Судове рішення #11583533

Справа № 2-3556/10

    ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

20 жовтня 2010 року         Зарічний районний суд м. Суми в складі:

головуючого – судді Сидоренко А.П.

з участю секретаря  – Косухіної Т.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за  позовом Публічного акціонерного товариства Всеукраїнський Акціонерний Банк (ПАТ „ВіЕйБі Банк”) до ОСОБА_2  про стягнення заборгованості за кредитним договором, -

  В С Т А Н О В И В:  

 Позивач свої вимоги мотивує тим, що 18 квітня 2008 року між відповідачем ОСОБА_2  та ВАТ  Всеукраїнський Акціонерний Банк (ВАТ „ВіЕйБі Банк”), який в подальшому був перейменований в ПАТ Всеукраїнський Акціонерний Банк,  був укладений кредитний договір № 122 на суму 5600 грн. зі сплатою процентів за ставкою 24% річних за час фактичного користування кредитом. Відповідно до умов кредитного договору позичальник зобов’язувався щомісячно сплачувати кредит та відсотки за користування кредитом. Однак свої зобов’язання по кредитному договору не виконує, кредит та відсотки за користування кредитом в обсязі, що передбачено договором не погашає. Просить стягнути з відповідача на користь ПАТ  Всеукраїнський Акціонерний Банк (ПАТ „ВіЕйБі Банк”)  заборгованість за кредитним договором в сумі 7727 грн. 50 коп. та понесені ними судові витрати.  

В судове засідання представник позивача не з’явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримує.

Відповідач повідомлений належним чином про час і місце розгляду справи, але до суду не з’явився, про причини своєї неявки суду не повідомив, заява про відкладення розгляду справи від нього не надходила. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.                       Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.                                

Судом встановлено, що 18 квітня 2008 року ВАТ  Всеукраїнський Акціонерний Банк (ВАТ „ВіЕйБі Банк”) було укладено з ОСОБА_2 кредитний договір на суму 5600 грн. строком до 18 квітня 2011 року. Відповідно до п. 2.5.1 зазначеного договору ОСОБА_2 зобов’язався щомісячно, до дати, встановленої в графіку, поповнювати свій Поточний рахунок у валюті кредиту  шляхом внесення  готівкових коштів через касу Банку  або безготівковим  перерахуванням, у сумах не менших сум чергового погашення відповідної  частини Кредиту та процентів, встановлених  в Графіку. (а.с.6-9).

Пунктом 4.2 кредитного договору  передбачено, що у випадку не виконання  чи неналежного виконання  своїх зобов’язань,  ОСОБА_2   сплачує   банку  штраф у розмірі 5%  від суми кредиту.  

Згідно п. 5.2 кредитного договору невиконання або неналежне виконання позичальником зобов’язань по поверненню  кредитних коштів, сплаті процентів, а так само невиконання або неналежного виконання зобов’язань є умовами, при настанні яких припиняється кредитування банком позичальника, а позичальник здійснює дострокове повернення отриманих кредитних коштів банку, сплачує банку проценти за користування кредитними коштами та інші платежі відповідно до умов цього договору.  

Відповідно до п. 4.3. кредитного договору за неналежне виконання грошових зобов’язань позичальник сплачує банку штраф у розмірі 25% від суми неналежно виконаного грошового зобов’язання, розрахований від суми невиконаних зобов’язань, а саме неповерненого кредиту та/або несплачених процентів та/або плати за обслуговування кредиту, строк виконання яких настав.

Згідно розрахунку, наданого позивачем сума основного боргу за кредитним договором станом на 02 квітня 2010 року складає 4771 грн. 49 коп.; сума відсотків – 1386 грн. 71 коп., комісія 844 грн. 73 коп., прострочена заборгованість  724 грн. 57 коп. Всього заборгованість за кредитним договором складає 7727  грн. 50 коп. (а. с. 4).  

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання. Згідно вимог ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.  Боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання.  

Таким чином, суд приходить до висновку, що право позивача порушене, підлягає захисту і з відповідача необхідно стягнути на користь позивача заборгованість за кредитним договором в сумі 7727 грн. 50 коп., а також, понесені ним та документально підтверджені, судові витрати в сумі  197 грн. 28 коп. по сплаті судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 509, 526, 546, 549, 550, 553-555, 610, 611, 612,  1054 ЦК України, ст. ст. 4, 10, 11, 57-60, 88, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України, суд

 

  В И Р І Ш И В:  

 Позов  публічного акціонерного товариства Всеукраїнський Акціонерний Банк (ПАТ „ВіЕйБі Банк”) задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь публічного акціонерного товариства Всеукраїнський Акціонерний Банк (ПАТ „ВіЕйБі Банк”) заборгованість за кредитним договором  в сумі  7727 грн. 50 коп., а також судові витрати в сумі 197 грн. 28 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте Зарічним районним судом м. Суми за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана до Зарічного районного суду м. Суми протягом десяти днів з дня отримання його копії.    

Позивач може оскаржити рішення суду до апеляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд м. Суми, шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня проголошення рішення суду, а у разі відсутності особи у судовому засіданні – з дня отримання копії рішення.    

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.    

                              

                       Суддя                                                                                                А.П.Сидоренко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація