2-а-1611/2010
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 жовтня 2010 року Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
в складі головуючого судді Партоліної І.П.
при секретарі Довгій С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Новоархангельськ адміністративний позов ОСОБА_1 до дільничної виборчої комісії виборчої дільниці№ 12001 з виборів депутатів Верховної Ради АРК, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 31 жовтня 2010 року про включення до списку виборців,-
В С Т А Н О В И В:
31 жовтня 2010 року о 16.30 год позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача про включення його до списку виборців, мотивуючи свої вимоги тим, що він не отримав повідомлення про місце і час голосування і у списках виборців він не виявив свого прізвища. Вважає, що його права порушені і згідно з реєстраційними даними його паспорту він має бути включений до списку виборців для голосування.
В судовому засіданні позовні вимоги позивач підтримав, просив їх задовольнити і суду додав, що його близько 3-4 днів до дня голосування не було вдома і лише сьогодні він виявив відсутність свого прізвища у списках виборців коли з'явився на дільницю. Із попереднім та уточненим списком виборців він також не ознайомлювався.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи відповідач повідомлявся телефонограмою відповідно до ст. 38 КАС України, про причини неявки суд не повідомив, однак це не перешкоджає розгляду справи по суті.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи в сукупності, суд приходить до висновку про залишення позовної заяви без розгляду виходячи з наступного.
Згідно з ч.1ст. 3 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” від 10.07.2010 року з послідуючими змінами (далі по текту- Закон) право голосу на виборах депутатів сільських, селищних, міських рад, виборах сільського, селищного, міського голови мають дієздатні громадяни України, які належать до відповідних територіальних громад та яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років.
Громадяни України, які мають право голосу на відповідних місцевих виборах, є виборцями.
За таких обставин позивач є суб'єктом виборчого процесу в розумінні ст.12 Закону.
Статтею 33 зазначеного Закону визначено компетенцію дільничних виборчих комісій щодо внесення змін та уточнень до уточненого списку виборців, а саме зміни та уточнення до уточненого списку виборців вносить голова або заступник голови та секретар дільничної виборчої комісії на підставі рішення суду, повідомлень органу ведення Державного реєстру виборців, рішень дільничної виборчої комісії за результатами розгляду заяв виборців, поданих у порядку, передбаченому статтею 31 цього Закону і у день голосування зміни та уточнення до уточненого списку виборців вносяться виключно на підставі рішення суду. Про внесені зміни до списку виборців на підставі рішення суду дільнична виборча комісія невідкладно повідомляє відповідний орган ведення Державного реєстру виборців.
Стаття 31 даного Закону визначає порядок ознайомлення виборців із попереднім списком виборців на звичайній виборчій дільниці та оскарження неправильностей у попередньому списку виборців.
Оскільки позивач є суб'єктом виборчого процесу то відповідно до ст.85 Закону може звернутися до суду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.
Частиною 8 ст.86 Закону передбачено, що строки судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності, що стосуються виборчого процесу, встановлюються Кодексом адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.1 ст.173 КАС України право звернутися з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, має кожен, хто має право голосу на відповідних виборах або референдумі.
Згідно ч.3 ст.173 КАС України позовну заяву може бути подано не пізніше як за два дні до дня голосування.
Статтею 179 КАС України визначено особливості обчислення строків у справах, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму, та наслідки їх порушення, а саме на обчислення строків, встановлених статтями 172-177 цього кодексу, не поширюються правила частин другої-десятої статті 103 цього Кодексу.
Строки, встановлені статтями 172-177 цього Кодексу, обчислюються календарними днями і годинами. Останнім днем строку, який має закінчитися з настанням певної події, є день, що передує дню вказаної події
Відповідно до ч.5 ст. 179 КАС України днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172-177 цього Кодексу, не може бути поновлено.Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.
За таких обставин адміністративний позов позивача підлягає залишенню без розгляду, оскільки він поданий після закінчення строків звернення до суду , визначених Кодексом адміністративного судочинства України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.3, 31, 33, 85, 86 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” від 10.07.2010 року з послідуючими змінами, ст.ст. 172, 173, 177,179 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до дільничної виборчої комісії виборчої дільниці№ 12001 з виборів депутатів Верховної Ради АРК, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 31 жовтня 2010 року про включення до списку виборців залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в порядку визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
Суддя: