Судове рішення #11607683

Справа № 2-7028/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

18 жовтня   2010 року                                 м. Сімферополь

Київський районний суд м. Сімферополя у складі головуючого судді Тихопой О.О., при секретарі Хінєвіч О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення грошової суми,

ВСТАНОВИВ:

    ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_2 400000 грн. суми боргу і судові витрати. Позовні вимоги мотивовані тим, що між ними було укладено договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 за яким він уплатив відповідачу 400000 грн. Проте, оскільки в цієї квартирі були відповідачем проведені певні переобладнання, СМБРТІ не надало довідку, що перешкодило укладенню договору у нотаріуса. Просить стягнути зазначену суму, посилаючись на ст. 827 ЦК України.

Відповідач із позовом погодився, суду пояснив, що дійсно прийняв від позивача зазначену суму за рахунок квартири, але витратив їх і наразі не в змозі її повернути в повному обсязі.

Вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи та з’ясувавши обставини, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню за наступних підстав.

Відповідно до ст. 11 ЦПК України, с уд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до положень ч. 4 ст. 174 ЦПК України, суд не приймає визнання позову, якщо це суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Судовим розглядом встановлено, що 24 серпня 2009 року між ОСОБА_1 і ОСОБА_2 було укладено в простій письмовій формі договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_2, за яким ОСОБА_1 передав ОСОБА_2 400000 грн. за придбання зазначеної квартири (а.с. 5).

Як пояснили сторони у судовому засіданні, через самоправні переобладнання квартири зареєструвати цей договір у нотаріуса не представилося можливим.

За таких обставин позивач мав звернутися до суду з позовом про визнання зазначеного договору недійсним та допущення реституції. Проте, зазначених вимог ОСОБА_1 заявлено не було, що перешкоджає суду вирішити це питання.

Натомість ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом, в якому як на підставу повернення грошей посилається на ст. 827 ЦК України, яка регулює договір позики, якій фактично між сторонами укладено не було.

Звернувшись до суду із зазначеним позовом ОСОБА_1 вважає, що має право на повернення грошей не як переданих по недійсній угоді, а як позичених відповідачем, - що не відповідає обставинам справи і є безпідставним.

    Відповідно до ст. 88 ЦПК України, судові витрати залишаються на позивачеві.

    На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 11, 60, 88, 212-215  ЦПК України, суд        

ВИРІШИВ:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2 відмовити

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

                               

                                                                                          Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація