Справа № 1-110/07
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 квітня 2007 року Ковельський міськрайонний суд
Волинської області
в складі: головуючої - судді ВОСКОВСЬКОЇ О.А.
при секретарі ГРИЩУК О.М.
за участю прокурора РАДЧУК СВ.
потерпілого ОСОБА_3.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ковелі справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, уродженця с Дубрівськ Зарічненського району Рівненської області, українця і громадянина України, з середньою освітою, одруженого, має на утриманні троє неповнолітніх дітей, працює водієм ВАТ „Віола", проживаючого в с. АДРЕСА_1, раніше не судимого, -- за ст. 128 КК України, суд, -
встановив:
31.01.2007 року близько 19 години ОСОБА_1в коридорі будинку № АДРЕСА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, під час суперечки зі своєю дружиною ОСОБА_2, намагаючись вдарити останню, з необережності у вигляді злочинної самовпевненості, тобто, передбачаючи настання суспільно - небезпечних наслідків своїх дій, але легковажно розраховуючи на їх відвернення та не бажаючи їх настання, вдарив кулаком у ліву руку батька дружини -ОСОБА_3, 1932 р.н., який хотів захистити доньку від удару, спричинивши ОСОБА_3. тілесне ушкодження у вигляді закритого перелому променя лівої променевої кістки в типовому місці із зміщенням, які за ступенем тяжкості відносяться до категорії тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості за ознакою тривалого розладу здоров'я.
Підсудний ОСОБА_1свою вину в інкримінованих йому діях визнав повністю та показав, що дійсно, під час сварки з дружиною, намагаючись її вдарити, з необережності вдарив батька дружини кулаком по руці, так як тесть намагався їх розборонити і в момент нанесення удару, підставив свою руку, захищаючи дочку. Пізніше дізнався, що у тестя зламана рука. У вчиненому щиро розкаюється, на даний час спиртного не вживає, влаштувався працювати водієм, просить суворо його не карати.
Крім повного визнання своєї вини самим підсудним, його винуватість у скоєному доведена і показами потерпілого ОСОБА_3., який підтвердив суду той факт, що 31.01.2007 року в будинку, де проживає його дочка з сім'єю, між зятем і дочкою відбувалась сварка, яка переросла у бійку, під час якої ОСОБА_1замахнувся кулаком, намагаючись вдарити свою дружину, однак, він підставив ліву руку під цей удар, намагаючись захистити
2
дочку, внаслідок чого отримав перелом руки. При цьому ОСОБА_1перебував в стані алкогольного сп'яніння.
Винуватість підсудного у скоєному доведена і іншими зібраними по справі доказами.
Аналізуючи викладене, суд приходить до висновку, що дії підсудного, які виразились у спричиненні потерпілому середньої тяжкості тілесного ушкодження з необережності, вірно кваліфіковані за ст. 128 КК України.
При обранні міри кримінального покарання суд враховує характер і ступінь суспільної небезпечності вчиненого злочину, та особу винного у їх сукупності, наявність пом'якшуючих та обтяжуючих покарання обставин справи.
Так, до обставин, які обтяжують покарання ОСОБА_1. суд відносить вчинення ним злочину в стані алкогольного сп'яніння.
Судом також враховується як позитивна характеристика підсудного по місцю роботи ( а. с. 29) та те, що на його утриманні знаходиться троє неповнолітніх дітей ( а. с. 28), так його негативна характеристика за місцем проживання ( а. с. 30) та той факт, що ОСОБА_1неодноразово на протязі року притягався до адміністративної відповідальності за вчинення насильства в сім'ї (а. с. 31,32,33).
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що виправлення і перевиховання підсудного можливе без його ізоляції від суспільства і вважає за доцільне обрати відносно ОСОБА_1. покарання у вигляді обмеження волі із застосуванням ст.75 КК України, поклавши на нього обов'язки, передбачені ст.76 КК України, що надасть можливість належним чином контролювати поведінку останнього в період іспитового терміну.
Міру запобіжного заходу відносно ОСОБА_1. слід залишити попередню -підписку про невиїзд з місця проживання.
Керуючись ст.ст. 323,324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 128 КК України та призначити йому покарання у вигляді обмеження волі строком на два роки.
На підставі ст.ст. 75,76 КК України звільнити ОСОБА_1. від відбування призначеного судом покарання, якщо він протягом іспитового терміну строком один рік не вчинить нового злочину та виконуватиме такі покладені на нього обов'язки:
· не виїжджати за межі України без дозволу органів кримінально - виконавчої системи;
· повідомляти органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця роботи або проживання;
· з'являтись періодично в органи кримінально виконавчої системи для реєстрації. Контроль за поведінкою засудженого покласти на орган виконання покарань за
місцем проживання.
Міру запобіжного заходу відносно ОСОБА_1. до набрання вироком законної сили залишити попередню - підписку про невиїзд з місця проживання.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Волинської області протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.