Судове рішення #115875
А28/278-06


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

29.08.06р.


Справа № А28/278-06


За позовом  Прокурора Ленінського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів м. Дніпропетровськ 

до  Приватного підприємства виробничо-комерційної фірми "Агротранс" м. Дніпропетровськ 

про стягнення 2 371 грн. 43 коп.


Суддя  Манько Г.В.


Представники сторін:

  Прокурор: Басова І.С., посвідчення № 125.

Від позивача: ІващенкоС.Г., дов. від 11.01.2006р.  
Від відповідача: Сливець А..В. – директор, Гула Т.І., дов. від 04.08.2006р. 


СУТЬ СПОРУ:

Прокурора Ленінського району м.Дніпропетровська в інтересах держави в особі Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся з адміністративним позовом до суду про стягнення з приватного підприємства виробничо-комерційної фірми “Агротранс” адміністративно-господарську санкцію у розмірі 2371 грн.  43 коп.

Представник позивача наполягав на задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував.

В судовому засіданні на підставі ст. 160 кодексу Адміністративного судочинства України оголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши  пояснення представників позивача, відповідача суд,-   


ВСТАНОВИВ:

Згідно даних звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів  за 2005р.  середньо облікова кількість штатних працівників облікового складу відповідача складає 14 осіб. Вид економічної діяльності –оптова торгівля, роздрібна торгівля, макаронна промисловість, інше.  Звіт підписано представниками відповідача.

Згідно вимог ст.ст. 19, 20    Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”   для  підприємств,  установ,  організацій, у тому числі  підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних  осіб,  які  використовують найману працю, установлюється норматив  робочих  місць  для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох    відсотків    середньо облікової   чисельності   штатних працівників  облікового  складу  за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.     Підприємства, установи,    організації,    у    тому    числі підприємства,   організації   громадських  організацій  інвалідів, фізичні  особи,  які  використовують  найману  працю,   самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.  Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства,   організації   громадських  організацій  інвалідів, фізичні    особи,    які    використовують   найману   працю,   де середньо облікова   чисельність   працюючих  інвалідів  менша,  ніж установлено  нормативом,  передбаченим  статтею  19  цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів    адміністративно-господарські   санкції,   сума   яких визначається  в  розмірі  середньої  річної  заробітної  плати  на відповідному  підприємстві,  установі,  організації.

Згідно вимог Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інваліда, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 травня 1995р. за     № 314   робоче  місце  інваліда  вважається  створеним,  якщо воно відповідає  встановленим  вимогам  робочого  місця  для  інвалідів відповідної    нозології,    атестоване    спеціальною    комісією підприємства     за    участю    представників    МСЕК,    органів Держнаглядохоронпраці,   громадських   організацій   інвалідів.

Згідно листа директора Ленінського районного центру зайнятості та наданих до нього відповідних доказів на протязі 2005р. приватне підприємство виробничо-комерційна фірма  “Агротранс”  щомісячно надавало звіти за формою № 3-ПН “Звіт про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) та потребу в працівниках”. Згідно наданих звітів, вакансій на підприємстві не було, робочі місця для інвалідів не створювалися.

Крім того, в судовому засіданні відповідачем було заявлено, що  приватне підприємство виробничо-комерційна фірма  “Агротранс” не здійснювало у встановленим законом порядком атестацію робочого місця для інваліда    спеціальною    комісією підприємства     за    участю    представників    МСЕК,    органів Держнаглядохоронпраці,   громадських   організацій   інвалідів. Інше судом не встановлено.

Таким чином  відповідачем робоче місце для інваліда протягом 2005р. створено не було.

На підставі викладеного позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись Законом України “Про основи соціальної захищенності інвалідів в Україні”, Положенням про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інваліда, ст.ст. 158, 160, 162, 163 кодексу Адміністративного судочинства України, -

  

ПОСТАНОВИВ:


Задовільнити адміністративний позов повністю.

Стягнути з   приватного підприємства виробничо-комерційної фірми “Агротранс”     (49017, м.Дніпропетровськ, пр-т. Петровського, 52, кв. 25, ідентифікаційний код 30422083, р/р26004120687001 в КБ “ПриватБанк”, м.Дніпропетровськ, МФО 305299) на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (49000, м.Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 60, к. 18, р/р 31219221800009 в  банку УДКУ в Дніпропетровській області, МФО 805012)  2371  (дві тисячі триста сімдесят одна) грн. 43 коп.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.




Суддя


Г.В. Манько


Постанову складено 01.09.06р.


 



 

 



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація