Судове рішення #11574586


Категорія №6.19


  

ПОСТАНОВА

Іменем України


28 вересня 2010 року Справа № 2а-6476/10/1270



            Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді:                                        Кравцової Н.В.,

при секретарі:                              Бражник В.І.,

за участю представників

прокурора:                                не з’явився,

позивача:                                        Селезньової О.О.,

відповідача:                              Полудніциної Т.О.,

          розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції з Держенергонагляду в Луганській області Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Краснолуцької виправної колонії Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області (№19) про стягнення суми штрафу в розмірі 1700,00 грн., -

                                                                  В С Т А Н О В И В:

31 серпня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції з Держенергонагляду в Луганській області Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Краснолуцької виправної колонії Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області (№19) про стягнення суми штрафу в розмірі 1700,00 грн.

В обґрунтування позову прокурор - заявник зазначив, що 03 червня 2009 року відповідачу видано припис № 02/26-0171 про зобов’язання вжити заходи щодо усунення виявлених порушень.

23 жовтня 2009 року інспектором Державної інспекції з енергетичного нагляду було проведено перевірку щодо виконання відповідачем вимог припису № 02/26-0171. Актом перевірки № 02/26-0053 від 23 жовтня 2009 року зафіксовано не виконання відповідачем 52-х з 55-ти пунктів припису № 02/26-0171.

На підставі зазначеного акту перевірки, 03 листопада 2009 року Інспекцією  прийнято постанову № 02/26-0053 про накладення штрафу на відповідача за порушення законодавства про електроенергетику в сумі 1700,00 грн., яку отримано  особисто відповідачем 12 листопада 2009 року.

До теперішнього часу відповідачем штрафна санкція в сумі 1700,00 грн. в добровільному порядку не сплачена, тому просить  стягнути з Краснолуцької виправної колонії Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області (№19)  штрафну санкцію в сумі 1700,00 грн.

У судове засідання прокурор не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не доповів.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, надала пояснення аналогічні позову, просила стягнути з відповідача штрафну санкцію в розмірі           1700,00 грн.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнала у повному обсязі не заперечувала проти штрафної санкції, зазначивши, що на території Краснолуцької виправної колонії Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області (№19)  розташовані три юридичні особи:  виправна колонія, підприємство Краснолуцької виправної колонії та учбовий центр. При проведенні перевірки, за результатми якої було винесено постанову про накладення штрафу у сумі 1700, 00 грн. не було зазначено, якою самою із перелічених юридичних осіб  вчинено порушення законодавства про електроенергетику.  Але враховуючи те, що  виправна колонія, підприємство Краснолуцької виправної колонії та учбовий центр за документами є як одне ціле підприємство та немає розмежувань в електроустановок та організації експлуатації електрогосподарства, які знаходяться на території виправної колонії, не заперечувала проти  стягнення з виправної колонії штрафної санкції в сумі 1700, 00 грн.  

Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що за результатами проведеної перевірки відповідача щодо дотримання вимог законодавства про електроенергетику, посадовими особами інспекції Держенергонагляду в Луганській області внесено припис 02/26-0171, яким зобов’язано відповідача вжити заходів щодо усунення порушень чинного законодавства (а.с. 6-9).

23 жовтня 2009 року інспектором Державної інспекції проведено перевірку щодо виконання відповідачем вимог припису 02/26-0171, якою встановлено, що відповідачем не виконано пункти 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 34, 35, 36, 37, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 припису, що є порушенням Закону України «Про електроенергетику».

03 листопада 2009 року на підставі акту перевірки, позивачем винесено постанову № 02/26-0053 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику на суму 1700,00 грн., яка  була отримана відповідачем 12 листопада 2009 року, про що свідчить особистий підпис уповноваженої особи підприємства на поштовому повідомленні. (а.с. 10).    

Відповідачем до теперішнього часу штрафна санкція в сумі 1700,00 грн. не сплачена, постанова інспекції Держенергонагляду в Луганській області  не оскаржена.

Відповідно до ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» прокурор може здійснювати представництво у будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законом. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або державою.

Центральним органом  державної виконавчої влади, на який покладено здійснення державної політики в галузі паливно-енергетичного комплексу відповідно з  Указом Президента України «Про зміни в структурі  центральних органів виконавчої влади» від 15.12.1999 № 1573/99, є Міністерство палива та енергетики України. Державне підприємство «Національна енергетична компанія» «Укрененрго» підпорядковано Міністерству палива та енергетики України і засновано на державній  власності.

Державний енергетичний нагляд за режимами споживання  електричної та  теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику» здійснює Державні інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Держенергонагляд), яка підпорядкована безпосередньо Міністерству  палива та енергетики в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний  енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії,  затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996, яка діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» та його структурних підрозділів.

Головною метою діяльності державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»  є забезпечення  цілісності об’єднаної енергетичної системи України, задоволення  інтересів держави у сфері енергопостачання, здійснення централізованого оперативно-технологічного управління ОЕС, запобігання порушенням режимів і аваріям системного значення  та ліквідація можливих аварій для країни (абзаци 1-4 пункту 2.1 Статуту), а до основних напрямків діяльності здійснення  державного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії  відповідно до Закону України «Про електроенергетику» та  Положення, затвердженого Кабінетом  Міністрів України (пункт 2.2.16 пункту 2.2 Статуту).

Згідно Положення про Державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Луганській області, яке затверджено Держенергонаглядом у Донбаському регіоні, структурним підрозділом відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» є Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Луганській області.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про електроенергетику» державна політика в електроенергетиці базується на таких принципах, як, зокрема, створення умов безпечної експлуатації об’єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.

Згідно ч.1 ст.9 зазначеного Закону, державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України, а ч. 5 цієї статті передбачено, що державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб’єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Згідно статті 26 Закону України «Про електроенергетику» споживач енергії  несе  відповідальність  за  порушення  умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і  тепловою  енергією  та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного  нагляду  за  режимами  споживання  електричної   та теплової   енергії   згідно  із  законодавством  України.  Правила користування   електричною   і   тепловою  енергією  для  населення  затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч.3 ст.27 Закону України «Про електроенергетику» суб’єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій — штраф у розмірі до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Пунктом 10 Положення про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року №1312, передбачено, що суб’єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Частиною 1, 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач — визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Судове рішення у зв’язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Відповідно до частин 1, 3 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач — визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи.

У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Згідно частини 4 статті 112 Кодексу адміністративного судочиснтва України суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Підстав для   неприйняття визнання адміністративного позову відповідачем  суд не вбачає.  

З огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що оскільки позовні вимоги Прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції з Держенергонагляду в Луганській області Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні»  відповідачем визнані в повному обсязі, знайшли свого підтвердження під час розгляду справи,  тому вони є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, оскільки прокурор звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету  Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.03.1993 та при наданні позовної заяви не сплачував судовий збір.

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у  судовому засіданні 28 вересня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 17, 18, 71, 94, 158 – 163,167  КАС України, суд, -

                                                            П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції з Держенергонагляду в Луганській області Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Краснолуцької виправної колонії Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області (№19) про стягнення суми штрафу в розмірі 1700,00 грн. задовольнити.

          Стягнути з Краснолуцької виправної колонії Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області (№19) (94562, м. Красний Луч, м. Вахрушеве, вул. Мира, 20; п/р 26009585057671 у ДОФ АКБ СР «Укрсоцбанк», МФО 334011, код ЄДРПОУ 08562772) на користь Державного бюджету України (п/р 31115106700039, одержувач – Держбюджет м. Красний Луч Луганської області, банк одержувача – ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013; інд. код 24046797, код бюджетної класифікації – 21081100) штрафну санкцію за порушення законодавства про електроенергетику на підставі постанови № 02/26-0053 від 03.11.2009 в сумі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок).

          Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складено та підписано  04 жовтня 2010 року.


           СуддяН.В. Кравцова


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація