Справа №2-619/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 квітня 2007 року м. Ковель
Ковельський міськрайонний суд Волинської області у складі: судді Шаруновича В.В., за участю секретаря Спасюк К.В., позивача ОСОБА_1.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2. про визнання її такою, що втратила право користування будинком № АДРЕСА_1, у зв'язку з відсутністю за місцем проживання без поважних причин понад шість місяців. Позов обгрунтовано тим, що відповідач в місяці жовтні 2005 року забрала свої речі і вибралась з будинку № АДРЕСА_1, в якому прописана, і по даний час в ньому не проживає.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1. позов підтримав з підстав викладених в позовній заяві, просить задовольнити позов.
Відповідач про час і місце судового засідання повідомлялася належним чином, про що свідчить розписка про одержання судової повістки, причину неявки суду не повідомила. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Суд, заслухавши пояснення позивача, свідків, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підставний і підлягає до задоволення.
З довідки Доротищенської сільської ради, від 07.03.2007 року вбачається, що ОСОБА_2. зареєстрована в будинку № АДРЕСА_1.
Як вбачається з актів Доротищенської сільської ради від 13.10.2006 року, 06.02.2007 року відповідачка на час перевірки не проживала в будинку № АДРЕСА_1.
Допитані судом свідки, сусіди позивача, кожний окремо, показали, що бачили ОСОБА_2. останній раз в кінці 2005 року і з того часу вона не проживає за адресою: АДРЕСА_1
З урахуванням наведеного, суд не має підстав ставити під сумнів достовірність і правдивість доводів позивача, які підтверджуються поясненням свідків та доводяться матеріалами справи.
Відповідно до ст.ст. 71 ч. 1, 72 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Згідно положення ч. 2 ст. 107 ЖК України, якщо з жилого приміщення вибуває не вся сім'я, то договір найму жилого приміщення не розривається, а член сім'ї, який вибув, втрачає право користування цим жилим приміщенням з дня вибуття.
2
Судом встановлено, що відповідач без поважних причин понад шість місяців була відсутня в будинку № АДРЕСА_1. В даному будинку зареєстровано п'ять чоловік, в тому числі відповідач - ОСОБА_2.
Таким чином, суд вважає, що ОСОБА_2. слід вважати такою, що втратила право користування жилим приміщенням, а саме, будинком № АДРЕСА_1
На підставі наведеного та керуючись ст.хт.10, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, ст. ст. 71, 72, 107 ч. 2 ЖК України, суд ,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2такою, що втратила право користування будинком № АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд Волинської області в наступному порядку:
заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення;
апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.