Судове рішення #11571455

КОПІЯ

справа №2-1359/2010р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

31 березня 2010 року Вишгородський районний суд Київської області у складі:

головуючого                           Рудюка О.Д.

при секретарі                                 Пономаренко Д.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства «Укргідроенерго» про зобов’язання влаштувати на роботу та відшкодування моральної шкоди, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з цим позовом, посилаючись на те, що відповідач безпідставно відмовляє йому у працевлаштуванні, порушуючи його конституційне право на працю. Вважає, що такими діями відповідача йому нанесено моральної шкоди.

У судовому засіданні представник позивача уточнила позовні вимоги: просить зобов’язати відповідача працевлаштувати позивача на посаду кур’єра та стягнути моральну шкоду в сумі 5 000,00грн.  

Представники відповідача вважають, що відмова відповідача у працевлаштуванні позивача не є протиправною, а тому позов не визнають.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що у задоволенні позову необхідно відмовити.

Встановлено, що позивач є інвалідом 2 групи загального захворювання. Реалізуючи своє конституційне право на працю, він неодноразово звертався до відповідача з листом щодо працевлаштування в ВАТ «Укргідроенерго» на посаду кур’єра, диспетчера або менеджера. Відповідач листом №8/5858 від 31.08.2009р. відмовило позивачеві у задоволенні його вимоги, посилаючись на те, що у ВАТ «Укргідроенерго» відсутні вакансії тих посад, на які пропонує свою кандидатуру позивач, а також заповнені робочі місця, створені на виконання Закону України «Про електроенергетику» для працевлаштування інвалідів.

Відповідно до ч.1 ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для  підприємств,  установ,  організацій, у тому числі  підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих  місць  для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох    відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового  складу  за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Суд вважає, що при вирішенні даного спору необхідно виходити з положень Закону України «Про електроенергетику», який має спеціальну норму, що передбачає порядок працевлаштування інвалідів.

Згідно ч.8 ст.21 Закону України «Про електроенергетику» створення робочих місць для працевлаштування інвалідів проводиться підприємствами електроенергетики в розмірі чотирьох відсотків від чисельності працівників, зайнятих у непромисловому виробництві.

Даною статтею, між тим, передбачено особливості умов праці в електроенергетиці: працівники, які забезпечують виробничі процеси в електроенергетиці, зобов'язані проходити спеціальну підготовку і перевірку знань (атестацію) згідно із законодавством, включаючи нормативно-правові акти Міністерства енергетики України, інших міністерств і відомств. Перелік таких спеціальностей і посад затверджується Міністерством енергетики України і  погоджується  з Державним комітетом України по нагляду за охороною праці.

На виконання вимог цього Закону Міністерством палива та енергетики України, наказом, №75 від 09.02.2004р. затверджено положення про спеціальну підготовку і навчання з питань технічної експлуатації об’єктів енергетики. Згідно п.п.1,6 п.1 даного Положення заборонено допуск до роботи працівників електроенергетики, які не пройшли спеціальної підготовки, навчання і перевірки знань, передбачених цим Положенням.

Зважаючи на всі досліджені докази, аналізуючи вищезазначені норми чинного законодавства, суд дійшов висновку, що роботи на підприємстві відповідача мають підвищений рівень небезпеки, інваліди на робочих місцях працювати не можуть. Таким чином, в діях відповідача щодо відмови у працевлаштуванні позивача протиправності не вбачається, а відтак, вимога про зобов’язання працевлаштування є необґрунтованою.

Відповідно до ч.1 ст.1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

Оскільки у даному спорі визнано відмову відповідача у працевлаштуванні позивача правомірною, підстави для відшкодування моральної шкоди відсутні.

На підставі ст. 21 Закону України «Про електроенергетику», ст.1167 ЦК, керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В:

   

У позові відмовити повністю.

Рішення набирає законної сили протягом 10 днів з дня його проголошення і може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання в зазначений строк заяви про його оскарження і протягом 20 днів після цього – апеляційної скарги або у порядку, передбаченому ст.294 ЦПК України.

 

Суддя                             підпис                     О.Д.Рудюк

Згідно з оригіналом,

Суддя                                                 О.Д.Рудюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація