ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
12 жовтня 2010 р. Справа №2а-9982/10/9/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі
головуючого судді
Цикуренко А.С. , при секретарі Павленко Н.О., розглянувши у
порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Сімферопольському районі АРК
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2
про стягнення 170,00 грн. заборгованості
за участю представників:
позивача –не з’явився,
відповідача – не з’явився
Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі АР Крим звернулось до суду з адміністративним позовом про стягнення з Фізичної особи – підприємця ОСОБА_3 170,00грн. заборгованості по сплаті фінансових санкцій, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач не надав в супереч вимогам Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» звітності у встановлений строк, в зв’язку з чим до нього застосовані фінансові санкції, які підлягають стягненню.
Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час та день його проведення був повідомлений належним чином.
Відповідач заперечення на позов та докази, які підтверджують його доводи до суду не надіслав, у судове засідання не з’явився, про час та день його проведення був повідомлений, причини неявки суду не повідомив.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі АР Крим.
Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03р. №1058-IV (далі Закон №1058).
Згідно до п.4,6 ч. 2 ст. 17 Закону України №1058 страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески, подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
Відповідно до п.5 ч.9 ст. 106 Закону України №1058 за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
06.11.08р. позивач прийняв рішення №966 про застосування фінансових санкцій за ненадання відомостей за 2007 рік в систему персоніфікованого обліку в строки встановлені законодавством (а.с.10), яким, на підставі п.5 ч.9 ст. 106 Закону України №1058, до відповідача були застосовані фінансові санкції у сумі 170,00грн., це рішення було отримане відповідачем, про що свідчить підпис у поштовому повідомленні (а.с.11).
Відповідно до абзацу 3 ч.14 Закону України №1058 суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків.
Згідно до абз. 8 ч.3 ст. 106 Закону України №1058 у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Частиною 14 ст. 106 Закону №1058, встановлено, що страхувальник у десятиденний строк має право оскаржити у судовому порядку рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу.
Як вбачається з матеріалів справи, рішення позивача у встановленому законом порядку не оскаржено. Відповідно до положень ч.1 ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати фінансових санкцій у добровільному порядку.
За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі АР Крим заборгованість у сумі 170,00грн
У разі неподання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання постанови у повному обсязі - з дня складення у повному обсязі, у разі проголошення у відсутності особи, яка бере участь у справі – з дня отримання нею копії постанови).
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Цикуренко А.С.