Справа № 2-575/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" березня 2007р.
Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді Криворучко І.В.
при секретарі Бердник О.І.
розглянувши'у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Бориспільської міської ради, про визнання права власності в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов зазначений позов, обґрунтовуючи і підтримуючи який в судовому засіданні представник позивачки пояснив, що в 1943 році матері позивачці ОСОБА_2 була виділена земельна ділянка по АДРЕСА_1, де з дозволу місцевої влади вона побудувала будинок, а в 1957 році зробила прибудову і веранду до будинку.
В 1960 році мати позивачки зареєструвалася в даному будинку і почала проживати разом з позивачкою, своїм чоловіком ОСОБА_6- батьком позивачки, та рідною сестрою позивачки ОСОБА_5 В 1980 помер ОСОБА_6., ІНФОРМАЦІЯ_1року мати позивачки ОСОБА_2., а ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_5, яка ще за своє життя відмовилась від спадщини, що залишилась від померлої матері.
Померла ОСОБА_2. не встигла оформити своє право на житло. Позивачка є єдиним спадкоємцем за законом. В шестимісячний строк вона звернулась з заявою до нотаріальної контори і тому вона вважається такою що прийняла спадщину. На цей час їй необхідно узаконити майно після смерті матері, але міська рада їй відмовляє, тому вона просить суд визнати за нею право власності в порядку спадкування за законом на домоволодіння АДРЕСА_1, що належало її матері ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1року.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала та пояснила, що на цей час відсутні правоустановлюючи документи на будинок, а тому, оскільки не має свідоцтва про право власності, то і спадщини немає, а тому вона просить у позові відмовити.
СвідокОСОБА_3. в судовому засіданні пояснила, що вона проживала по сусідству з позивачкою та її сім"єю. У покійної ОСОБА_2. було двоє дітей, страша дочка померла ОСОБА_2. не встигла написати заповіт. Чоловік ОСОБА_2. помер ще раніше, і вдруге вона заміж не виходила. Позивачка є єдиною спадкоємицею.
Свідок ОСОБА_4. в судовому засіданні дала покази аналогічні показам свідка ОСОБА_3.
Суд, дослідивши, оцінивши та проаналізувавши, в сукупності докази по справі, дійшов висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.
Як встановлено в судовому засіданні, дійсно після смерті ОСОБА_2. яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1року (а.с.22) до нотаріальної контори позивачка зверталась з заявою про прийнття спадщини(а.с.23) , сестра позивачка ще за життя відмовилась від спадщини (а.с.24),заповіт померлою не складався, інших спадкоємців за законом окрім позивачки немає.
Згідно до вимог ст.1261 ЦК України, позивачка є спадкоємцем першої черги за законом.
Згідно до вимог ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять всі права та обов"язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинились внаслідок його смерті.
Згідно до вимог ст. 54 9 ЦК УРСР(в ред.1963року) позивачка вважається такою що прийняла спадщину, а тому у суду є всі законні підстави визнати за позивачкою право вланості в порядку спадкування за законом на спірне домоволодіння.
Керуючись ст.ст. 1261,1218 ЦК України, ст.549 ЦК УРСР (в ред.1963року) ст.ст. 10,60,210,212,213,ЦПК України,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1право власності в порядку спадкування за законом на будинок, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, та належав ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1року..
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайсуд Київської області протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 (двадцяти) днів після подачі заяви про апеляційне оскарження рішення.