Справа № 2 – 3070
2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 жовтня 2010 р. Залізничний районний суд м. Львова в складі:
головуючого – судді Боровкова Д.О.
при секретарі Шумило Н.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
встановив:
Позивач звернулася до суду з позовом, у якому просить стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання малолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження і ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження у твердій грошовій сумі 700 грн. щомісячно. Свої вимоги мотивує тим, що у 1997 році вона уклала шлюб з відповідачем. Від даного шлюбу у них народились доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження. За весь час відповідач мало приділяв уваги дітям, а також майже зовсім не забезпечував їх матеріально. Відповідач має постійний дохід, працює, однак не допомагає в утриманні дітей. У зв’язку із наведеним, просить суд позов задовольнити.
У попередньому судовому засіданні позивачка позов підтримала, дала пояснення аналогічні наведеним, просить позов задовольнити.
Відповідач у попередньому судовому засіданні позов визнав повністю, про що подав до суду письмову заяву.
Представник відповідача у попередньому судовому засіданні позов визнала повністю.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведені попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнані позову ухвалюється судове рішення в порядку ст. 174 цього Кодексу. Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Заслухавши позивачку, відповідача та його представника, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно з ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч. 1 ст. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Згідно з ч. 1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.
Судом встановлено: сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 20.09.1997 року /а.с.8/, від якого мають доньок: ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_4 /а.с.9-10/; з пояснень позивачки, відповідач протягом тривалого часу не надає позивачці матеріального утримання на дітей.
Оскільки відповідач не надає матеріального утримання на дітей добровільно, то це слід робити у судовому порядку, як цього вимагає позивачка.
Враховуючи наведене, суд вважає, що стягнення аліментів з відповідача на утримання дітей саме в розмірі 700 грн. щомісячно, відповідатиме інтересам сторін.
Крім стягнення аліментів на утримання дітей, з відповідача слід стягнути відповідний розмір держмита в доход держави та витрати на інформаційне-технічне забезпечення.
Керуючись ст.ст. 180,182,183,184,191 СК України, ст.ст. 10,11,60,62,88,367 ЦПК України, суд –
вирішив:
Позов задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця с. Ставчани Пустомитівського району Львівської області, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 по 350 /триста п’ятдесят/ грн. на кожну дитину, а всього 700 /сімсот/ грн. щомісячно, починаючи з 23.06.2010 року і до досягнення дітьми повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 держмито в доход держави у розмірі 51 /п’ятдесят одна/ грн. та 120 /сто двадцять/ грн. витрат на інформаційне-технічне забезпечення.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць звернути до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Залізничний районний суд м. Львова шляхом подачі протягом десяти днів апеляційної скарги.
Суддя:
Оригінал рішення.