справа № 2 – 622 / 2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 жовтня 2010 року Золочівський районний суд Львівської області
у складі судді Гуляка В.В.
при секретарі Захарчук Н.Я.
особи, які беруть участь у справі :
позивач : ОСОБА_1,
представник позивача : адвокат ОСОБА_2,
відповідачі : ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Золочівського районного суду Львівської області справу за позовом ОСОБА_1 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 у заявленому позові просить визначити йому додатковий строк терміном на три місяці для подання ним до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини після смерті його бабці ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с. Гологори Золочівського району Львівської області. Покликається позивач у позовній заяві та у судовому засіданні на те, що після смерті бабці залишилось спадкове майно. Він, тобто позивач, є спадкоємцем за заповітом від 01 травня 1997 року. На час смерті бабці він проживав окремо і для прийняття спадщини повинен був у 6-ти місячний строк, тобто до 08 липня 2010 року, подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Однак, він пропустив цей строк. Пропуск строку був зумовлений поважними причинами, а саме у зв'язку із його передуванням на роботі в м. Краснодарі Російської Федерації в період із 28 травня 2010 року по 23 липня 2010 року. Крім цього, пропуск строку був пов'язаний із тим, що до нотаріальної контори одночасно із заявою слід було подавати довідки із сільської ради, а таких довідок він у сільській раді отримати не міг, бо сільський голова Гологірської сільської ради протягом лютого – травня 2010 року була у лікарняній відпустці.
Відповідачка ОСОБА_4 позовні вимоги визнала і пояснила, що позивач, який являється її сином, пропустив строк для подання заяви про прийняття спадщини, з поважних причин. Одразу після смерті її мами ОСОБА_6, вона із сином, тобто із позивачем, звертались у Гологірську сільську раду для отримання довідок для подачі у нотаріальну контору. Однак, сільська голова Грицай Л.В. тривалий час передувала на лікуванні і довідок у сільській раді вони отримати не змогли. Після цього позивач протягом травня-липня 2010 року знаходився на роботі в м. Краснодарі Російської Федерації. Звернувся позивач до нотаріальної контори в серпні 2010 року, але строк уже був пропущений і потрібно було звертатись до суду для визначення додаткового строку.
Відповідач ОСОБА_3 питання підставності позовних вимог відніс на розсуд суду і пояснив, що йому нічого не відомо про те чому позивач пропустив строк для подання заяви про прийняття спадщини. На його думку спадкове майно повинно належати усім спадкоємцям, а не тільки позивачу.
Відповідачка ОСОБА_5 позовних вимог не визнала і пояснила, що позивач пропустив строк для подання заяви про прийняття спадщини без поважних причин. Позивач взагалі немає права на спадщину, і незаконно намагається разом із своєю мамою ОСОБА_4, яка є її рідною сестрою, забрати будинок в с. Гологори, що належав їхній матері ОСОБА_6.
Оцінивши докази по справі суд вважає, що позов підлягає до часткового задоволення з таких підстав.
З досліджених у судовому засіданні доказів встановлено, що позивач ОСОБА_1 є сином відповідачки ОСОБА_4 і онуком ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с. Гологори Золочівського району Львівської області, що визнається особами, які беруть участь у справі.
Із копії заповіту від 01 травня 1997 року вбачається, що за цим заповітом позивач є спадкоємцем майна ОСОБА_6.
Після смерті ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с. Гологори Золочівського району Львівської області відкрилась спадщина, згідно статей 1220, 1221 ЦК України.
Відповідно до ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у 6 місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Судом встановлено, що пропуск позивачем 6-ти місячного строку для прийняття спадщини був зумовлений поважними причинами, а саме пов'язаний із його перебуванням на роботі в м. Краснодарі Російської Федерації в період із 28 травня 2010 року по 23 липня 2010 року, що підтверджується показами свідків ОСОБА_8 і ОСОБА_9.
Крім цього, судом встановлено, що пропуск позивачем строку для подання заяви про прийняття спадщини був пов'язаний із тим, що він в період лютого – травня 2010 року не міг отримати у Гологірській сільській раді довідки, яка є необхідною для подання до нотаріальної контори з приводу оформлення спадщини, що підтверджується довідкою Гологірської сільської ради Золочівського району Львівської області № 624 від 13.10.2010 року та показами свідків сільської голови Грицай Л.В. і секретаря сільської ради ОСОБА_10 про те, що сільський голова Гологірської сільської ради в період із 02.02.2010 року по 12.05.2010 року знаходилась у лікарняній відпустці.
Також суд враховує, що пропущений позивачем строк для подання заяви про прийняття спадщини є незначним.
Відповідно до ст. 1272 ч.3 ЦК України, суд може визначити спадкоємцю, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позивачеві слід визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_6.
При цьому, суд вважає, що достатнім буде для позивача строк 2 місяці.
Доводи відповідачки ОСОБА_5 щодо заперечення позовних вимог, суд вважає безпідставними, оскільки предметом позову є право позивача на подання заяви про прийняття спадщини, а не спір відносно права на спадкове майно.
Визнання позову відповідачкою ОСОБА_4 не суперечить закону, не порушує прав, свобод чи інтересів інших осіб, тому визнання позову слід прийняти.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 174, 209, 212 ЦПК України, ст.ст. 1216, 1220, 1221, 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд –
в и р і ш и в :
Позов задоволити частково.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк терміном на 2 (два) місяці для подання ним заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Визначений строк рахувати починаючи з моменту вступу рішення в законну силу.
У задоволенні решта позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Львівської області через Золочівський районний суд Львівської області шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а особами, які не були присутніми у судовому засіданні під час проголошення рішення – протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.
Суддя :
- Номер: 2-622/2010
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-622/2010
- Суд: Перемишлянський районний суд Львівської області
- Суддя: Гуляк Василь Васильович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.07.2015
- Дата етапу: 29.07.2015
- Номер:
- Опис: про перерахунок пенсії як особі постраждалої від наслідків аварії на ЧАЕС.
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-622/2010
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Гуляк Василь Васильович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.08.2010
- Дата етапу: 16.09.2010