Судове рішення #11603594

                № 2-3919/2010 року    

   

   РІШЕННЯ

    іменем України

26 жовтня  2010  року                                                                              м. Зміїв                                    

                          Зміївський районний суд Харківської області в складі:

головуючого -  судді Нестерцової Н.В.,

за участю секретаря судового засідання – Гордієнко М.В.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Змієві цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3  про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, третя особа: Зміївська  державна нотаріальна контора Харківської області,

                                                     ВСТАНОВИВ:

 13 серпня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року матері – ОСОБА_4.

У позові вказано, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_4, після її смерті відкрилась спадщина у вигляді 2/5 частин квартири АДРЕСА_1.

Своєчасно до Зміївської державної нотаріальної контори Харківської області із заявою про прийняття спадщини позивач не звернувся, оскільки вважав, що прийняв спадщину шляхом постійного проживання з спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважав поважними причини пропуску встановленого законом шестимісячного терміну для прийняття спадщини.

 На підставі вищевказаного ОСОБА_1 просив визначити йому двомісячний додатковий строк для подання заяви в Зміївську державну нотаріальну контору Харківської області про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті його матері.

Позивач ОСОБА_1 надав заяву з проханням провести розгляд справи за його відсутності, наполягав на задоволенні позовних вимог з підстав викладених у позові.

Від відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3 надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності в яких вони вказують, що позовні вимоги визнають у повному обсязі, не заперечують проти задоволення позову.

Представник Зміївської державної нотаріальної контори Харківської області, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справу у судове засідання не з’явився, заперечень проти задоволення позовних вимог не надали.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

    Визнання відповідачем позову  не суперечить закону та не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, тому приймається судом.    

Ознайомившись з матеріалами справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов наступного:

                                                               - 2-

Згідно копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, виданого  відділом реєстрації актів цивільного стану Зміївського районного управління юстиції Харківської області, ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_4, про що в книзі реєстрації актів про смерть зроблено відповідний актовий запис № 248. / а.с.6/

Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина у вигляді  2/5 частин квартири №АДРЕСА_1, що підтверджується копією свідоцтва про право власності на житло від 18 березня 1996 року./ а.с.7/

    З повідомлення Зміївської державної нотаріальної контори Харківської області від 23 жовтня 2010 року вбачається, що після померлої  ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4 з заявою про прийняття або відмовою від спадщини, у встановлений законом шестимісячний термін, до нотаріальної контори ніхто із спадкоємців не звертався.

    На підтвердження своїх посилань про те, що причини пропуску встановленого строку для звернення з заявою про прийняття спадщини є поважними, позивач ОСОБА_1  надав акт від 6 липня 2010 року, складений депутатом Зміївської міської ради Зміївського району Харківської області відповідно до якого, померла ОСОБА_4, фактично проживала до часу своєю смерті за адресою АДРЕСА_1, разом з нею за вказаною адресою проживав її син  ОСОБА_1 / а.с.10/

    У відповідності до ч.3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Враховуючи те, що позивач, з підстави необізнаності у спадковому праві, а саме вважаючи, що на виконання вимог встановлених статтею 1268 ЦК України він прийняв спадщину, оскільки проживав разом з матір’ю на час її смерті, пропустив строк встановлений законодавством для звернення з заявою про прийняття спадщини, що визнається судом поважною причиною з яких  він пропустив вказаний строк,  суд приходить до висновку про задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 1268,1270,1272 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 130, 174,209, 212-215  ЦПК України, суд -

                                                                   ВИРІШИВ :

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий двомісячний строк для звернення до Зміївської державної нотаріальної контори Харківської області  з заявою про прийняття спадщини, що відкрилась після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року матері – ОСОБА_4.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд Харківської області шляхом подання апеляційної скарги в десятиденний строк з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Головуючий :

   

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація