Судове рішення #1159781
Справа №2-172/07

Справа №2-172/07

ЗАОЧНЕ    РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

19 квітня 2007 року                Борзнянський районний суд Чернігівської області в складі:

головуючого судді                            Луговця О.А.

при секретарі                                    Циліцькій Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Борзні справу за позовом ОСОБА_1до Малозагорівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області про визнання права власності на спадкове майно, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1. звернулася до суду з позовом до Малозагорівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області про визнання права власності на спадкове майно, яке залишилося після смерті її чоловіка ОСОБА_2і складається з 14 частини житлового будинку та господарських будівель, які розташовані в с. М. АДРЕСА_1. Свої вимоги мотивує тим, що вона не може оформити право власності на спадкове майно через нотаріальну контору, оскільки у покійного чоловіка відсутні правоустановлюючі документи на житловий будинок та господарські будівлі.

В судовому засіданні представник позивачки, яка діє за довіреністю, заявлені вимоги підтримала в повному обсязі й пояснила, що її довірителька разом зі своїм чоловіком ОСОБА_2. постійно проживали в сАДРЕСА_1. ОСОБА_2. помер ІНФОРМАЦІЯ_1року й після його смерті відкрилася спадщина, на яку позивачка має право відповідно до закону, як дружина; інші спадкоємці - 3 дітей померлого відмовилися від спадкування на користь своєї матері. При зверненні до нотаріальної контори по питанню оформлення спадщини позивачці було відмовлено в цьому, так як відсутні правоустановлюючі документи на 1/2 частину житлового будинку та господарських будівель, що належала її чоловіку; свою ж частину даного домоволодіння вона оформила належним чином. З цих підстав просить суд визнати право власності на 1/2 частиу житлового будинку та господарських будівель за позивачкою, як спадкоємцем за законом після смерті свого чоловіка.

Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчить підпис представника в справі після її попереднього розгляду, про причини неявки суду не повідомив, заперечення проти позову не подав. Тому, зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення про заочний розгляд справи, що відповідає вимогам ст.224 ЦПК України.

Заслухавши пояснення представника позивачки, дослідивши матеріали справи, суд приходить до слідуючого висновку.

Як встановлено в судовому засіданні, станом на 30.06.1990 року в домоволодінні, яке розташоване в с. М. АДРЕСА_1, проживали позивачка та ОСОБА_2. Відповідно до свідоцтва про одруження, яке мається в справі, позивачка перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2. й кожний з них має право на частку в даному домоволодінні.

ОСОБА_2. помер ІНФОРМАЦІЯ_1року, не склавши при житті заповіту. Згідно ст.549 ЦК УРСР, який був чинним на момент смерті спадкодавця, визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном. Оскільки ОСОБА_1. доводилася дружиною ОСОБА_2., проживала з ним в домоволодінні на час його смерті, то суд вважає, що вона прийняла

 

2

спадщину відповідно до вищевказаних положень ст.549 ЦК УРСР й має право на спадкове майно за законом, як дружина померлого.

ОСОБА_1. право власності на належну їй Уг частину в даному домоволодінні оформила належним чином, що підтверджується довідкою-характеристикою Ніжинського МЕТІ та копією свідоцтва про право власності на нерухоме майно, виданого Малозагорівською сільською радою 11.12.2006р., які маються в матеріалах справи. Згідно даної довідки-характеристики також вбачається, що право власності на 1А частину домоволодіння в сАДРЕСА_1 в бюро технічної інвентаризації не зареєстроване.

Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом. За змістом ст.1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті, а в разі відсутності заповіту право на спадкування мають особи за встановленою законом черговістю.

ОСОБА_2. при житті не складав заповіту, його діти не вчинили дій, які б свідчили про прийняття спадщини, а також відмовилися від прийняття спадщини на користь своєї матері, тому згідно ст.ст.1223, 1258, 1261 ЦК України позивачка після смерті чоловіка має право на спадкове майно, як спадкоємець першої черги. Оскільки у померлого ОСОБА_2. відсутні правоустановлюючі документи на належну йому частину житлового будинку та господарських будівель, які розташовані в сАДРЕСА_1, що перешкоджає позивачці оформити право власності на спадкове майно через нотаріальну контору, то суд вважає за можливе її позов задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись ст.549 ЦК УРСР, ст.ст.1217, 1223, 1258, 1261, 1268 ЦК України, ст.ст.10, 11, 60,208, 212-215, 224 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Визнати за ОСОБА_1право власності на спадкове майно, яке складається з 1/2 частини житлового будинку і господарських будівель, розташованих в с М. АДРЕСА_1.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація