД УКРАЇНИ

 

 

 

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

 

12 липня 2007 року                                                                                                 м. Київ

 

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

 

головуючого                                               Ліпського Д.В.

судді-доповідача                                       Гуріна М.І.

суддів                                                                      Амєліна С.Є.

                                                                       Кобилянського М.Г.

                                                                       Юрченка В.В.

 

при секретарі судового засідання           Міненку І.М.,

у відсутності сторін та їх представників,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Гадяцькому районі Полтавської області на рішення Гадяцького районного суду Полтавської області від 12.05.2005 року та ухвалу апеляційного суду Полтавської області від 15.02.2006 року у справі за скаргою ОСОБА_1на неправомірні дії управління Пенсійного фонду України у Гадяцькому районі Полтавської області щодо перерахунку пенсії, -

 

В С Т А Н О В И В :

 

У квітні 2005 року ОСОБА_1. звернулася до суду зі скаргою на неправомірні дії управління Пенсійного фонду України у Гадяцькому районі Полтавської області щодо відмови у перерахунку пенсії з 01.11.2004 року з врахуванням підвищення пенсії на 28 відсотків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.11.2004 року № 1481 “Про підвищення посадових окладів працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів”, стягнення моральної шкоди у розмірі 1 700 грн. та 21,40 державного мита.

У судовому засіданні ОСОБА_1. вимоги скарги змінила, а саме просила визнати дії управління Пенсійного фонду України у Гадяцькому районі Полтавської області щодо відмови у перерахунку пенсії неправомірними, зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Гадяцькому районі Полтавської області перерахувати їй пенсію державного службовця з 01.11.2004 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.11.2004 року № 1481 та згідно наданої нею довідки про заробітну плату від 22.12.2004 року № 01-2/634, виданої управлінням сільського господарства і продовольства Гадяцької районної державної адміністрації Полтавської області.

В обґрунтування своїх вимог ОСОБА_1. зазначила, що управління Пенсійного фонду України у Гадяцькому районі Полтавської області відмовляє їй в перерахунку пенсії відповідно до статті 37¹ Закону України “Про державну службу України” та постанови Кабінету Міністрів України від 04.11.2004 року № 1481 “Про підвищення посадових окладів працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів” мотивуючи свою відмову тим, що в правильності заповнення довідки про її заробіток виникли сумніви.

Рішенням Гадяцького районного суду Полтавської області від 12.05.2005 року позов задоволено.

Ухвалою апеляційного суду Полтавської області від 15.02.2006 року рішення суду першої інстанції залишено без змін.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, відповідач звернувся з касаційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Гадяцького районного суду Полтавської області від 12.05.2005 року та ухвалу апеляційного суду Полтавської області від 15.02.2006 року, а у справі ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши застосування судом норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі в межах, визначених статтею 220 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що позивач з 10.06.1995 року отримує пенсію державного службовця.

Відповідно статті 37¹ Закону України “Про державну службу” у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій, виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.2004 року № 1481 підвищено з 01.11.2004 року на 28 відсотків посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів, розміри яких затверджені актами Кабінету Міністрів України, зазначеними у переліку згідно з додатком, з урахуванням їх підвищення відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 06.08.2003 року № 1207 “Про підвищення посадових окладів працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів” і від 02.10.2003 року № 1557 “Про підвищення посадових окладів працівників окремих державних органів та установ”.

Судом першої інстанції досліджено довідку про заробітну плату від 22.12.2004 року № 01-2/634, в якій серед іншого була включена 50 відсоткова надбавка, передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.1999 року № 2288 “Про впорядкування умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів”, однак дана надбавка фактично позивачу встановлена не була, що не заперечується і самим позивачем.

Вирішуючи спір суди не взяли до уваги положення пункту четвертого постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2003 року № 581 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 03.05.2000 року № 865”, яким встановлено порядок визначення заробітної плати для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України “Про державну службу”, зокрема встановлено, що премія та інші надбавки враховуються в середніх розмірах стосовно визначених законодавством таких виплат у відповідному державному органі, з якого особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично їй встановлені.

Оскільки позивачу 50 відсоткова надбавка фактично не встановлювалась, то підстав для включення її до заробітної плати для перерахунку пенсії немає.

Таким чином, відмова управління Пенсійного фонду України у Гадяцькому районі Полтавської області у перерахунку пенсії згідно, наданої нею, довідки про заробітну плату від 22.12.2004 року № 01-2/634, виданої управлінням сільського господарства і продовольства Гадяцької районної державної адміністрації Полтавської області є правомірною.

За таких обставин, коли судами першої та апеляційної інстанцій порушені норми матеріального права, що призвело до ухвалення незаконних рішень, колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає за необхідне скасувати судові рішення та ухвалити нове рішення.

Керуючись статтями 220, 221, 223, 230  Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

 

П О С Т А Н О В И В:

 

Касаційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Гадяцькому районі Полтавської області задовольнити.

Рішення Гадяцького районного суду Полтавської області від 12.05.2005 року та ухвалу апеляційного суду Полтавської області від 15.02.2006 року скасувати, а у справі ухвалити нове рішення.

 Відмовити ОСОБА_1у задоволенні скарги на неправомірні дії управління Пенсійного фонду України у Гадяцькому районі Полтавської області щодо перерахунку пенсії.

 

Постанова є остаточною і не може бути оскаржена, крім випадків, встановлених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Головуючий

(підпис)

Д.В. Ліпський

 

 

 

Судді

(підпис)

С.Є. Амєлін

 

 

 

 

(підпис)

М.І. Гурін

 

 

 

 

(підпис)

М.Г. Кобилянський

 

 

 

 

(підпис)

В.В. Юрченко

 

З оригіналом згідно

Суддя                                                                                                             М.І. Гурін

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація