0555 Справа № 2-1928/2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 липня 2010 року м. Ясинувата
Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючий суддя Бичков П.Ю.
при секретарі Парпула Н.Ф.
за участю позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
розглянувши в відкритому попередньому судовому засіданні в приміщенні Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про розірвання договору довічного утримання (догляду), -
В С Т А Н О В И В:
6 липня 2010 року ОСОБА_1 звернулася до Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області з позовною заявою до ОСОБА_3 про розірвання договору довічного утримання (догляду, що посвідчений приватним нотаріусом Ясинуватського міського нотаріального округу за реєстровим № 226).
За цим договором право власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_1, що належала їй на праві власності відповідно до свідоцтва на житло, виданого Комісією по приватизації державного житлового фонду виконкому Ясинуватської міської ради від 23 червня 1994 року, було передано відповідачці (п. 3 договору).
За це відповідачка зобов’язалася забезпечити її утриманням та доглядом довічно, а саме: забезпечення Відчужувача житлом шляхом збереження права безоплатного проживання у відчужуваній квартирі житловою площею 19,40 кв. м.; здійснення догляду та надання необхідної допомоги; надання побутових послуг (лагодження одягу та взуття, надання перукарських послуг, вологе прибирання квартири – один раз на тиждень, прання та прасування білизни – один раз на тиждень), виконання різних видів ремонтних робіт (поточний ремонт квартири – не рідше одного разу на 5 років тощо); придбання для Відчужувача лікарських засобів на підставі виданих лікарями рецептів та на її лікування; організація щоденного триразового харчування Відчужувача (п.10 договору).
Вважає, що відповідачка зовсім не виконує свої зобов’язання.
Так, оплату комунальних витрат вона сплачує самостійно. Відсутній будь-який догляд - вона через свої хвороби та похилий вік без догляду була вимушена звертатися по допомогу до соціальних служб. З моменту укладення договору відповідачка жодного разу до неї не приходила.
Вона самостійно утримує себе. Через відсутність догляду бажає оформити з іншою людиною.
Отже, жодне з зобов’язань, взятих відповідачкою за договором, вона не виконує.
Просить суд розірвати договір довічного утримання (догляду) від 3 березня 2010 року укладений між мною та ОСОБА_3, що посвідчений нотаріально за реєстровим № 226. Визнати за нею право власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_1. Крім того, просить стягнути з відповідача понесені витрати на інформаційне-технічне забезпечення у розмірі 37 гривень та судові витрати у розмірі 8 гривень 50 копійок.
У судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала заявлені позовні вимоги та надала пояснення відповідно до обставин, що вказані в позовної заяві. Просила позовні вимоги задовольнити.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 підтримав заявлені вимоги позивачем та просив задовольнити позовні вимоги.
У судове засідання відповідачка ОСОБА_3 не з’явилася, про час і місце розгляду справи повідомлена належним чином, однак причини неявки до суду невідомі, на адресу суда надійшла заява в якій позовні вимоги визнала в повному обсязі і просила справу розглянути за її відсутністю.
Вислухавши пояснення сторони, вивчивши матеріали справи та дослідивши надані докази, суд в межах заявлених позовних вимог (ст. 11 ЦПК України) установив наступне.
В судовому засіданні встановлено, що 3 березня 2010 року позивачка з відповідачкою уклала договір довічного утримання (догляду), що посвідчений приватним нотаріусом Ясинуватського міського нотаріального округу за реєстровим № 226.
Відповідно до п. 3 вказаного договору право власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_1, що належала їй на праві власності відповідно до Свідоцтва про право власності на житло, виданого Комісією по приватизації державного житлового фонду виконкому Ясинуватської міської ради від 23 червня 1994 року, було передано відповідачці ОСОБА_3.
За це відповідачка зобов’язалася забезпечити утримання та довічний догляд позивачки.
Позивачка самостійно здійснює оплату комунальних витрат, через похилий вік та її хвороби була вимушена звертатися по допомогу до соціальних служб. З березня 2010 року відповідачка жодного разу до неї не приходила. Позивачка самостійно утримує себе. Через відсутність догляду бажає оформити документи з іншою людиною.
Отже, жодне з зобов’язань, взятих відповідачкою за договором, вона не виконує. Відповідно до ст. 755 ЦК України, договір довічного утримання може бути розірваний рішенням суду у разі невиконання набувачем своїх обов’язків.
Приймаючи до уваги той факт, що позивач оплатив судовий збір в міський бюджет та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справ при подачі позовної заяви, суд покладає на ОСОБА_3 сплату судового збору на користь позивачки ОСОБА_1 у розмірі 8 гривень 50 копійок та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 37 гривень.
Відповідно до статті 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Згідно платіжних доручень, позивачем при подачі позовної заяви сплачені кошти на інформаційно-технічне забезпечення у розмірі 37 гривень та судові витрати у розмірі 8 гривень 50 копійок, які підлягають стягненню з ОСОБА_3 на її користь.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 10, 11, 57, 58, 59, 60, 88, 209, 212, 214-215, 217, 218 Цивільно процесуального кодексу України, ст. 755 Цивільного кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про розірвання договору довічного утримання (догляду) - задовольнити повністю.
Договір довічного утримання (догляду) від 3 березня 2010 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_3, що посвідчений приватним нотаріусом Ясинуватського міського нотаріального округу № 226 - розірвати.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_1.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 8 гривень 50 копійок та витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 37 гривень, на загальну суму 45 гривень 50 копійок .
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається Апеляційному суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів після його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається Апеляційному суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: П.Ю. Бичков
- Номер: б/н
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1928/10
- Суд: Білопільський районний суд Сумської області
- Суддя: Бичков Павло Юрійович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.01.2016
- Дата етапу: 11.01.2016
- Номер: 6/286/41/19
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1928/10
- Суд: Овруцький районний суд Житомирської області
- Суддя: Бичков Павло Юрійович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.09.2019
- Дата етапу: 30.09.2019
- Номер: 6/279/15/22
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1928/10
- Суд: Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
- Суддя: Бичков Павло Юрійович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.04.2022
- Дата етапу: 14.04.2022