Судове рішення #11582197

 

Справа 2-567/10 р.

  У Х В А Л А  

І М Е Н Е М                       У К Р А Ї Н И  

26 жовтня  2010 року Саратський районний суд Одеської області у складі: судді - Бучацькоі А.І., при секретарі – Новохацькій В.Ю., за участю: позивача – ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с.м.т. Сарата цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Сергіївської сільської ради Саратського району Одеської області про визнання права власності в порядку спадкування за законом на  житловий будинок та грошові внески,

 

  В  С  Т  А  Н  О  В  И  В:  

позивач у серпні 2010 року звернувся з позовом до відповідача, в якому просив визнати за ним право власності в порядку спадкування  за законом на житловий будинок та грошові внески, які належали його батькові, ОСОБА_2,  померлому ІНФОРМАЦІЯ_1.  

Свої вимоги він обґрунтував тим, що своєчасно подав заяву про прийняття спадщини до Саратської державної нотаріальної контори, але отримати свідоцтво про право на спадщину позбавлений можливості, оскільки відсутні  правовстановлюючі документи на житловий будинок.

Під час розгляду справи позивач позов підтримав та просив його задовольнити.  

Представник відповідача, належним чином повідомлений про день,  час та місце розгляду справи, до суду не з’явився, просив розглянути справу за його відсутності, позов визнав, не заперечував проти його задоволення.  

Заслухавши позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що провадження у справі в частині позовних вимог про визнання права власності на грошові внески   належить закрити з таких підстав.

 ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2, який до дня своєї смерті проживав у с.Сергіївка Саратського району Одеської області (а.с.5). Після його смерті відкрилась спадщина на належне йому майно: житловий будинок і грошові внески на  рахунках № № НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3 відкритих  на його ім*я у Саратській філії № 6782  Відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» (а.с.13, 15-18.). Заповіту спадкодавець не залишив, тому відповідно до ч.2 ст.1223 ЦК України спадкування  здійснюється за законом. На підставі ст.ст.1258, 1261 ЦК України спадкоємцями першої черги після смерті ОСОБА_2  є його син, ОСОБА_1  (а.с.4, 6).  

Відповідно до ст.1269 ЦК  України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.  

З матеріалів спадкової справи № 197-2010, відкритої Саратською  державною нотаріальною конторою, вбачається, що позивач у встановлений ст.1270 ЦК України шестимісячний строк подав до Саратської державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини (а.с.22-30).  

Згідно відповіді Саратської  районної державної нотаріальної контори, позивачу не можливо видати лише свідоцтво про право на спадщину лише на житловий будинок, перешкод для отримання свідоцтва про право на спадщину на грошові внески у відповіді нотаріуса не зазначено  (а.с.14).

 Ч.1  ст.1296 ЦК України передбачає, що спадкоємець, який прийняв спадщину , може одержати свідоцтво про право на спадщину.  

Таким чином, спору з приводу отримання свідоцтва про право на спадщину на грошові внески, між позивачем та відповідачем  не існує. Позивачу необхідно звернутися до  Саратської  районної  державної нотаріальної контори за одержанням свідоцтва про право на спадщину на грошові внески.  

П.23 Постанови № 7  від 30 травня 2008 року Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» роз*яснив, що за наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові  не підлягають.  

За таких обставин на підставі п.1 ч.1 ст.205 УПК України провадження у справі в частині позовних вимог  щодо визнання права  на спадщину на грошові внески належить  закрити.

             Керуючись ч.2 ст.1223, ст.ст.1258, 1261, 1269, 1296 УК України,  ст.ст.5, 6, 10, 11, п.1 ч.1 ст.205, ч. ч. 4-6 ст.209, ст.210 ЦПК України,

суд,                                                                                            

У  Х  В  А  Л  И  В:  

провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Сергіївської сільської ради Саратського району Одеської області про визнання права власності в порядку спадкування за законом на  житловий будинок та грошові внески -  

з а к р и т и  в частині позовних вимог про визнання права власності в порядку спадкування за законом на грошові внески.

Ухвала суду може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області через Саратський районний суд Одеської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п*яти днів з дня проголошення ухвали, а відповідачем – протягом  у той же строк з дня отримання її копії.

                                         СУДДЯ:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація