Справа № 2-5806/10 категорія №31
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 жовтня 2010 року Нахімовський районний суд м. Севастополя в складі:
головуючого судді - Лемешко А.С.,
при секретарі – Пус М.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Сектор громадянства та імміграції фізичних осіб Нахімовського РО УМВС України в м. Севастополі, про визнання таким, що втратив право користування житловим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, третя особа: Сектор громадянства та імміграції фізичних осіб Нахімовського РО УМВС України в м. Севастополі та просить визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1, вказуючи, що останній не мешкає у вказаній квартирі вже біля двадцяти років, не отримує кореспонденцію, не сплачує комунальні послуги.
Сторони у судове засідання не з’явилися, надали заяви про розгляд справи у їх відсутність, позивач на позові наполягає, відповідач з позовними вимогами згоден у повному обсязі.
Вивчивши матеріали справи, суд знаходить позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню частково з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 мешкає у квартирі зі своєю родиною: дружиною - ОСОБА_3 та сином – ОСОБА_4 що підтверджується наступними документами: свідоцтвом про право власності №1374 від 14.01.1998 року, наданої Ялтинською квартирно-експлуатаційною частиною, довідкою ПП «Равіні». Також зареєстрований ОСОБА_2, але у квартирі не мешкає, проживає у Росії та є громадянином Росії, що підтверджується копією паспорта.
Відповідно до ст.ст.71,72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням внаслідок відсутності його більш шести місяців на житловій площі проводиться у судовому порядку.
Згідно ст.391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Згідно ст. 405 ЦК України, члени сім’ї власника житла втрачають право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ними і власником житла або законом.
Суд вивчивши матеріали справи знаходить вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в частині визнання відповідача таким, що втратив право користування житловим приміщенням, в частині зняття з реєстрації слід відмовити, оскільки не відповідає вимогам чинного законодавства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 391,405ЦК України, ст.ст. 71,72 ЖК України, ст.ст. 10,30, 42,58,60,64,88,212-215,224 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 – задовольнити частково.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 таким, що втратив право користування житловим приміщенням, а саме: квартирою АДРЕСА_1.
В останній частині позову – відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Севастополя через Нахімовський районний суд м. Севастополя шляхом подачі у 10 денний строк з моменту проголошення рішення апеляційну скаргу. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий - суддя: /підпис/
Згідно з оригіналом:
Суддя Нахімовського районного
суду м. Севастополя А. Лемешко