Судове рішення #11601008

      Справа № 2-а-1025/10                                                                                                                                                      

 

   

  УХВАЛА  

Іменем України  

  25 жовтня 2010 року                   м. Путивль  

 

Суддя Путивльського районного суду Сумської області Толстой О.О. розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управлінням Пенсійного Фонду України в Путивльському районі Сумської області (далі – УПФУ) про зобов’язання вчинити дії,  

    ВСТАНОВИВ:  

  12.10.2010 р. позивачка звернулася до суду з вказаним позовом, який обґрунтовувала тим, що відноситься до категорії дітей війни і згідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має право на щомісячне підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком.  

Посилаючись на те, що такі виплати УПФУ здійснюються не у відповідності із цим Законом, просила зобов’язати відповідача здійснити перерахунок пенсії  з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком  та виплатити недоплачене за період з 05.11.2009 р. по 30.09.2010 р. підвищення до пенсії, а також судові витрати.  

В своїх письмових запереченнях на позов УПФУ позов не визнало з посиланням на відсутність у нього коштів на ці виплати та на законодавчу невизначеність механізму вирахування розміру мінімальної пенсії за віком з метою реалізації положень ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», оскільки мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», не підлягає застосуванню в силу ч. 3 цієї статті.  Вказувало і на порушення строків звернення до суду.  

Позаяк предметом позову є нарахування та виплата підвищення до пенсії, в силу п. 2 ч. 1 ст.183-2 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку скороченого провадження.        

Судом встановлено, що позивачка отримує пенсію за віком та перебуває на обліку в УПФУ, має статус дитини війни у розумінні ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».    

Згідно ч. 2 ст.  99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.  

Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.  

З позовної заява та доданих до неї матеріалів вбачається,  що позивачка знала про розмір своєї пенсії, оскільки отримує її щомісячно.  

Крім того, рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 р. та 22.05.2008 р., якими було відновлено право дітей війни на отримання підвищення до пенсії в розмірі, передбаченому ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, були офіційно оприлюднені у друкованих засобах масової інформації, і позивачка раніше зверталася до суду з аналогічним позовом, а тому  повинна була дізнатися про порушення свого права з моменту отримання пенсії у меншому розмірі.  

Заяву про поновлення пропущеного строку позивачка не подала.  

У відповідності до  ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.  

Таким чином,  адміністративний позов  в частині позовних вимог про перерахунок і виплату недоплаченого підвищення до пенсії за період з 05.11.2009 р. по 11.04.2010 р. підлягає залишенню без розгляду.  

На підставі викладеного, керуючись ст ст.  100, 1   83-2   КАС України, суд  

          УХВАЛИВ :  

  Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управлінням Пенсійного Фонду України в Путивльському районі Сумської області про зобов’язання вчинити дії  в частині позовних вимог про перерахунок і виплату  недоплаченого підвищення до пенсії за період з   05.11.2009 р. по 11.04.2010 р.   –  залишити без розгляду.  

  Ухвала суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Путивльський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в   5   -ти денний строк з дня отримання її копії.                  

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі  подання  апеляційної скарги ухвала,  якщо її не  скасовано,  набирає законної  сили після закінчення розгляду справи апеляційним судом.  

  Суддя: підпис  

Копія вірна  

  Суддя  

Путивльського районного суду               О.О.Толстой  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація