Справа № 2-4826/10
У Х В А Л А
Іменем України
«20» жовтня 2010 року
Малиновський районний суд м. Одеси в складі:
головуючого – судді Гуревського В.К.
за секретаря – Кузнецовій Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Одесі цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси про зобов’язання вчинити дії по нарахуванню та виплаті пенсії –
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду із вищевказаним позовом.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд дійшов такого.
Відповідно до ст. 17 КАС України спірні правовідносини між фізичною особою і суб’єктом владних повноважень повинні розглядатися судами за правилами КАС України.
Відповідно до Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами” від 18 лютого 2010 року зі ст. 18 КАС України був виключений п. 3 ч. 1. Одночасно цим Законом частина перша статті 15 Цивільного процесуального кодексу України викладено в такій редакції: „1. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: 1) захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; 2) спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них; 3) інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства”.
Згідно рішення Конституційного Суду України у справі № 1-40/2010 за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами” від 09 вересня 2010 року визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами” від 18 лютого 2010 року, а саме: пункту 2 розділу I: „Пункт 3 частини першої статті 18 КАС України виключити”; пункту 2 розділу II. Визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), пункт 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами” від 18 лютого 2010 року.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України в редакції Закону № 2453-VІ від 07.07.2010 року місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
З огляду на таке компетенція цього суду згідно із ст. 15 ЦПК України на спір, що виник між сторонами, не поширюється, оскільки розгляд цієї справи проводиться за законодавством за правилами іншого судочинства.
Суд роз’яснює позивачу право звернутися за захистом свого права з адміністративним позовом за правилами, визначеними КАС України.
Згідно п. 1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства. Суд роз'ясняє сторонам, що відповідно до ч. 3 ст. 206 ЦПК України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Керуючись ст. 15, п. 1 ст. 205 ЦПК України, ст. ст. 17,18 КАС України, СУД –
УХВАЛИВ :
Закрити провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси про зобов’язання вчинити дії по нарахуванню та виплаті пенсії.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з моменту проголошення ухвали, особам, які не були присутні в судовому засіданні – в той же строк з часу отримання копії цієї ухвали.
СУДДЯ В.К.Гуревський