Судове рішення #11580891

  справа № 2-1807/10  

  Р І Ш Е Н Н Я  

  І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И  

  12 жовтня 2010 року  

Новокаховський міський суд Херсонської області в складі :  

головуючої судді Ведяшкіної Ю.В.  

при секретарі Кравчук С.В.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Нова Каховка Херсонської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Новокаховської міської ради про визнання права власності на спадкове майно, -                  

  В С Т А Н О В И В :  

  Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом, в якому просив визнати за ним право власності на Ѕ частку житлового будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, яка залишилась після смерті його батька – ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, посилаючись на те, що після смерті батька відкрилася спадщина на спадкове майно, яке склалася із Ѕ частини житлового будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. Відповідно до будинкової книги на час смерті батька він був зареєстрований в спадковому будинку і фактично прийняв спадщину, проте, звернувшись у липні 2010 року до державної нотаріальної контори з метою оформлення спадщини йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину та запропоновано звернутися до суду із позовом про визнання права власності на спадкове майно. Відмову нотаріус пояснив тим, що для видачі свідоцтва на спадщину на житловий будинок, власником якого є померлий, позивачем був наданий договір купівлі-продажу зареєстрований Регіональною універсальною товарною біржею «Таврійська», за №721 від 23 листопада 2001 року та КП «Новокаховське бюро технічної інвентаризації» від 05.12.2001 року за № 2804, проте згідно ст. 227 Цивільного кодексу, в редакції 1963 року, договір купівлі-продажу житлового будинку повинен бути нотаріально посвідчений, якщо хоча б одна зі сторін є фізичною особою.    

Позивач в судовому засіданні позов підтримав з тих же підстав, просив його задовольнити.  

  Представник відповідача в судове засідання не з’явився в своїй заяві просив справу розглядати в свою відсутність  

Суд вважає можливим розглянути справу по суті у відсутність представника відповідача.  

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.  

Судом встановлено наступне – 23.11.2001 року ОСОБА_2 придбав Ѕ частину житлового будинку, що розташований за адресою: м. АДРЕСА_1 договір купівлі-продажу був зареєстрований Регіональною товарною біржею «Таврійська» за № 721 від. 23.11.2001 року. ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року. На час смерті батька, позивач – ОСОБА_1, відповідно до будинкової книги, був зареєстрований в спадковому будинку і фактично прийняв спадщину, проте, звернувшись у липні 2010 року до державної нотаріальної контори з метою оформлення спадщини йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину та запропоновано звернутися до суду із позовом про визнання права власності на спадкове майно. Відмову нотаріус пояснив тим, що для видачі свідоцтва на спадщину на житловий будинок, власником якого є померлий, позивачем був наданий договір купівлі-продажу зареєстрований Регіональною універсальною товарною біржею «Таврійська», за №721 від 23 листопада 2001 року та КП «Новокаховське бюро технічної інвентаризації» від 05.12.2001 року за № 2804, проте згідно ст. 227 Цивільного кодексу, в редакції 1963 року, договір купівлі-продажу житлового будинку повинен бути нотаріально посвідчений, якщо хоча б одна зі сторін є фізичною особою.  

Згідно повідомлення Новокаховської державної нотаріальної контори від 15.09.2010 року, після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, з заявою по прийняття спадщини звернувся син померлого – ОСОБА_1, інших заяв про прийняття або відмови від спадщини до Новокаховської державної нотаріальної контори не надходило.    

Відповідно до ч.3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку встановленого ст. 1270  цього Кодексу, він не заявив відмову від неї.  

Згідно ч.5 ст. 1268 ЦК України, незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.  

Відповідно до ст. 321 ЦК України право власності є непорушним.  

На підставі ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.  

Оскільки позивач є спадкоємцем першої черги за законом, інших спадкоємців після смерті спадкодавця немає, тому позов підлягає задоволенню.  

На підставі ст.ст. 321, 328, 1216, 1268, 1270 ЦК України, керуючись ст. 10, 11, 60, 209, 212, 213, 214, 215  ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В :  

Позов задовольнити.  

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на Ѕ частину житлового будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1  

  Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Херсонської області через Новокаховський міський суд.  

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.  

Особи, які брали участь у справі, але  не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.  

    Суддя                 Ю.В.Ведяшкіна  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація