Судове рішення #11574121

справа № 2-1819/2010р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

14 червня 2010 року Вишгородський районний суд Київської області у складі:

головуючого                         Рудюка О.Д.  

при секретарі                         Пономаренко Д.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди , -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з цим позовом, посилаючись на те, що постановою судді Вишгородського районного суду Київської області від 24.10.2008р. відносно відповідача було порушено кримінальну справу за ч.1 ст.125 КК України. Постановою Вишгородського районного суду від 23.06.2009р. кримінальну справу було закрито на підставі п. «е» ч.1 Закону України «Про амністію» від 12.12.2008р. Оскільки неправомірними діями відповідача позивачу було завдано шкоди, він просить стягнути з ОСОБА_3 624,59грн. матеріальної та 24720грн. моральної шкоди.

Позивач та його представник у судовому засіданні підтримали позовні вимоги у повному обсязі та просили їх задовольнити.

Відповідач проти позову заперечував.  

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.

Встановлено, що 05.01.2008р. близько 18.00 години позивач перебував біля свого будинку за адресою: АДРЕСА_1 Вишгородського району Київської області. В цей час до нього підійшли відповідач та ОСОБА_4 Коли позивач зачинив ворота, відповідач наніс йому удар ногою в обличчя та ще декілька ударів у різні частини тіла, від чого позивач втратив свідомість.

29.09.2008р. позивач звернувся до Вишгородського районного суду зі скаргою у порядку ст.27 КПК України. Постановою судді Вишгородського районного суду від 24.10.2008р. відносно відповідача було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.125 КК України. 23.06.2009р. постановою Вишгородського районного суду Київської області було закрито кримінальну справу на підставі п.«е» ст.1 Закону України «Про амністію» від 12.12.2008р. Постанова набрала чинності.

У матеріалі про відмову у порушенні кримінальної справи №38 є акт судово-медичного обстеження №10-осв.-2008р., згідно якого позивачу було заподіяно легкі тілесні ушкодження, що потягли за собою короткочасний розлад здоров’я строком більше 6, але не більше 21 дня.

У матеріалах кримінальної справи №1-57/2009р. мається копія довідки №76 від 01.02.2008р., відповідно до якої позивачу було поставлено діагноз: струс головного мозку, перелом носа.

Таким чином, у результаті винних дій відповідача, якими заподіяно позивачу легкі тілесні ушкодження, останньому було завдано матеріальної та моральної шкоди – втрати немайнового характеру внаслідок моральних та фізичних страждань, заподіяних незаконними діями відповідача.  

Відповідно до ч.1 ст.1195 ЦПК України фізична або юридична особа, яка завдала шкоди каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я фізичній особі, зобов’язана відшкодувати потерпілому заробіток (дохід), втрачений ним внаслідок втрати чи зменшення професійної або загальної працездатності, а також відшкодувати додаткові витрати, викликані необхідністю посиленого харчування, санітарно-курортного лікування, придбання ліків, протезування, стороннього догляду тощо.

У матеріалах вищевказаної кримінальної справи (а.с.27) є ксерокопії квитанцій, з яких вбачається, що позивачем було придбано ліки на загальну суму 624,59грн., а тому, відповідно до ч.1 ст.1195 ЦК України, зазначена сума підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

Крім того, позивачу має бути відшкодована моральна шкода, оскільки згідно ч.2 ст.1168 ЦК України, моральна шкода, завдана каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я може бути відшкодована одноразово або шляхом здійснення щомісячних платежів.  

Підставами відшкодування моральної шкоди, зокрема, є наявність такої шкоди, протиправність діяння її заподіювача, наявність причинного зв’язку між шкодою і протиправним діянням заподіювача та вини останнього у її заподіянні. Факт заподіяння позивачу моральних страждань підтверджується фактом нанесення йому легких тілесних ушкоджень, які заподіяні протиправними діями відповідача – події, між якими вбачається безпосередній причинний зв’язок.

Розмір моральної шкоди має визначатись виходячи з характеру, обсягу та тривалості моральних страждань. Так, позивач внаслідок нанесення йому легких тілесних ушкоджень, заподіяних винними діями відповідача, отримав психологічну травму, порушення психологічної рівноваги, зазнав тривалих моральних і фізичних страждань, що полягають у поганому самопочутті, дискомфорті при спілкуванні, псуванні настрою тощо.

З врахуванням характеру, глибини та тривалості психологічного дискомфорту позивача, порушення душевної рівноваги, а також ступеню і форми вини відповідача, суд підлягає стягненню з останнього 1 000 гривень і вважає, що такий розмір моральної шкоди буде адекватним заподіяній позивачу моральній шкоді.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1166,1195 ЦК України, ст.ст. 213-215 ЦПК України, суд –

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди – задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 матеріальної шкоди у розмірі 624,59грн. та моральної шкоди у розмірі 1000грн., а всього 1624,59грн.

В іншій частині позову відмовити.

Рішення набирає законної сили протягом 10 днів з дня його проголошення і може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання у зазначений строк заяви про його оскарження та протягом 20 днів після цього апеляційної скарги або в порядку ст.294 ЦПК України.

СУДДЯ

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація